Dorota Kania wygrała proces z Bachurskim

/ Telewizja Republika

  

Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok uniewinniający Dorotę Kanię w sprawie wytoczonej przez redaktora naczelnego „Warszawskiej Gazety” Piotra Bachurskiego w związku z informacją, jaka pojawiła się w książce „Resortowe dzieci”. Dzisiejsza decyzja sądu jest prawomocna.

W lutym 2014 r. Piotr Bachurski, redaktor naczelny „Warszawskiej Gazety”, skierował do warszawskiego sądu rejonowego prywatny akt oskarżenia przeciwko autorom książki „Resortowe dzieci” - Dorocie Kani, Maciejowi Maroszowi oraz Jerzemu Targalskiemu. Bachurski uznał, że został w tej książce zniesławiony. Chodziło o fragment książki, w którym była mowa o rzekomych kontaktach ze środowiskami komunistycznymi, wywiadem PRL oraz osobami związanymi z aferą FOZZ

Bachurski domagał się przeprosin oraz 100 tys. złotych nawiązki. 

- Twierdziliśmy, że dziennikarze dochowali należytej staranności, wskazywaliśmy, że czyn z art. 212 [zniesławienie – red.] nie został popełniony, zaistniał brak winy, brak zamiaru poniżenia, a także - brak samego czynu zabronionego – powiedział portalowi niezalezna.pl adwokat Maciej Zaborowski, obrońca oskarżonych.

30 listopada 2016 r. Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy zdecydował o uniewinnieniu Jerzego Targalskiego oraz Macieja Marosza. Dorotę Kanię uznał jednak za winną zarzucanego czynu i zasądził publikację przeprosin, podanie wyroku do publicznej wiadomości oraz zapłatę 10 tys. złotych przez Dorotę Kanię.

Apelację złożyła wówczas zarówno Dorota Kania, jak i Piotr Bachurski – w zakresie orzeczenia o karze w kwestii wysokości nawiązki. 

Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok prawomocnie uniewinniający Dorotę Kanię. Zasądzone zostały również koszty postępowania – łącznie, jak mówi Maciej Zaborowski, może to być nawet 20 tys. złotych.

- Od początku twierdziliśmy, że wszyscy oskarżeni są niewinni. Cieszymy się, że po takim czasie udało się ich niewinność wykazać – mówi Zaborowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

NOWE fakty w sprawie Cherifa Chekatta. Pojawiły się informacje o powiązaniach sprawcy strzelaniny

Strasbourg, jarmark bożonarodzeniowy / twitter.com/KTHopkins screen

  

Powiązana z Państwem Islamskim agencja Amak opublikowała dzisiaj na swym portalu oświadczenie, z którego wynika, że zlikwidowany przez francuską policję terrorysta Cherif Chekatt był jednym z bojowników Państwa Islamskiego - podała SITE Intelligence Group.

SITE Group to amerykańska struktura wywiadowcza zajmująca się monitorowaniem aktywności islamistów w sieci.

Zgodnie z cytowanym przez nią komunikatem agencji Amak, Cherif Chekatt - sprawca strzelaniny na jarmarku bożonarodzeniowym w Strasburgu - "przeprowadził tę operację w odpowiedzi na apel przywódców Państwa Islamskiego, by uderzać w cele zlokalizowane na terytorium państw zaangażowanych po stronie międzynarodowej koalicji w walce z IS w Iraku oraz w Syrii".

29-letni Chekatt otworzył ogień w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum miasta we wtorek. Podczas ataku życie straciły trzy osoby, a kilkanaście innych zostało rannych, w tym polski obywatel; troje rannych jest w stanie krytycznym.

Sprawca był uzbrojony w broń palną i nóż; mimo że został postrzelony, zdołał uciec z miejsca zbrodni. [polecam:http://niezalezna.pl/249854-zamachowiec-ze-strasburga-byl-poszukiwany-za-udzial-w-napadzie-podczas-ktorego-doszlo-do-zabojstwa]

Był notowany w tzw. kartotece "S", co oznacza, że mógł stanowić "zagrożenie terrorystyczne", śledczy skłaniają się więc ku koncepcji, że atak miał podłoże terrorystyczne. 

Dziś podczas policyjnej obławy w południowych dzielnicach Strasburga 29-letni Chekatt został zastrzelony po tym, gdy otworzył ogień do funkcjonariuszy. [polecam:http://niezalezna.pl/250215-sprawca-ataku-w-strasburgu-zastrzelony-akcja-policji-w-jednej-z-dzielnic-miasta-nowe-informacje]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl