Petru przewiduje przyszłość Nowoczesnej. Dla byłych kolegów z partii nie ma dobrych wieści

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Ryszard Petru, założyciel Nowoczesnej, który w ubiegłym tygodniu zdecydował się odejść z partii, po raz kolejny dał prztyczek w nos swoim byłym kolegom. Były lider Nowoczesnej nie ma złudzeń. – Nie chcę krytykować Nowoczesnej, ale ona zostanie wchłonięta przez Platformę i pojawi się przestrzeń dla nowego ugrupowania – powiedział w TOK FM.

Kilka dni temu Petru ujawnił swoje plany na polityczną przyszłość.

Będę przygotowywał partię, którą chciałbym – nie tylko ja sam, ale w większym gronie – utworzyć tuż po wyborach samorządowych. Nazwałem to społeczno-liberalną. Oznacza to takie ugrupowanie, które z jednej strony promuje przedsiębiorczość, niskie podatniki – powiedział w Polsat News.

CZYTAJ WIĘCEJ: Petru wkurzył się na Nowoczesną. Zaskakujące słowa byłego lidera o długach partii

Dziś uściślił, że na pewno nie wstąpi w szeregi Platformy Obywatelskiej.

Wstąpienie do PO nie wchodzi w rachubę. Rozumiem, że tego typu sugestie są po to, by zasugerować, że jestem blisko Platformy… (…) W kwestiach programowych jest mi daleko do PO. Nie widzę przestrzeni… Mam inne możliwości działania. Nie po to wszedłem do polityki, by iść na zgniłe kompromisy – mówił.

Ryszard Petru przyznał jednak, że przy tworzeniu nowego ugrupowania, będzie współpracował z Joanną Scheuring-Wielgus, posłanką, która również opuściła szeregi Nowoczesnej.

Nie rozmawiałem z Robertem Biedroniem w ostatnim czasie, więc nie chciałbym składać takich deklaracji. Wiele rozmów prowadzę. Partia to ludzie, idee, pieniądze… Jestem przekonany, że liberalizm i polityka społeczna są do pogodzenia – stwierdził.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tokfm.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Gwałtowne burze na Florydzie

/ FelixMittermeier

  

Tysiące mieszkańców Florydy opuściło swe domy w nocy z niedzieli na poniedziałek, gdy podzwrotnikowa burza Alberto skierowała się na północ przez Zatokę Meksykańską. W prognozach ostrzegano, że burza może spowodować poważne zagrożenia - podało BBC w poniedziałek.

Gwałtowna burza subtropikalna rozpoczęła się w odległości ok. 165 km na południe od Apalachicola na Florydzie, na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej o godz. 20. czasu miejscowego (ok. 2 nad ranem w Polsce). Wiatry osiągały prędkość do 105 km/godz.

Sezon huraganowy rozpoczyna się 1 czerwca, lecz pierwsza burza subtropikalna, nazwana Alberto, z obfitymi opadami deszczu i porywistymi wiatrami już się rozpoczęła i jak podaje Narodowe Centrum Huraganów może przybrać na sile i spowodować podtopienia zagrażające mieszkańcom południowo-wschodnich stanów USA.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl