Słowa, które rozsierdziły "totalną opozycję"! Lament po naszej rozmowie z R. Czarneckim

Ryszard Czarnecki / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Podczas II Wojny Światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein i niestety wpisuje się ona w pewną tradycję - tak w wywiadzie dla naszego portalu wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki skomentował sprawę "występu" Róży Thun w uderzającym w Polskę programie niemieckiej telewizji. Oczywiście, natychmiast znalazło się wielu "oburzonych". Dziś o te słowa Czarnecki był pytany również na antenie Radia ZET. - Wypowiedź o Róży Thun? Absolutnie nie powiedziałem ani jednego słowa za dużo w żadnej kwestii - stwierdził wiceprzewodniczący PE.

Udział Thun w antypolskim filmie jest absolutnym skandalem. Jeżeli jest narratorem w pseudodokumencie, propagandówce, która uderza w naszą ojczyznę, to należy to potępić i to zrobiłem

- tak Ryszard Czarnecki odpowiadał w Radiu ZET pytany o słowa, które pod adresem europosłanki PO powiedział w wywiadzie dla portalu niezalezna.pl.

W środę zapytaliśmy wiceprzewodniczącego PE o ocenę udziału Róży Thun w uderzającym w Polskę paradokumencie wyemitowanym przez niemiecką telewizję NDR. Rzucająca śmiałe zarzuty pod adresem Polski Thun została przedstawiona jako "kobieta walcząca o swój kraj". Cały materiał ukazuje Polskę jako kraj antydemokratyczny, który zmierza ku dyktaturze.

- Jest niestety smutna tradycja w Polsce donoszenia na własny kraj (...) Podczas II Wojny Światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein i niestety wpisuje się ona w pewną tradycję. Miejmy nadzieję, że wyborcy to zapamiętają i przy okazji wyborów wystawią jej rachunek

- powiedział nam Ryszard Czarnecki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Czarnecki: Podczas wojny mieliśmy szmalcowników, teraz mamy Różę Thun

Słowa te wywołały reakcję - niektórych mediów i polityków opozycji.

- Porównanie Róży Thun do szmalcowników? Bardzo bym chciał, żeby nie znalazła naśladowców, bo będę równie ostro mówił o tych, którzy będą to czynić w przyszłości

- podkreślił Czarnecki w dzisiejszym wywiadzie w Radiu ZET. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Radio ZET, Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump: Chaszodżdżi nie żyje

/ Gage Skidmore; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

  

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że jego zdaniem Dżamal Chaszodżdżi nie żyje. Podkreślił, że reakcja USA w stosunku do Arabii Saudyjskiej prawdopodobnie będzie "bardzo surowa", ale nadal chce wyjaśnienia, co się dokładnie stało z zaginionym dziennikarzem.

Donald Trump po raz pierwszy publicznie wyraził opinię, że Chaszodżdżi prawdopodobnie został zabity. "Tak mi się wydaje i jest to bardzo smutne" - powiedział Trump dziennikarzom podczas podróży Air Force One.

2 października publikujący m.in. w "Washington Post" Chaszodżdżi wszedł do konsulatu Arabii Saudyjskiej w Stambule, by załatwić formalności związane ze ślubem, po czym ślad po nim zaginął. Turcja podejrzewa, że krytyczny wobec rządów następcy saudyjskiego tronu dziennikarz został zamordowany w konsulacie, a jego ciało zostało stamtąd wywiezione. Rijad tym zarzutom zaprzecza.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl