Dzika reprywatyzacja nie tylko w Warszawie. Lista miast wprawia w osłupienie. WIDEO

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Ministerstwo Sprawiedliwości potwierdza ustalenia „Gazety Polskiej Codziennie”. Okazuje się bowiem, że już niebawem najprawdopodobniej w każdym mieście powstanie komisja weryfikacyjna badająca lokalne afery reprywatyzacyjne. W Krakowie i Łodzi w skład komisji mają wchodzić tylko prokuratorzy. Resort Sprawiedliwości już pracuje nad zmianą przepisów.

Nie jest już tajemnicą, że problem reprywatyzacji nie dotyczy wyłącznie Warszawy. Z tego właśnie względu komisja weryfikacyjna rozważa uruchomienie swoich filii także w innych miastach i badanie w terenie lokalnych afer reprywatyzacyjnych.

- W całej Polsce zdarzały się wypadki oddawania kamienic w niepowołane ręce. Dzika reprywatyzacja to nie tylko warszawski problem. Dlatego komisje weryfikacyjne powinny działać w każdym województwie. Nie wszędzie jednak - tak jak w Warszawie - decyzje były podejmowane przez administrację. Na przykład w Krakowie i Łodzi to sądy przyznawały kamienice handlarzom roszczeń. Z tego powodu konieczna będzie zmiana przepisów - mówi w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” Paweł Lisiecki, członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji i poseł PiS.

Tymczasem do ustaleń „Codziennej” odniósł się na antenie TVP Info wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Przyznaje on, że resort rozważa uruchomienie filii komisji weryfikacyjnej ds. Reprywatyzacji również w innych miastach.


 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szefernaker ostrzega wyborców

Paweł Szefernaker / By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44856842

  

- W wielu miejscach Platforma Obywatelska nie idzie pod sztandarami partyjnymi tylko kandydaci, którzy od lat są związani z PO idą jako kandydaci niezależni czy z komitetów samorządowych. Apeluję, aby w niedzielę wyborcy uważali na farbowane lisy - powiedział dziś Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA, podsumowując kampanię wyborczą PiS w Kołobrzegu.

Dziś podsumowano kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w Kołobrzegu. Wśród obecnych na konferencji prasowej był m.in. Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych oraz Maciej Bejnarowicz, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta.

Szefernaker ostrzegał wyborców przed "farbowanymi lisami".

- W wielu miejscach Platforma Obywatelska nie idzie pod sztandarami partyjnymi tylko kandydaci, którzy od lat są związani z PO idą jako kandydaci niezależni czy z komitetów samorządowych. Apeluję, aby w niedzielę wyborcy uważali na farbowane lisy

- powiedział wiceszef MSWiA.

Bejnarowicz zaznaczał, że należy pchnąć miasto "na nowe tory", by "bogate miasto sprawiedliwie dzieliło się ze wszystkimi grupami społecznymi swoim bogactwem".

- Program, który przygotowaliśmy jest konkretny

- zaznaczył.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: prk24.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl