Michnik w ukraińskiej gazecie brutalnie atakuje Macierewicza. I mówi o Majdanie w Polsce!

Adam Michnik / Fotomag/Gazeta Polska

  

Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik postanowił udzielić wywiadu ukraińskiej gazecie "Wysoki Zamek" i nie omieszkał wykorzystać tej okazji do uderzenia w polski rząd oraz Antoniego Macierewicza. Michnik, perorując o "idiotach" na usługach Kremla, rzucił nazwisko byłego szefa MON. Określił go też "ministrem wojny" i "naczelnym kapelanem religii smoleńskiej".

Michnik wywiad dla lwowskiego "Wysokiego Zamku" wykorzystał jako dobrą okazję do ataku na polskie władze. We fragmencie rozmowy z dziennikarzem Igorem Gulikiem Michnik opowiadał o sytuacji Polski na arenie międzynarodowej, a jego narracja w niczym nie różniła się od sloganów totalnej opozycji. Padły jednak słowa o "idiotach" oraz "agentach Putina".

Zapytany przez dziennikarza, czy można być i tym, i tym jednocześnie, naczelny "Wyborczej" odparł:

- Putin szybko zatrudnia idiotów poprzez FSB. Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że jednym z nich jest Antoni Macierewicz - "minister wojny", naczelny kapelan "religii smoleńskiej", której wyznawcy twierdzą, że Putin wspólnie z Tuskiem zamordowali Lecha Kaczyńskiego. To absolutny idiotyzm. Putin bez tego zrobił wiele złego - Czeczenia, Gruzja, Krym, Donbas. Po co dodawać kolejne zbrodnie, których nie popełnił?

Po tym popisie wytartej już, kłamliwej narracji o byłym szefie resortu obrony, Michnik zaczął perorować o konieczności "pozbawienia władzy" obecnego rządu. Zapytany o sposoby, jak miałoby do tego dojść, powiedział:

- Przez demokratyczne wybory, ale obecnie w Polsce wszystko jest możliwe, nawet Majdan. 

"Polski majdan" już nie raz przewijał się w forsowanej przez totalną opozycję strategii "ulicy". W sieci pojawiały się instrukcje "zrobienia" Majdanu w Warszawie przy okazji protestów przeciwko reformie sądownictwa. Byli już nawet chętni do jego wprowadzenia, jak pewien 33-latek z Żar, który deklarował zabranie kilku "koktajli Mołotowa" na "Majdan w Warszawie". 

CZYTAJ WIĘCEJ: Chciał zrobić w Warszawie Majdan z koktajlami Mołotowa. Szybka akcja policji!

Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy wywiad Michnika dla "Wysokiego Zamku" i nie pierwszy, w którym mówi o "polskim Majdanie". W 2016 r. na łamach gazety rozmowę z naczelnym "Wyborczej" reklamowano w taki sposób:

„Legendarny redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” – o putinizacji polskich władz, bunt przeciwko elitom w Ameryce i wzroście wpływów sił radykalnych na świecie"

W samym wywiadzie Michnik mówił:

PiS ma stabilne wsparcie na poziomie 30 proc., ale to wsparcie nie rośnie. Natomiast rośnie liczba przeciwników. Nie wiadomo jak daleko oni pójdą. Ale skoro władza praktykuje brutalną i absurdalną politykę, to może skończyć się Majdanem. Nie wykluczałbym to. (…) Na Ukrainie nikt nie przewidywał Majdanu. Ale gdyby w Polsce miał miejsce Majdan, to myślę, że władze użyją siły, będą strzelać.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​„Będzie Majdan, PiS będzie strzelał”. Takie bzdury w wywiadzie Michnika dla Ukraińców

Warto nadmienić, że o "putinizacji" Michnik w mediach ukraińskich mówił niemal w przeddzień ważnego dla międzynarodowego bezpieczeństwa wydarzenia, jakim był szczyt NATO w Warszawie. Najnowszy wywiad z naczelnym "Wyborczej" w "Wysokim Zamku" jest w dużej mierze powtórzeniem tego sprzed dwóch lat - ukazuje się jednak w klimacie rozmów o rozszerzeniu obecności wojsk NATO na Wschodniej Flance i spornych kwestiach ustawy S. 447 i Pomnika Katyńskiego w Jersey City. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wz.lviv.ua, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wrocław z nowym szpitalem onkologicznym

/ PublicDomainPictures

  

Przetarg na budowę nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu ogłosił zarząd województwa dolnośląskiego. Samorząd regionu ocenia, że inwestycja pochłonie około 560 mln zł, a w szpitalu będzie 600 miejsc dla pacjentów.

Przetarg na inwestycję ogłoszono w trybie zaprojektuj – zbuduj – sfinansuj. Zatem oferent będzie musiał znaleźć źródła sfinansowania tej inwestycji – poinformował marszałek dolnośląski Cezary Przybylski.

Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii prof. Adam Maciejczyk podkreślił, że rocznie w regionie notuje się około 16 tys. nowych przypadków zachorowań na raka, dlatego rozwój bazy leczniczej ma istotne znaczenie dla szybkiego i skutecznego leczenia.

"Będziemy mogli leczyć w nowym szpitalu wszystkie rodzaje nowotworów. Placówka będzie obiektem centralnym dla naszych filii działających w regionie. Będzie to obiekt nowocześnie wyposażony i gwarantujący kompleksowe leczenie nowotworów na każdym etapie"

– powiedział Maciejczyk.

Wicemarszałek województwa Jerzy Michalak podkreślił, że w grudniu spodziewane są pierwsze oferty w postępowaniu przetargowym. Budowa nowego szpitala potrwa kilka lat.

Zaznaczył, że dotychczasowy system opieki nad pacjentami onkologicznymi na Dolnym Śląsku został wskazany jako modelowy do krajowego pilotażu.

Do nowego szpitala, który będzie miał charakter onkologiczno-pulmonologiczny, zostaną przeniesione wszystkie oddziały, poradnie i pracownie Dolnośląskiego Centrum Onkologii oraz Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl