Dzika reprywatyzacja nie tylko w Warszawie. Lista miast wprawia w osłupienie. WIDEO

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Ministerstwo Sprawiedliwości potwierdza ustalenia „Gazety Polskiej Codziennie”. Okazuje się bowiem, że już niebawem najprawdopodobniej w każdym mieście powstanie komisja weryfikacyjna badająca lokalne afery reprywatyzacyjne. W Krakowie i Łodzi w skład komisji mają wchodzić tylko prokuratorzy. Resort Sprawiedliwości już pracuje nad zmianą przepisów.

Nie jest już tajemnicą, że problem reprywatyzacji nie dotyczy wyłącznie Warszawy. Z tego właśnie względu komisja weryfikacyjna rozważa uruchomienie swoich filii także w innych miastach i badanie w terenie lokalnych afer reprywatyzacyjnych.

- W całej Polsce zdarzały się wypadki oddawania kamienic w niepowołane ręce. Dzika reprywatyzacja to nie tylko warszawski problem. Dlatego komisje weryfikacyjne powinny działać w każdym województwie. Nie wszędzie jednak - tak jak w Warszawie - decyzje były podejmowane przez administrację. Na przykład w Krakowie i Łodzi to sądy przyznawały kamienice handlarzom roszczeń. Z tego powodu konieczna będzie zmiana przepisów - mówi w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” Paweł Lisiecki, członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji i poseł PiS.

Tymczasem do ustaleń „Codziennej” odniósł się na antenie TVP Info wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Przyznaje on, że resort rozważa uruchomienie filii komisji weryfikacyjnej ds. Reprywatyzacji również w innych miastach.


 
 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie, TVP Info

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent George H.W. Bush w szpitalu

/ / U.S. Navy photo by Photographer's Mate 2nd Class Dawn C. Morrison

  

Były prezydent USA George H.W. Bush został w niedzielę przyjęty do szpitala w stanie Maine z powodu niskiego ciśnienia krwi oraz zmęczenia - poinformował na Twitterze rzecznik rodziny.

Bush prawdopodobnie pozostanie w szpitalu Southern Maine Health Care przez kilka dni na obserwacji - napisał rzecznik Jim McGrath. Podkreślił, że były prezydent nie odczuwa żadnego dyskomfortu.

W zeszłym miesiącu Bush, zaledwie dzień po pogrzebie jego małżonki Barbary Bush, został przyjęty na oddział intensywnej opieki w szpitalu metodystów w Houston z powodu infekcji. Wypisano go po 13 dniach.

Rok temu Bush trafił do szpitala z objawami uporczywego kaszlu, który został zdiagnozowany jako lekkie zapalenie płuc.

93-letni Bush jest najstarszym z żyjących byłych prezydentów USA.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl