niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Wojna w Syrii: ponad 330 tys. ofiar

Dodano: 16.07.2017 [22:04]
Wojna w Syrii: ponad 330 tys. ofiar - niezalezna.pl
foto: FreedomHouse/CC BY 2.0/creativecommons.org/licenses/by/2.0
Od wybuchu wojny w Syrii w 2011 roku w konflikcie tym zginęło już ponad 330 tys. osób, w tym ok. 100 tys. cywilów; wśród ofiar śmiertelnych jest ponad 18 tys. dzieci - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

"W okresie od 15 marca 2011 roku do 15 lipca 2017 roku Obserwatorium zdołało udokumentować śmierć 331 765 osób na terytorium Syrii, w tym 99 617 cywilów" - powiedział w rozmowie z AFP szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman. Zaznaczył, że wśród zabitych jest "18 243 dzieci i 11 427 kobiet".

Według tej organizacji w trwającym już ponad sześć lat konflikcie zginęło blisko 116,8 tys. ludzi walczących po stronie syryjskiego reżimu, w tym prawie 61,8 tys. syryjskich żołnierzy i prawie 1,5 tys. bojowników libańskiego ugrupowania szyickiego Hezbollah.

Wśród ofiar śmiertelnych jest też ok. 57 tys. rebeliantów i członków wspieranych przez USA kurdyjsko-arabskich Demokratycznych Sił Syryjskich (SDF) oraz ok. 58 tys. dżihadystów, m.in. z Państwa Islamskiego i dawniej związanej z Al-Kaidą grupy Dżabhat Fatah al-Szam.

Syryjski konflikt rozpoczął się w marcu 2011 roku od pokojowych demonstracji przeciwko rządom prezydenta Baszara el-Asada, które wkrótce przerodziły się w wojnę domową; następnie w konflikt zaangażowały się światowe mocarstwa. Oprócz ofiar w ludziach wojna spowodowała również ogromne zniszczenia w Syrii oraz zmusiła do opuszczenia swych domów ponad połowę mieszkańców.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Do tego samego w Polsce dąży antypolska opozycja totalna, należy tę bandę powstrzymać przed takimi zapędami, bo oni mają nakradzioną przez 8 lat Polakom kasę i uciekną, a my będziemy ginąć.
Nigdy więcej ta banda w parlamencie polskim!
Polacy, opamiętajcie się jak nie chcecie drugiej Syrii w Polsce i nie głosujcie więcej na to antypolskie badziewie, na V kolumnę w Polsce!
Należy to zło jak najwięcej pokazywać w TVP aby Polacy zrozumieli wreszcie kogo wybrali do Sejmu i tego błędu już nigdy więcej nie powtórzyli.
Totalna opozycja to staliniści i hitlerowcy, to terroryści.
Potomkowie tych których Stalin i Hitler wyrzucili ze swojego kraju w 1939 roku do Polski na czołgach.

W czasie II wojny światowej zginęło nie 6 mln., a 10 mln. Polaków.

Katolickie media, jak widzę, urabiają już społeczeństwo pod "korytarze humanitarne" Caritasu za unijne srebrniki... Jak to jest być Judaszem?

A tymczasem w Venezueli znow u zabili na ulicach stolicy milicje tego kierofcy z firmy Frasyniuka.

Ilu Polaków zabili niemcy i ruscy podaczas II wojny światowej? Kto nam pomógł? Obarczaliśmy innych tym problemem, ciężarem cierpień i odbudowywania kraju? Wsiadaliśmy na pontony i plłyneliśmy gwałcić i żyć na krzywy ryj? Druga kwesta - my nigdy nie czerpaliśmy korzyści z kolonii jak GB,Francja, Hiszpania i nie mamy moralnego obowiązku przyjmować tego odpadu ludzkiego teraz.

@Pawel, widze, ze slabo z historia:

Po 1831 i 1864 emigrowalo z Polski 3,5 - 4 mln ludzi
W latach 1926-1935 emigrowalo z Polski 2,5 mln ludzi
1955 - 1989 do RFN wyjechalo 198 tys. osob,co stanowilo 64.5% emigrantow z Europy Wschodniej i ZSRR.
1980 - 1989 - 1.3 mln ludzi wyemigrowalo z Polski

Do tego dolicz, ze w czasie komuny porwane samoloty w PL to byla bardzo popularna sprawa. Nie zawsze te porwania konczyly sie sukcesem (ucieczka z PRL) oraz doszlo do kilku tragedii.

Odnośnie historii opowiem ci historię mego dziadka. Urodził się w 1904 roku w małej wsi. Była bieda, chciał wyemigrować do USA ale nie miał pieniędzy na drogi bilet i dostał się w ładowni statku do Argentyny. Pracował tam ponad rok czyszcząc zbiorniki w rafinerii. Później wyjechał do Urugwaju.Mam jego przedwojenny paszport z orłem w koronie wydany w konsulacie w Monte Video. Pracował w wytwórni wina. Nie żebrał, nie gwałcił, nie kradł, nie przynosił wstydu ojczyźnie. Gdy wybuchła wojna popłynął statkiem do Liverpoolu gdzie wstąpił do Pierwszej Polskiej Dywizji Pancernej Generała Maczka. Był czołgistą. Mam jego prawo jazdy wojskowe na czołg, książkę żołdu, zdjęcia wojenne. Po wojnie wszyscy z jego czołgu pojechali do USA, a dziadek wrócił do ojczyzny. Klepał biedę a komuchy mówili, że pomogła nam bratnia armia. Nie można porównywać Plaków emigrujących za chlebem do muzułmańskich nierobów, gwałcicieli żyjących za social dla których chrześcijanie są wrogiem, nasze kobiety kawałkami mięsa. Masz nick Marek Londyn, jeżeli tam mieszkasz to chyba widzisz ich zachowanie każdego dnia. Podaj proszę dane Polaka, chociażby jednego który wysadził się w powietrze w imię Chrystusa. Ile z tych milionów polskich imigrantów którzy przywołujesz gwałciło podpalało i nie asymilowało sie? Oni swoimi rękoma budowali gospodarkę tamtych krajów pracując jak osły. Ilu muzułmanów robi tak samo w Europie? Nie obrażaj Polaków mówiąc tak.

Zdaję sobie sprawę, że zarówno przed wojną, po niej jak i po 98 miliony Polaków wyemigrowało. Jest tylko jedna różnica między nimi i muzułmanami, którzy zalewają Europę. Nasi rodacy ciężko tam pracują na chleb, na utrzymanie swojej rodziny, nie gwałcą, nie chcą wprowadzać na siłę swojej religii i przekonań. Często nie znając języka wykonywali ciężką pracę fizyczną której nie chcieli wykonywać rdzenni mieszkańcy. I owszem wśród Polaków też zdarzają się wyjątki, przestępcy, złodzieje i gwałciciele ale większość uczciwie ciężko pracuje. Ne liczą na socjal, nie chcą wszystkiego na krzywy ryj i nie żalą się że w Polsce jest tak nie inaczej bo zachód wykiwał nas w 89, 45 i wykorzystuje do dziś. Gdybyś miał dziś wyemigrować wolałbyś idąc do pracy w Belgii, Anglii czy Niemczech zostawić rodziną z sąsiadem muzułmaninem czy Polakiem?

Paweł K - masz moje poparcie! Islam nie przejdzie! Zatrzymać ten ludzki ściek.

Sam jesteś odpad ludzki...

Widzę, że ci się pomyliły portale. Protest ze świeczkami się nie udał? Włącz sobie działające za niemiecką kasę wp, onet czy inne dziadostwo, tam czerwone s...ny wylewają żale na Polskę, Polaków i każdego dnia lamentują, że nie chcemy przyjmować odpadu ludzkiego jak chciałaby to nam nakazać bruksela i przyklaskujący jej sprzedajni posłowie z po i nowoczesnej. Nie jest to odpad? To wartościowi ludzie? Wnoszą coś pozytywnego i dobrego do krajów które islamizują i zalewają? Proszę, wal śmiało, użyj argumentów dla ich obrony? Część moich znasz. Nie wyjeżdzaj tu z tekstami sam jestes taki nie taki bo takie argumenty widzę na marszach kodu i ubywateli gdzie durnie zapytani dlaczego tam przyszli jąkają się i nie potrafią zlepić zdania po polsku. Taki poziom wpisów można znaleźć na wp gdzie gdzie wyją czerwone gnidy bo zbliża się dzień obniżenia emerytur.

Nie tocz piany z pyska szujo!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl