Mateusz Morawiecki: Państwa muszą mieć prawo do decydowania o tym, kogo przyjmują

Mateusz Morawiecki i Viktor Orban / twitter.com/PremierRP

  

Zakończyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z szefem rządu Węgier Viktorem Orbanem. Podczas konferencji prasowej szef polskiego rządu powiedział, że „wierzą w Europę i w jej wartości, chcemy ją razem budować”.

Premier Orban ocenił, że polityka migracyjna Unii Europejskiej, nie funkcjonuje dobrze. Ona poniosła fiasko – stwierdził.

Trzeba powstrzymać migrację do Unii Europejskiej, nie ściągać migrantów tutaj, tylko zanieść pomoc tam, gdzie jest to potrzebne

– zaznaczył.

Mateusz Morawiecki mówił o stanowisku ws. przyjmowania migrantów.

W sprawie migracji utrzymujemy nasze stanowisko - państwa muszą mieć prawo do decydowania o tym, kogo przyjmują

– powiedział.

My nie stawiamy spójności europejskiej pod znakiem zapytania, wierzymy w Europę i w jej wartości, chcemy ją razem budować – dodał.

Wierzę, że tak podobnie myślące narody - jak polski i węgierski - mogą wspólnie, bardzo pozytywnie wpłynąć na losy Europy

– mówił Morawiecki.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Gigantyczne środki na infrastrukturę kolejową

/ Václav Pastucha/SXC

  

– Realizowana przez PKP modernizacja i rozbudowa infrastruktury kolejowej, w tym remont ok. 200 dworców i przebudowa szlaków, pochłonie w najbliższych latach 100 mld zł – zapowiedział minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

Minister infrastruktury w trakcie konferencji prasowej na dworcu PKP we Włocławku, który będzie objęty programem modernizacji powiedział, że PKP realizuje aktualnie „wielkie wyzwania”, które dostosowują spółkę i jej infrastrukturę „do potrzeb XXI wieku”.

PKP dzisiaj to wyzwania na kwotę 100 mld zł – dodał.

Wyliczył przy tym m.in., że przebudowa krajowych szlaków kolejowych w najbliższych latach pochłonie 67 mld zł, a na utrzymanie sieci kolejowej - co jest niezmiernie ważne, jak ocenił minister – przeznaczonych zostanie ok. 24 mld zł.

W tym wszystkim nie może nie być miejsca na politykę dworcową – zaznaczył.

Dodał, że budynek dworca PKP we Włocławku, jak wiele podobnych obiektów, wymaga modernizacji, przebudowy i dostosowania dla potrzeb podróżnych, „bo podróż to nie tylko przejazd pociągiem, ale także wygodny przystanek, bezpieczny peron i budynek dworcowy, w którym każdy podróżny może znaleźć schronienie”.

I taki program dworcowy, w ramach tych 100 mld zł, na kwotę 1,5 mld zł realizuje właśnie PKP także tutaj, we Włocławku – oświadczył.

Minister zapowiedział, że program modernizacji dworców kolejowych obejmie w sumie ok. 200 budynków w całej Polsce.

To niezmiernie ważne, aby na co dzień dostrzegać problemy naszych małych ojczyzn, problemy lokalnych społeczności – dodał.

Według PKP, modernizacja dworca PKP we Włocławku powinna zostać sfinalizowana w 2022 r. – przetarg na wybór wykonawcy prac projektowych ma zostać ogłoszony do końca 2018 roku.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl