"Wyborcza" straszy PiS-em: "Obudzi cię łomot do drzwi". Na odpowiedź twitterowiczów nie trzeba było czekać

/ pixabay.com/CC0

  

Na stronach "Gazety Wyborczej" ukazał się tekst Wojciecha Czuchnowskiego z wszystko mówiącym nagłówkiem: "Ziobro i PiS zaciskają pętlę. Jeszcze śpisz? Obudzi cię łomot do drzwi. I nie będą to drzwi sąsiada". Ogółem, kolejny seans straszenia PiS-em. Na tekst Czuchnowskiego zareagowali użytkownicy Twittera, w tym przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości.

Z nagłówka tekstu Czuchnowskiego powiało grozą porannych najść, a z drugiej rewolucyjnym duchem poezji Broniewskiego. Ogółem tego rodzaju artykuły w "Wyborczej" nie są raczej novum - wystarczy przypomnieć sobie poradniki, które gazeta regularnie publikuje przy okazji różnych manifestacji. W maju 2016 ukazał się w "GW" tekst - przedruk ze stron KOD - "A kiedy przyjdą także po mnie. Poradnik praktyczny obywatela gorszego sortu", a kilka miesięcy temu - poradnik, jak radzić sobie podczas zatrzymania przez policję podczas protestów w sprawie reformy sądownictwa. Tym razem redaktor Czuchnowski zaprasza na kolejny seans horroru pt. "Rządy Prawa i Sprawiedliwości".

Tekst nie umknął uwadze Twitterowiczów. Odniósł się do niego m.in. były rzecznik resortu sprawiedliwości, członek Komisji Weryfikacyjnej, Sebastian Kaleta.

Pytał także dziennikarz, Bartłomiej Graczak:

Ulubione dźwięki?

A było już groźnie...

Zdecydowane działania zapowiada już wiceminister Patryk Jaki

Ale od 4:00 nowego czasu czy starego czasu?

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polscy strażacy dotarli do Szwecji

/ straz.gov.pl

  

Grupa polskich strażaków, którzy przybyli dziś do szwedzkiego Trelleborga, kontynuuje podróż do miejsca, w którym będą pomagać walczyć z pożarami w środkowej części Szwecji.

W sobotę przed południem konwój 44 wozów ratowniczo-gaśniczych i prawie 140 strażaków dotarł na pokładzie promu do Trelleborga. Po rozładunku ruszyli oni do środkowej części Szwecji, którą pustoszą pożary. Jeszcze w sobotę wieczorem strażacy mają dotrzeć do Uppsali, gdzie zaplanowano nocleg.

Rzecznik prasowy zachodniopomorskiego komendanta straży pożarnej młodszy kapitan Tomasz Kubiak powiedział, że strażacy będą kontynuowali podróż także w niedzielę tak, aby jeszcze tego dnia znaleźć się w miejscu rozpoczęcia akcji.

Ze wstępnych planów wynika, że grupa polskich strażaków ma być gotowa do rozpoczęcia akcji gaśniczej w najbliższy poniedziałek. Są oni przygotowani na dwutygodniową akcję; posiadają swój sprzęt logistyczny, kwatermistrzowski, wyżywienie, a także paliwo. Na miejscu rozbiją także swoją bazę operacyjną, która powstanie z namiotów, które zabrali ze sobą.

Wyjazd do Szwecji związany jest z oficjalną prośbą tamtejszych władz, które za pośrednictwem Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności zwróciły się o wsparcie ratownicze w walce z pożarami lasów. Pożary są skutkiem fali upałów, z którymi od kilku dni zmaga się cała Skandynawia.

W akcji gaszenia pożarów biorą udział głównie ratownicy z województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego (po 65 strażaków i po 20 wozów z każdego z tych województw). Dodatkowo wspierają ich strażacy z Mazowsza i Komendy Głównej PSP (9 ratowników i 4 samochody).

Europejski Mechanizm Ochrony Ludności jest systemem międzynarodowej pomocy ratowniczej nadzorowanym i organizowanym przez Dyrekcję Generalną ds. Pomocy Humanitarnej i Ochrony Ludności (DG ECHO) Komisji Europejskiej. System ma wspierać państwa, które zostały dotknięte katastrofą wymagającą międzynarodowej interwencji ratowniczej.

W systemie wykorzystywane są specjalistyczne grupy ratownicze tworzone przez kraje członkowskie Mechanizmu (28 krajów członkowskich UE oraz Islandię, Norwegię, Czarnogórę, Macedonię oraz Turcję).

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl