Komorowski przemówił i... skrytykował opozycję! Stwierdził też, że PO i Nowoczesna „zginą marnie”

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Trudno jest mi krytykować opozycję w sytuacji, kiedy jest bita z każdej strony – powiedział na antenie TVN24 były prezydent, Bronisław Komorowski. Natychmiast przyznał jednak, że opozycja "zasługuje na to", aby ją krytykować.

Sejmowa większość zdecydowała wczoraj, że obywatelski projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017", zakładający liberalizację obowiązujących przepisów w sprawie aborcji, nie będzie procedowany. Propozycja Komitetu Obywatelskiego "#ZatrzymajAborcję", zaostrzająca przepisy, trafiła natomiast do dalszych prac w komisji.

Po głosowaniach z Platformy Obywatelskiej wykluczono troje posłów, a w Nowoczesnej również troje parlamentarzystów zawiesiło swoje członkostwo.

Ten podział w opozycji totalnej komentował dziś w TVN24 Bronisław Komorowski.

Trudno jest mi krytykować opozycję w sytuacji, kiedy jest bita z każdej strony

- powiedział.

Natychmiast przyznał jednak, że opozycja "zasługuje na to". 

Jest co krytykować, ale trzeba też pamiętać, że mają gigantycznego przeciwnika, dysponującego ogromną siłą

– stwierdził były prezydent.

Komorowski podkreślił, że to "niepokoi i smuci", że "opozycja tak się zagubiła, tak się podzieliła i tak się skonfliktowała na tle światopoglądowym".

Ja mogę mieć tylko jedną radę dla kolegów z opozycji: na Boga! W sytuacji tak dramatycznej, tak trudnej przynajmniej nie fundujcie sobie podziałów na tle światopoglądowym. Jeżeli opozycja problemem wewnętrznym uczyni kwestie światopoglądowe, to zginie marnie

– mówił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvn24.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znieważył policjantów - odpowie przed sądem

/ pomorska.policja.gov.pl

  

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który znieważył interweniujących policjantów, a także groził pozbawieniem życia i naruszył ich nietykalność. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W najbliższych godzinach za popełnione przestępstwa mieszkaniec Czerska usłyszy zarzuty. Za naruszenie nietykalności, groźby oraz znieważenie policjantów grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj w nocy dyżurny chojnickiej komendy policji odebrał zgłoszenie o agresywnym, pijanym mężczyźnie, który wszczął awanturę w mieszkaniu oraz uderzył kilkakrotnie swoją partnerkę w twarz. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policjantów. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy stał się jeszcze bardziej pobudzony, nie chciał opuścić mieszkania konkubiny, był agresywny i wulgarny. Policjanci byli zmuszeni użyć wobec niego siły fizycznej. 

Policjanci zatrzymali agresywnego 47-latka, który dalej im groził, wyzywał używając wulgarnych słów, szarpał interweniujących policjantów za mundury. Z uwagi na te okoliczności i zachowanie 47-latka w radiowozie, funkcjonariusze zastosowali wobec mężczyzny specjalny kask chroniący jego głowę. 

Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze jak zawsze w przypadkach kiedy stosowana jest przemoc fizyczna bądź psychiczna wobec osoby najbliższej lub pozostającej w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, sporządzili Niebieską Kartę.

Mieszkaniec Czerska jak wytrzeźwieje najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty znieważenia, naruszenie nietykalności cielesnej i kierowania gróźb karalnych wobec interweniujących funkcjonariuszy. Nie wykluczone, że zarzuty zostaną poszerzone o kolejne przestępstwo związane z przemocą wobec osoby najbliższej. 

Mężczyźnie może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pomorska.policja.gov.pl

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl