Szef NATO ostrzega Rosję: Wysyłamy jasny sygnał, że atak na jednego członka stanowi atak na cały Sojusz

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Premier Beata Szydło poinformowała, że podczas rozmów z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem omówiono kwestie związane z sytuacją bezpieczeństwa naszego regionu i priorytetów w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego na najbliższe miesiące. „W obliczu zmian w środowisku bezpieczeństwa wspólnym interesem wszystkich sojuszników jest, by NATO zachowało jedność i sprawność do działania” - powiedziała premier Szydło po spotkaniu z szefem NATO.

Szefowa polskiego rządu zwróciła uwagę, że adaptacja NATO do nowych zagrożeń była istotnym tematem naszych rozmów.

- W obliczu zmian w środowisku bezpieczeństwa wspólnym interesem wszystkich sojuszników jest to, żeby Sojusz zachował jedność, sprawność i gotowość do działania w obliczu zagrożeń płynących z różnych stron i z różnych źródeł. Wydarzenia wokół naszych granic, a zwłaszcza nadchodzące rosyjsko-białoruskie manewry Zapad '17 oraz zagrożenia związane z terroryzmem pokazują, że jako Sojusz powinniśmy kontynuować proces adaptacji rozpoczęty w Newport i Warszawie [...] Z satysfakcją odnotowujemy rozmieszczenie sił sojuszniczych w Polsce i państwach bałtyckich – mówiła premier Szydło.

Z kolei szef NATO stawiał Polskę za wzór jeśli chodzi o wnoszenie wkładu na rzecz bezpieczeństwa w Europie oraz wydatki na obronność.

Jens Stoltenberg wystosował również mocne ostrzeżenie pod adresem Rosji.

 - Wysyłamy jasny sygnał, że atak na jednego członka stanowi atak na cały Sojusz. Jesteśmy tu by zapobiegać konfliktowi, a nie żeby go prowokować. To NATO zawsze stara się trzymać otwarte kanały komunizacji Rosją. W ubiegłym miesiącu Rosja poinformowała nas o ćwiczeniach Zapad'17. Będziemy bardzo uważnie przyglądać się przebiegowi ćwiczeń Zapad '17; kraje powinny respektować zobowiązania na rzecz przejrzystości; wzywam Rosję do wypełniania swoich zobowiązań w ramach dokumentu wiedeńskiego OBWE – mówił Jens Stoltenberg.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

WOT reagują na pomówienia

/ By Robert Suchy (http://www.mon.gov.pl/) [Attribution], via Wikimedia Commons

  

Nieprawdziwe są wszelkie insynuacje i podejrzenia jakoby w ostatnich dniach żołnierze WOT wspólnie z policjantami brali udział w zabezpieczaniu protestów przed Sejmem. Potępiamy wszystkie próby mieszania nas żołnierzy Wojska Polskiego w walkę polityczną - informuje dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wojska Obrony Terytorialnej, przypomina dowództwo w specjalnym komunikacie, jako piąty rodzaj sił zbrojnych realizują zadania określone ustawą z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. 1967 nr 44 poz. 220).

Stojąc w obronie honoru munduru skierujemy do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby, które dopuszczają się zniesławienia żołnierzy Wojska Polskiego

- informuje dowództwo.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl