Zeznaje były podwładny HGW - mówi o kamienicy przy Noakowskiego 16. Dawna szefowa nie będzie zadowolona

Marcin Bajko / screen youtube.com/Komisja Weryfikacyjna

  

Dziś Komisja Weryfikacyjna zajmuje się sprawą reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie. Marcin Bajko, były szef Biura Gospodarowania Nieruchomościami stwierdził, że Hanna Gronkiewicz-Waltz prowadziła rozmowy na temat tego budynku już w 2013 roku.

Trwa rozprawa Komisji Weryfikacyjnej, która bada reprywatyzację kamienicy przy ul. Noakowskiego 16, do której części w 2003 r. prawo nabył m.in. mąż prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Przed Komisją zeznaje były szef BGN warszawskiego ratusza, Marcin Bajko.

Bajko twierdził, że w 2013 r. toczyły się "bardzo intensywne" rozmowy z Hanną Gronkiewicz-Waltz na temat reprywatyzacji nieruchomości przy Noakowskiego 16.

- Jestem pewien, że akta Noakowskiego 16 trafiły do pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz

- powiedział Bajko i dodał, że do HGW "docierały informacje o problemach lokatorów" kamienicy.

M. Bajko, b. dyrektor BGN: Do Hanny Gronkiewicz-Waltz docierały informacje o problemach lokatorów #Noakowskiego16

— KomisjaWeryfikacyjna (@KW_GOV_PL) 4 grudnia 2017

HGW przez lata twierdziła, że nie miała wiedzy o #Noakowskiego16. Dzis urzędnik pod przysięga zeznaje „wielokrotnie przekazywałem jej te info, miała przekazywane akta. Dodatkowo nigdy nie pytała o los ludzi” #KomisjaWeryfikacyjna

— Patryk Jaki (@PatrykJaki) 4 grudnia 2017

M. Bajko, b. dyrektor BGN: Rozmawiałem raz przez telefon z Andrzejem Waltzem nt. #Nowakowskiego16, prawdopodobnie przed referendum w Warszawie. Nie pamiętam czy ja dzwoniłem czy on czy Pani Prezydent przekazała słuchawkę #KomisjaWeryfikacyjna

— KomisjaWeryfikacyjna (@KW_GOV_PL) 4 grudnia 2017

Były szef BGN zeznał, że o nieprawidłowościach przy tej nieruchomości dowiedział się już w 2008 r., a część działań odbywała się "za jego plecami", bez jego pośrednictwa.

Ciekawych faktów można było się dowiedzieć na temat pożyczki, jakiej Bajko udzielił Jakubowi R., byłemu wiceszefowi BGN:

M. Bajko, b. dyrektor BGN: Pracując w warszawskim ratuszu pożyczyłem milion złotych Jakubowi R. Rozliczył pożyczkę bardzo szybko, w kilka miesięcy. Pieniądze miały być przeznaczone na transakcję w Zakopanem #KomisjaWeryfikacyjna

— KomisjaWeryfikacyjna (@KW_GOV_PL) 4 grudnia 2017

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

PiS niekwestionowanym liderem w kolejnym sondażu. Inne partie daleko w tyle

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Z najnowszego sondażu Kantar Public, który został opublikowany przez "Dziennik Gazeta Prawną" wynika, że wybory parlamentarne wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Chęć oddania głosu na partię rządzącą deklaruje 36 proc. Polaków.

Według sondażu druga jest Platforma Obywatelska – do Prawa i Sprawiedliwości traci 10 proc., co daje jej wynik poparcia na poziomie 26 proc.

Podium zamyka ugrupowanie Kukiz'15, na które chęć oddania głosu deklaruje 7 proc. Polaków.

Do Sejmu dostałyby się jeszcze dwie partie: Sojusz Lewicy Demokratycznej – 6 proc. i Nowoczesna – 5 proc.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby: Polskie Stronnictwo Ludowe – 4 proc., Razem – 3 proc. i Wolność – 2 proc.

Sondaż Kantar Public przeprowadzono 10-16 sierpnia tego roku na próbie 1015 dorosłych Polaków za pomocą wywiadów bezpośrednio wspomaganych komputerowo.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl