Prof. Kazimierz Nowaczyk o kluczowych ustaleniach w sprawie katastrofy smoleńskiej

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Oficjalne stanowisko komisji jest takie, że samolot Tu-154M przeleciał ponad drzewami. Jeśli chodzi o wybuchy to istniało kilka źródeł, mogły one nastąpić w różnych częściach samolotu - mówił w TVP Info prof. Kazimierz Nowaczyk, przewodniczący podkomisji smoleńskiej.

Lewe skrzydło samolotu Tu-154 M zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej, istniało kilka źródeł eksplozji, a brzoza nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła - to jedna z kluczowych konkluzji raportu technicznego podkomisji smoleńskiej.

Wnioski te zostały przyjęte przez członków Podkomisji i stanowią jedną z kluczowych konkluzji raportu technicznego

 - napisano w komunikacie Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kluczowe ustalenia podkomisji smoleńskiej! To może być przełom!

O ustaleniach podkomisji smoleńskiej mówił gość Michała Rachonia w programie "Minęła 20" w TVP Info dr Kazimierz Nowaczyk.

Oficjalne stanowisko komisji jest takie, że samolot Tu-154M przeleciał ponad drzewami

- mówił prof. Nowaczyk.

 Jeśli chodzi o wybuchy to istniało kilka źródeł, mogły one nastąpić w różnych częściach samolotu - w skrzydle, slocie, a także w centropłacie

- zaznaczył.

Przewodniczący podkomisji smoleńskiej powiedział też, że z analiz nawigatorów wojskowych wynika, iż Tu-154M był fałszywie naprowadzany co doprowadziło do tego, że "samolot schodził ostrzej niż powinien i pod większym kątem, co oznaczało większą prędkość" oraz schodził do lądowania kilometr przed przed początkiem pasa, na którym miał wylądować.

Na pytanie o to, co powoduje, że wersja przedstawiona przez komisje Anodiny, Laska i Millera jest nieprawdziwa, prof. Nowaczyk odpowiedział, że zrobiono model 3D skrzydła i części, która powinna uderzyć w brzozę.

Pierwsza część, slot - tam nie ma miejsca, przez które mogłaby przejść

- zaznaczył przewodniczący podkomisji smoleńskiej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czy Komisja Europejska wycofa skargę przeciwko naszemu krajowi? „Przyjaciel” Polski zabrał głos

/ © European Union 2017 - European Parliament". (Attribution-NonCommercial-NoDerivatives CreativeCommons licenses creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/).

  

A Timmermans znowu swoje... Wiceszef Komisji Europejskiej zapowiedział, że podczas dzisiejszego wysłuchania Polski w ramach procedury art. 7 traktatu o Unii Europejskiej nie zapowie wycofania się Komisji ze złożonej do Trybunału Sprawiedliwości UE skargi przeciwko Polsce w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym.

Dzisiaj w Brukseli ministrowie ds. europejskich przeprowadzą trzecie wysłuchanie Polski w ramach prowadzonej od grudnia 2017 roku procedury z art. 7 unijnego traktatu.

[polecam:http://niezalezna.pl/249691-minister-szymanski-o-procedurze-art-7-wobec-polski-powinna-zmierzac-ku-koncowi]

Wchodzący do budynku Rady UE Timmermans został zapytany, czy podczas wysłuchania zapowie wycofanie skargi KE do Trybunału Sprawiedliwości UE wobec Polski.

Nie. Przedstawię ocenę sytuacji, w jakim punkcie jesteśmy teraz. Przy okazji, to prawo (znowelizowana ustawa o SN) nie jest jeszcze egzekwowane, bo prezydent Andrzej Duda dotąd go nie podpisał

– odpowiedział.

Na pytanie o następny krok Komisji Europejskiej w przypadku, gdy polski prezydent podpisze ustawę, odpowiedział:

Zobaczymy. Oczywiście cieszymy się, że kraj członkowski wdraża orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE (w sprawie środków tymczasowych). To powinno być normalne, że każdy kraj członkowski wdraża orzeczenia TSUE.

Wiceszefa Komisji pytano też, jaką ocenę sytuacji przedstawi na wysłuchaniu.

Jak wiadomo, jest wiele kwestii w ramach art. 7, które muszą być rozwiązane. Żadna z tych spraw nie została dotąd rozwiązana

 – powiedział.

[polecam:http://niezalezna.pl/246275-to-dopiero-niespodzianka-roza-thun-zdradzila-kto-kocha-polske-bedziecie-zdziwieni]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl