Marsz Niepodległości w TVN24. Przemilczeć się nie dało, to wpadli na taki pomysł

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Jak co roku Marsz Niepodległości przyciągnął tłumy – zarówno Polaków, jak i obcokrajowców. Relacje z manifestacji pokazują, że biorą w niej udział osoby w różnym wieku. Marsz jest co roku także wyzwaniem dla mediów takich jak TVN24. Telewizja w swojej relacji ani razu nie wymieniła dokładnej nazwy wydarzenia, nazywając je „marszem narodowców”. Zwrócili na to uwagę internauci.

Przy dźwiękach bębnów i odpalanych rac, skandując patriotyczne hasła, uczestnicy Marszu Niepodległości przemaszerowali ulicami Warszawy w kierunku stadionu PGE Narodowy. Maszerujący mieli ze sobą transparenty m.in. z napisami: „My chcemy Boga”, „Lwów i Wilno pamiętamy!”; z wizerunkiem Jezusa i apelem: „Króluj nam Chryste". Mają także flagi z emblematem Narodowych Sił Zbrojnych, trzymają też transparent z namalowaną twarzą Romana Dmowskiego. W tłumie powiewają tysiące biało-czerwonych flag.

Marsz Niepodległości to co roku wielka manifestacja patriotyzmu, która przyciąga już nie tylko Polaków, ale także obcokrajowców. Szacuje się, że w tegorocznym marszu udział bierze nawet 100 tys. osób. To wydarzenie jest niebywałym wyzwaniem także dla niektórych mediów. Na przykład dziennikarze TVN24 mocno gimnastykowali się, jak je przedstawić. Przyjęta przez stację narracja całkowicie wykluczyła termin „Marsz Niepodległości”, zastępując go... „marszem narodowców”, a kamery pokazywały takie ujęcia...

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pogrzeb śp. Antoniego Krauze - TRANSMISJA

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Pogrzeb śp. Antoniego Krauze – wybitnego reżysera i scenarzysty – odbędzie się we wtorek, 20 lutego, o godzinie 10:30 w kościele p.w. św. Dominika na warszawskim Służewcu (ul. Dominikańska 2). Wszystkich, którzy nie mają możliwości wzięcia udziału w uroczystościach osobiście zapraszamy na transmisje LIVE.

Wybitny reżyser i scenarzysta, twórca filmów fabularnych oraz realizator licznych obrazów krótkometrażowych, Antoni Krauze zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 14 lutego. Miał 78 lat. Ostatnie wyreżyserowane przez niego filmy to „Czarny Czwartek” oraz „Smoleńsk”. 
Wicepremier prof. Piotr Gliński zapowiedział, że uroczystości pogrzebowe Antoniego Krauzego będą miały charakter państwowy. Myślę, że to jest oczywiste. Wystąpiliśmy do pana premiera o pogrzeb państwowy. Rozmawiałem z żoną i córką Antoniego Krauze. Poprosiłem o zgodę na taki charakter uroczystości pogrzebowych – mówił szef MKiDN.

Źródło: niezależna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl