Nawet TVN to zauważył – „PiS nie ma z kim przegrać”. Dostało się też opozycji, a najbardziej Schetynie

/ Facebook.com/Prawo i Sprawiedliwość

redakcja

Kontakt z autorem

W dzisiejszym wydaniu "Faktów" TVN widzowie mieli możliwość obejrzenia co najmniej zaskakującego – jak na tę stację telewizyjną – materiału. Po ostatnich sondażach, według których partia rządząca ma ogromne poparcie, TVN sam przyznał, że... „PiS nie ma z kim przegrać”!

W PiS-ie nikt głośno tego nie powie, ale – patrząc na kolejne sondaże, kolejnych pracowni – ta partia nie ma z kim przegrać, gdyby teraz były wybory. PiS jest liderem, potem długo, długo nic i dopiero Platforma Obywatelska. Opozycja szuka sposobu na sondażowe odbicie, ale na razie nie znajduje – powiedział prowadzący, Grzegorz Kajdanowicz, który w ten sposób zapowiedział blisko trzyminutowy materiał.

A w materiale tym, zapewne zaskakujące dla widzów tej telewizji wnioski, dotyczące tego, że PiS po blisko dwóch latach rządów ma ogromne poparcie, a opozycji brakuje pomysłu na siebie oraz, że partii rządzącej nie zaszkodził spór o sądy, wycinka w Puszczy Białowieskiej, czy – jak to powiedziano w "Faktach" – konflikt z Unią Europejską. 

Problem opozycji polega głównie na tym, że nie wszystkie podmioty zrozumiały, że trzeba Polakom przedstawić pewną wizję – stwierdziła wypowiadająca się Katarzyna Lubnauer z .Nowoczesnej.

Dostało się też liderowi PO, Grzegorzowi Schetynie. 

Opozycji brakuje, jak sądzę, takiego charyzmatycznego lidera, Co byśmy nie mówili o Grzegorzu Schetynie, nie ma tego daru, żeby pociągnąć za sobą – powiedział dr Krzysztof Piekarski, politolog.

Przypomnijmy, że zgodnie z wynikami dwóch ostatnich sondaży, gdyby wybory odbywały się we wrześniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 19 proc. poparcia, ugrupowanie Kukiz'15 – 8 proc., 6 proc. osiągnęłaby Nowoczesna, a 5 proc. PSL. Według innego –  Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 39 proc. poparcia i oznacza to wzrost o 1 pkt proc.  Platforma Obywatelska – ma zaledwie 20 proc. poparcia i oznacza to spadek o 4 pkt proc, zaś na .Nowoczesną głos oddałoby 11 proc. wyborców.

Źródło: fakty.tvn24.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Zaatakowali policjantów. Napastnicy to…

Zaatakowali policjantów. Napastnicy to…

Rusza zbiórka darów dla Polaków z…

Rusza zbiórka darów dla Polaków z…

Trzaskowski w duecie z Rabiejem

Trzaskowski w duecie z Rabiejem

Kamil Stoch na podium w Engelbergu

Kamil Stoch na podium w Engelbergu

Upamiętniono górników, którzy zginęli…

Upamiętniono górników, którzy zginęli…

Krajowa Rada PO w sieci, czyli mnóstwo śmiechu ze Schetyny i jego świty

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Dziś odbyła się Krajowa Rada Platformy Obywatelskiej, podczas której wybrano nowy zarząd. W jego składzie nie ma już Hanny Gronkiewicz-Waltz. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Grzegorza Schetyny, a głównym tematem było obrażanie partii rządzącej i uparte powtarzanie, że PiS-owi trzeba odebrać władzę. Nie obyło się bez licznych wpadek, które wyłapali sprawnym okiem internauci.

Jak już informowaliśmy, na Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej w centralnym miejscu pojawiła się flaga Unii Europejskiej, a tuż obok flaga biało-czerwona, w niczym nie przypominająca flagi Polski. 

Internauci są zgodni co do tego, że jest to flaga "ten kraju".

Wpadkę zaliczył lider Platformy Grzegorz Schetyna, który na posiedzenie przyszedł w dziwnym makijażu i opluł się podczas przemówienia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Schetyna opluł się podczas wystąpienia? Ewa Kopacz nie zauważyła kamer i ośmieszyła szefa PO!

Chociaż niektórzy twierdzą, że to nie ślina a piana.

Internauci skomentowali również nowy zarząd Platformy.

A całą dzisiejszą Radę Krajową PO można podsumować tak:

Tymczasem Kinga Gajewska z PO chce "zacisnąć" współpracę zjednoczonej opozycji.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl