Protestują wszędzie i w (prawie) każdej sprawie? Ogłoszenie, które zastanawia i niepokoi

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Czy to będzie nową jakością przyszłych protestów w Polsce? Na portalu z ogłoszeniami w rozdziale „Współpraca biznesowa w Częstochowie” pojawił się niecodzienny wpis. Osoba, która je umieściła, zadeklarowała iż za opłatą zbierze grupę 30-50 osób, które wesprą niemal każdy rodzaj protestu. Wynagrodzenie za płatne poparcie ma wynosić 15 zł za godzinę.

OLX.pl to portal dla darmowych ogłoszeń lokalnych w różnych kategoriach. Właśnie tu 14 grudnia o godz. o 12:36 pojawiło się kontrowersyjne ogłoszenie, opublikowane przez osobę prywatną, pt. „Protesty.marsze.usługa heppening” (tu i poniżej zachowana pisownia oryginalna).

„Usługa odpłatnego wzięcia udziału we wszelkiego rodzaju protestach lub marszach czy wiecach politycznych itp. Tylko pokojowe bez przesłanek do łamania prawa. ONR i młodzież weszpolska dziękujemy. Grupa może sie składać z około 30-50 osób w ròżnym wieku cena za protesto godzine od 15zł. Szczegòły tel. 601*** *** wszelkiego rodzaju ewentualne wpłaty na fundację”

– czytamy we spisie.

Obecnie na stronie jest zaznaczone, że ogłoszenie jest nieaktualne. Jednak kwestią otwartą pozostaje – czy i kto skorzystał z tej komercyjnej propozycji…
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Postanowienie unijnego Trybunału prowizoryczne? Zdecydowane stanowisko polskie MSZ

Zdjęcie ilustracyjne / fot. twitter.com/MSZ_RP

  

Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie pozostawia żadnych wątpliwości. Postanowienie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej to prowizorka, wydana bez żadnych konsultacji z polską stroną.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zdecydował o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym dot. przechodzenia sędziów Sądu Najwyższego w stan spoczynku. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przychylił się w pełni do wniosku Komisji Europejskiej w tej sprawie.

W komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych zamieszczonym m.in. na Twitterze podkreślono, że "postanowienie TSUE ma charakter prowizoryczny i zostało wydane bez zapoznania się ze stanowiskiem Polski".

"Nie jest ono ostatecznym rozstrzygnięciem w przedmiocie środków tymczasowych, które zostanie wydane dopiero po zapoznaniu się przez Trybunał z odpowiedzią PL na wniosek KE"

- zaznaczył resort spraw zagranicznych.

Trybunał w oficjalnym komunikacie wskazał, że "Polska zostaje zobowiązana, by natychmiast zawiesić stosowanie przepisów krajowych dotyczących obniżenia wieku przejścia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego". Decyzję wydała sędzia Rosario Silva de Lapuerta, która jest wiceprezesem Trybunału.

Decyzja zabezpieczająca, tzw. środki tymczasowe, obowiązuje państwo członkowskie natychmiastowo po jej wydaniu. Nie ma od niej odwołania, ale nie jest ona ostateczna, bowiem w ciągu kilku tygodni odbędzie się rozprawa w Trybunale, podczas której Polska i Komisja Europejska będą przedstawiać swoje argumenty.

Po tej rozprawie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wyda ostateczną decyzję co do tzw. środków tymczasowych. Będzie ona obowiązywać do czasu wydania ostatecznego orzeczenia w sprawie skargi Komisji Europejskiej na ustawę dotyczącą Sądu Najwyższego. Orzeczenie to może zostać wydane za kilka miesięcy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl