Kinga Rusin staje w obronie łosi. Jej „rewelacje” po raz kolejny bezlitośnie wyśmiane

/ facebook.com/printscreen

  

Kinga Rusin zawsze chętnie przyłącza się do manifestacji. Tym razem postanowiła wesprzeć zapoczątkowaną przez pseudoekologiczne organizacje akcję, która miałaby powstrzymać myśliwych przed odstrzałem łosi. Internauci szybko wytknęli gwiazdce nieprzemyślane opinie na temat ekologii oraz totalny brak wiedzy o myślistwie.

Gwiazdka TVN Kinga Rusin postanowiła przyłączyć się do kolejnej pseudoekologicznej akcji pod hasłem #jestemzłosiem. Organizatorzy chcą tym sposobem przekonać ministra środowiska Jana Szyszko, by zabronił myśliwym odstrzału tych zwierząt.

Rusin na swoim profilu facebookowym zamieściła długi wpis przekonując o tym, jak to ministerstwo środowiska próbuje zniszczyć polską przyrodę, tym razem pozwalając na odstrzał dzikiej zwierzyny. Pod postem znalazło się jej zdjęcie, na którym z grobową miną trzyma kartkę z napisem "#jestemzłosiem". 

Kochani, już w tym tygodniu zapadnie wyrok śmierci na polskie łosie! Zacznie się je zabijać już od 10 listopada! Majestatyczne samce łosia, samice w ciąży, czy młode łoszaki za chwilę zginą od strzałów myśliwych, bo zabijać pozwoli im ministerstwo środowiska! Łosie zginą dla trofeów i dziczyzny. To będzie rzeź. Możemy, a nawet musimy się temu sprzeciwić zanim będzie za późno

- zaczęła gwiazdka.

Prezenterka TVN zachęcała nawet do tego, by w czasie polowania chodzić do lasu z aparatami fotograficznymi i kamerami, by wszystko uwieczniać.

Internauci natychmiast wytknęli Rusin totalną niewiedzę na temat myślistwa.

Pani Kingo, mam nadzieję, że nie je pani mięsa i nie nosi ubrań i galanterii skórzanej. Bo byłaby to hipokryzja. Jedne zwierzęta można zabijać, a innych nie? Proszę poczytać troszeczkę o gospodarce łowieckiej i zaproponować kołu łowieckiemu, że w zamian za zaprzestanie odstrzałów pokryje pani z własnej kieszeni szkody łowieckie

- napisał jeden z użytkowników Facebooka.

Pani Kingo, poczyta pani trochę o myślistwie. Okresy ochronne są po to, by w czasie ciąży chronić matki. Łosie stanowią wielkie niebezpieczenstwo na drogach i wyrzadzają ogromne szkody w lasach. Jest ich co najmniej o 50 procent za dużo

- dodał inny internauta.

Poczekajmy poczekajmy... Dzikie zwierzęta zaczną wchodzić do miast... Jestem ciekaw kogo to będzie wina... No proste... Myśliwych, bo nie strzelają!!!! Ale jak mają strzelać, jak 70% ludzi w tym kraju nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie co to jest łowiectwo!? Czekam z niecierpliwościa jak ludzie zaczną uciekać przed dzikami w mieście... Będzie sie z czego pośmiac

- stwierdził ktoś inny.

Na kartce powinno pisać ,,jestem łosiem" co najwyżej jeżeli moratorium trwało od 2001 roku populacja przez ten czas zdążyła się zbyt nachalnie rozprzestrzenić, teraz jest koniecznością regulacja populacji. Widzę to po szkodach w uprawach i wypadkach drogowych z udziałem łosi...

- dodała inna osoba.

Komentarz innego internauty jest idealnym podsumowaniem bzdur wypisanych przez celebrytkę.

Pani Kinga słynie z nieprzemyślanych opinii na temat łowiectwa i ekologii naszego kraju a osobie publicznej i wykształconej nie wypada rzucać zdaniami wyssanymi z palca.

To nie pierwszy raz gdy gwiazdka TVN próbuje zabłysnąć, a robi z siebie pośmiewisko. Niedawno stała się obiektem kpin, bo na Facebooku dyskutowała sama ze sobą.

CZYTAJ WIĘCEJ: Gwiazdka TVN mówiła o uchodźcach. Nie dość, że się ośmieszyła, to jeszcze pisała... sama do siebie

Innym razem Rusin opublikowała post, w którym nawoływała do zaprzestania wycinki drzew, gdy podczas wyprawy na Mazury odkryła tartak.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kinga Rusin odkryła tartak. Prezenterka TVN bezlitośnie wyśmiana

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zarzuty za okradanie grobów

/ Elroy Serrao/https://creativecommons.org/ licenses/by-sa/2.0/

  

Sześć kolejnych zarzutów postawiła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku 54-letniemu Dariuszowi R. podejrzanemu o bezczeszczenie i usiłowanie bądź okradanie grobów. W sumie mężczyźnie zarzucono dokonanie 14 takich czynów; w chwili ich popełnienia był on niepoczytalny.

O postawieniu 54-latkowi kolejnych zarzutów poinformowała Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, która prowadzi postępowanie w sprawie znieważenia miejsc pochówku oraz kradzieży szczątków ludzkich przez R.

Rzecznik wyjaśniła, że pięć zarzutów dotyczy znieważenia miejsc pochówku poprzez "rozbicie płyt grobowców, a następnie ograbienie grobów ze zwłok". Do czynów tych miało dojść pomiędzy styczniem 2015, a listopadem 2016 roku na cmentarzach w Gdańsku, Gdyni, Rumii, Lęborku oraz Olsztynie. Szósty zarzut dotyczy usiłowania ograbienia grobu, które miało mieć miejsce w maju 2005 roku na cmentarzu komunalnym w Gdańsku.

Wawryniuk poinformowała, że uzupełnienie zarzutów to efekt uzyskania przez prokuraturę nowych dowodów, w tym wyników badań DNA ludzkich szczątków, które w listopadzie ub.r. odnaleziono zakopane w lesie.

Rzecznik poinformowała, że kolejnych sześć zarzutów 54-latkowi postawiono we wtorek. Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów i odmówił złożenia wyjaśnień.

W sumie Dariuszowi R. zarzucono popełnienie 14 czynów dotyczących znieważenia miejsc pochówku oraz usiłowania lub ograbienia mogił ze zwłok. Grozi za to do 8 lat więzienia. Od listopada ub.r., kiedy został zatrzymany przez policję, podejrzany przebywa w areszcie.

Wiadomo już, że po zakończeniu śledztwa w tej sprawie prokuratura najprawdopodobniej je umorzy, a tym samym sprawca nie odpowie za swoje czyny. Stanie się tak, ponieważ - według wydanej w sierpniu br. opinii biegłych psychiatrów - w chwili popełniania czynów R. był niepoczytalny.

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że 54-latek niszczył, a potem także okradał groby. Zabrane szczątki zakopywał w lasach w Gdańsku. W listopadzie 2017 r. policja znalazła dziewięć worków ze szczątkami i tabliczkami nagrobnymi, wskazujące na to, że pochodziły z mogił na cmentarzach z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl