Nawet TVN to zauważył – „PiS nie ma z kim przegrać”. Dostało się też opozycji, a najbardziej Schetynie

/ Facebook.com/Prawo i Sprawiedliwość

W dzisiejszym wydaniu "Faktów" TVN widzowie mieli możliwość obejrzenia co najmniej zaskakującego – jak na tę stację telewizyjną – materiału. Po ostatnich sondażach, według których partia rządząca ma ogromne poparcie, TVN sam przyznał, że... „PiS nie ma z kim przegrać”!

W PiS-ie nikt głośno tego nie powie, ale – patrząc na kolejne sondaże, kolejnych pracowni – ta partia nie ma z kim przegrać, gdyby teraz były wybory. PiS jest liderem, potem długo, długo nic i dopiero Platforma Obywatelska. Opozycja szuka sposobu na sondażowe odbicie, ale na razie nie znajduje – powiedział prowadzący, Grzegorz Kajdanowicz, który w ten sposób zapowiedział blisko trzyminutowy materiał.

A w materiale tym, zapewne zaskakujące dla widzów tej telewizji wnioski, dotyczące tego, że PiS po blisko dwóch latach rządów ma ogromne poparcie, a opozycji brakuje pomysłu na siebie oraz, że partii rządzącej nie zaszkodził spór o sądy, wycinka w Puszczy Białowieskiej, czy – jak to powiedziano w "Faktach" – konflikt z Unią Europejską. 

Problem opozycji polega głównie na tym, że nie wszystkie podmioty zrozumiały, że trzeba Polakom przedstawić pewną wizję – stwierdziła wypowiadająca się Katarzyna Lubnauer z .Nowoczesnej.

Dostało się też liderowi PO, Grzegorzowi Schetynie. 

Opozycji brakuje, jak sądzę, takiego charyzmatycznego lidera, Co byśmy nie mówili o Grzegorzu Schetynie, nie ma tego daru, żeby pociągnąć za sobą – powiedział dr Krzysztof Piekarski, politolog.

Przypomnijmy, że zgodnie z wynikami dwóch ostatnich sondaży, gdyby wybory odbywały się we wrześniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 19 proc. poparcia, ugrupowanie Kukiz'15 – 8 proc., 6 proc. osiągnęłaby Nowoczesna, a 5 proc. PSL. Według innego –  Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 39 proc. poparcia i oznacza to wzrost o 1 pkt proc.  Platforma Obywatelska – ma zaledwie 20 proc. poparcia i oznacza to spadek o 4 pkt proc, zaś na .Nowoczesną głos oddałoby 11 proc. wyborców.

Źródło: fakty.tvn24.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Systemu Patriot niebawem w Polsce. Wkrótce porozumienie z USA

/ Wikimedia Commons/U.S. Army

"Polska i USA mają w przyszłym tygodniu uzgodnić sprzedaż Warszawie systemu obrony przeciwrakietowej Patriot" - informuje Reuters, powołując się na trzy anonimowe źródła.

Agencja odnotowuje, że Polska zapowiadała przeznaczenie na ten projekt ok. 7,6 mld dolarów, ale źródła twierdzą, że umowa, która ma zostać ogłoszona w przyszłym tygodniu, będzie opiewać na nie więcej niż 5,5 mld dolarów.

Porozumienie ma zostać podpisane 28 marca – cytuje Reuters "źródło bliskie ministerstwu obrony" i dodaje, że potwierdziły to dwa inne źródła zaznajomione ze sprawą.

Reuters odnotowuje, że polski resort obrony nie odpowiedział na jego prośbę o komentarz; agencja zwraca uwagę, że w końcu stycznia minister obrony Mariusz Błaszczak mówił, że oczekuje podpisania porozumienia do końca pierwszego kwartału br.

Reuters pisze też, że porozumienie w sprawie sprzedaży Patriotów Polsce zaaprobowane w listopadzie przez Departament Stanu USA opiewało na sumę do 10,5 mld dolarów. Jednak "dwa źródła" powiedziały Reutersowi, że Polska otrzymała "inne opcje z innymi indywidualnymi komponentami i innymi scenariuszami offsetu". Źródła oszacowały te opcje na 4,5-5,5 mld dolarów, ale zaznaczyły, że negocjacje jeszcze się nie zakończyły.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl