niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
18 stycznia 2017

Marsz Niepodległości: zatrzymano 92 Niemców

Dodano: 12.11.2011 [07:54]
Wśród zatrzymanych w trakcie manifestacji z okazji Święta Niepodległości są lewacy spoza naszego kraju - 92 obywateli Niemiec, 1 obywatel Hiszpanii, 1 obywatel Węgier i 1 obywatel Danii. "Osoby te zostały zatrzymane i doprowadzone na komendy policji w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i uszkodzeniem mienia" - wyjaśnił rzecznik KSP.

Obcokrajowcy z organizacji lewacko-anarchistycznych to prawie połowa (95 na 210) zatrzymanych osób po wczorajszych zamieszkach. Jednoznacznie świadczy to o tym, że stroną inspirującą rozruchy byli tzw. antyfaszyści.

Do pierwszych incydentów doszło w piątek po godz. 12 na Nowym Świecie, gdy grupa lewaków zaatakowała młodych narodowców. Policja zaczęła ich rozdzielać; doszło wtedy do ataku anarchistów na funkcjonariuszy. Zatrzymano grupę ok. 100 osób.

Po godz. 15:30 urzędnicy ze stołecznego ratusza poinformowali, że na wniosek policji zdelegalizowano Marsz Niepodległości, organizowany przez środowiska narodowe i prawicowe. 

Na szczęście po niespełna godzinie informacja została zdementowana.

Po południu w kilku miejscach stolicy - placu Konstytucji, placu Na Rozdrożu, rondzie Jazdy Polskiej - gromadzili się demonstranci i policja. Dochodziło do przepychanek i drobnych starć.

Gorąco było też w okolicach Placu Konstytucji, skąd miała wyruszyć część uczestników Marszu Niepodległości. Zgromadzili się tam również lewicowcy biorący udział w manifestacji "Kolorowa Niepodległa". Co chwila dochodziło tam do starć między uczestnikami obu zgromadzeń.(fot. Zbyszek Kaczmarek)

Kilka osób zostało rannych w starciach na rogu ulic Marszałkowskiej i Wilczej.

(fot. Małgorzata Armo)

Jak relacjonował reporter portalu Niezależna.pl, już wcześniej wzdłuż ulicy Marszałkowskiej od placu Konstytucji do ul. Wilczej ustawił się szpaler lewaków z Kolorowej Niepodległej, grupa zamaskowanych mężczyzn uzbrojona w kije baseballowe, butelki z farbą, kamienie i ciężkie przedmioty. Zgromadzenie przypominało regularną bojówkę.

Każdy, kto pojawiał się w okolicy w barwach narodowych, natychmiast był atakowany. Policja nie interweniowała.

(fot. Małgorzata Armo)

Jak ustalił portal Niezalezna.pl, część osób biorących udział w ataku na policję na Nowym Świecie to grupa niemieckich anarchistów, o których niemieckie służby specjalne piszą, że są zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa niemieckiego. Dziś policja potwierdziła te informacje - za wywoływanie burd zatrzymano bowiem ok. 100 cudzoziemców, z czego przeważającą większość stanowią Niemcy.

To właśnie członkowie niemieckiej "antify" napadli na członków grup rekonstrukcyjnych i poważnie pobili młodego mężczyznę. Niemcy poważnie poturbowali też dziennikarza "Gazety Polskiej".


(fot. Zbyszek Kaczmarek)

Z informacji, do których dotarł reporter portalu Niezależna.pl wynika, że niemieccy anarchiści przyjechali wczoraj przed południem do Warszawy dwoma autokarami. Grupa ok. 100 osób była zamaskowana i wyposażona w kije bejsbolowe. Autokary zaparkowały w okolicy ul. Tamka, skąd anarchiści przeszli w stronę siedziby lewicowej "Krytyki Politycznej" na Nowym Świecie. Grupie niemieckich anarchistów towarzyszyło kilku sanitariuszy w kamizelkach medycznych, którzy nie weszli do kawiarni i czekali na zewnątrz.
Autor: 
Autor: 
sp
Autor: 
mem
Autor: 
dk
Źródło: 
Niezalezna.pl
Źródło: 
PAP
Marsz Niepodległości: zatrzymano 92 Niemców - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek
Marsz Niepodległości: zatrzymano 92 Niemców - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek
Marsz Niepodległości: zatrzymano 92 Niemców - niezalezna.pl
foto: PeEs
Marsz Niepodległości: zatrzymano 92 Niemców - niezalezna.pl
foto: PeEs
Marsz Niepodległości: zatrzymano 92 Niemców - niezalezna.pl
foto: PeEs
Marsz Niepodległości: zatrzymano 92 Niemców - niezalezna.pl
foto: PeEs
Marsz Niepodległości: zatrzymano 92 Niemców - niezalezna.pl
foto: Małgorzata Armo
Marsz Niepodległości: zatrzymano 92 Niemców - niezalezna.pl
foto: Małgorzata Armo
Marsz Niepodległości: zatrzymano 92 Niemców - niezalezna.pl
foto: Piotr Ferenc - Chudy
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Gdzie Niemcy.Ja tu widze samych Polakow w tym polskich lewakow. To kolejna nagonka na Niemcow polskiej nazistowskiej propagandy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl