Protestują wszędzie i w (prawie) każdej sprawie? Ogłoszenie, które zastanawia i niepokoi

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Czy to będzie nową jakością przyszłych protestów w Polsce? Na portalu z ogłoszeniami w rozdziale „Współpraca biznesowa w Częstochowie” pojawił się niecodzienny wpis. Osoba, która je umieściła, zadeklarowała iż za opłatą zbierze grupę 30-50 osób, które wesprą niemal każdy rodzaj protestu. Wynagrodzenie za płatne poparcie ma wynosić 15 zł za godzinę.

OLX.pl to portal dla darmowych ogłoszeń lokalnych w różnych kategoriach. Właśnie tu 14 grudnia o godz. o 12:36 pojawiło się kontrowersyjne ogłoszenie, opublikowane przez osobę prywatną, pt. „Protesty.marsze.usługa heppening” (tu i poniżej zachowana pisownia oryginalna).

„Usługa odpłatnego wzięcia udziału we wszelkiego rodzaju protestach lub marszach czy wiecach politycznych itp. Tylko pokojowe bez przesłanek do łamania prawa. ONR i młodzież weszpolska dziękujemy. Grupa może sie składać z około 30-50 osób w ròżnym wieku cena za protesto godzine od 15zł. Szczegòły tel. 601*** *** wszelkiego rodzaju ewentualne wpłaty na fundację”

– czytamy we spisie.

Obecnie na stronie jest zaznaczone, że ogłoszenie jest nieaktualne. Jednak kwestią otwartą pozostaje – czy i kto skorzystał z tej komercyjnej propozycji…
 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sakiewicz mocno o Tusku: Mamy do czynienia ze zbrodniczym idiotą

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Mamy do czynienia (…) ze zbrodniczym idiotą, który nie chce się dowiedzieć, co i jak ustalał jego urzędnik w cztery oczy. Zginął prezydent. Donald Tusk po 10 kwietnia 2010 roku miał obowiązek zapoznać się i zapoznać też władze śledcze ze wszystkim, co tej sprawy dotyczyło - powiedział na antenie TVP Info redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz.

W programie Michała Rachonia „Minęła 20” rozmawiano o zeznaniach Donalda Tuska, który odpowiadał na pytania przed sądem w procesie byłego szefa jego kancelarii Tomasza Arabskiego. Sprawa dotyczy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku.

Nie wiem, czy głównym celem jest obrona Tomasza Arabskiego, czy głównym celem jest obrona Donalda Tuska. Tusk zeznaje, jakby sam się bronił, bo gdyby inaczej zaznawał – a to już nie chodzi o to, że Tomasz Arabski mógłby odzyskać pamięć w odpowiedzi na to, co mógłby powiedzieć o nim Donald Tusk – ale też ta sprawa bezpośrednio obciąża Donalda Tuska

- mówił Sakiewicz.

Jak podkreślił, Tomasz Arabski był wykonawcą pewnych rzeczy, jednak z Putinem rozmawiał  sam Donald Tusk, podobnie jak Donald Tusk nadzorował służby.

Zdaniem Sakiewicza istotne są pytania: kto podjął decyzję o rozdzieleniu wizyt, „na pewno bez Donalda Tuska nie byłoby to możliwe” i kto podjął decyzję o obniżeniu rangi wizyty.

Obniżenie rangi, wykazywał Sakiewicz, to nie tylko jawne upokorzenie polskiego prezydenta, ale również jednoczesne obniżenie rangi bezpieczeństwa. 

Nie było oficerów BOR-u, nie było rozpoznania SKW (…), nie reagowano na bardzo niedobre sygnały, jak np. faks z możliwym ostrzeżeniem o ataku na samolot NAT-owski kilkanaście godzin przed tragedią 

- wyliczał. 

Według Tomasza Sakiewicza istotny etap tej tragedii zaczyna się restauracji w Moskwie. 

Mówienie o tym, że go to nie interesuje, jest absolutną drwiną również z członków Platformy Obywatelskiej, którzy tam zginęli

- powiedział.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl