Wałęsa wyszedł ze szpitala. Internauci mają używanie

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska; na zdjęciu: kontrmanifestacja tzw. Obywateli RP i KOD

  

Od miesięcznicy smoleńskiej minęły zaledwie dwa dni, a Lech Wałęsa nagle ozdrowiał, wyszedł ze szpitala w Gdańsku i wrócił do domu. Ciekawe czy były prezydent śledzi, co w mediach społecznościowych pisali internauci na na jego temat?

Przypomnijmy, według pierwotnych planów Wałęsa miał wziąć udział w poniedziałek w tzw. kontrmiesięcznicy smoleńskiej w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. Jak zapowiadał, m.in. wraz z Władysławem Frasyniukiem oraz działaczami KOD i tzw. Obywatele RP chciał demonstrować w obronie prawa do zgromadzeń. Tymczasem związkowcy „Solidarności”, w tym stoczniowcy z Wybrzeża szykowali się na spotkanie z TW Bolkiem. Do Warszawy przywieźli taczkę ze stosownym napisem. W sieci organizowano też spontaniczną akcję, która miała polegać na wręczeniu Wałęsie fotokopii jego zobowiązania do współpracy z komunistyczną bezpieką, z prośbą o wpisanie autografu.

Wszystko to na nic. Były prezydent udał się bowiem do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, na oddział kardiologii. Oficjalnie w związku z problemami z krążeniem. Nie odciął się jednak od internetu, co i rusz zamieszczając swoje zdjęcia na szpitalnym łóżku. Zagrzewał też do walki bojowników KOD i tzw. Obywateli RP oraz ich kamratów.

Publicznie do Władysława Frasyniuka. Władku jestem z Tobą w każdej Twojej decyzji i jej konsekwencjami, dobrej czy złej. Masz prawo powoływać i przywoływać publicznie. Na chwilę los mnie wyłączył, ale zaraz wracam 

- pisał Wałęsa.

Czytaj więcej: Wałęsa jątrzy nawet ze szpitalnego łóżka. „Zaraz wracam” – odgraża się

Dziś były prezydent poczuł się już lepiej.

Wypis ze szpitala miał miejsce po porannym obchodzie lekarskim

- poinformował dyrektor biura Wałęsy, Adam Domiński.

Temat nagłej choroby i hospitalizacji byłej głowy państwa szczerze rozbawił internautów.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,twitter.com,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie ma koalicji PiS - KO w Bytomiu

Urząd Miasta Bytomia / By Yarl - Praca własnaTa grafika została stworzona za pomocą Hugin., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8858876

  

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej z Bytomia zaprzeczają, by zawarli w Radzie Miejskiej koalicję z przedstawicielami PiS. Nie ma koalicji ani w sensie formalnym, ani nieformalnym, są natomiast rozmowy z innymi klubami w sprawie głosowania w Radzie – oświadczyli podczas dzisiejszej konferencji.

W ich ocenie, choć stworzenie większości w bytomskiej Radzie przez dwa największe kluby - czyli KO i PiS - byłoby "naturalne", to jednak nie pozwala na to polityka ogólnokrajowa.

W ostatnich wyborach nowym prezydentem Bytomia został kandydat KO Mariusz Wołosz, który pokonał w drugiej turze dotychczas pełniącego ten urząd Damiana Bartylę. Bartyla (Komitet BIS i Damiana Bartyli) nie uzyskał też mandatu radnego. W wyborach do liczącej 25 osób Rady kandydaci KO zdobyli 9 mandatów, PiS – 7, a ugrupowanie Bartyli – 6. Trzy pozostałe mandaty przypadły innym lokalnym komitetom. Na szefa Rady został ponownie wybrany Mariusz Janas z PiS.

O zawarciu w Bytomiu koalicji KO i PiS pisały niektóre media.

Chciałbym jasno powiedzieć, że nie ma koalicji KO z PiS. Jest na razie rozmowa z wszystkimi radnymi, którzy (...) byli za odsunięciem od władzy byłego prezydenta, pana Damiana Bartyli, i z tymi osobami rozmawiamy, bo przed nami bardzo ważne decyzje związane z rewitalizacją i inne, które wymagają stabilnej większości i są kluczowe dla Bytomia

– oświadczył Wołosz podczas wtorkowej konferencji prasowej.

"Nie ma koalicji z PiS w Bytomiu, natomiast są szerokie konsultacje z wszystkimi klubami, które jeszcze do niedawna były klubami opozycyjnymi wobec byłego prezydenta" – dodał prezydent.

Jak mówił, kwestia większości w Radzie "jest sprawą otwartą".

Generalnie rzeczą naturalną byłoby to, że dwa największe kluby – które robiły wszystko, aby odwołać prezydenta (Bartylę – PAP), aby wygrać z nim wybory – powinny taką większość stworzyć. Byłoby to naturalne, gdybyśmy rozpatrywali to w kwestii szczebla lokalnego, niestety ogólnopolska, krajowa polityka nie pozwala jak widzicie na takie rzeczy

– zaznaczył prezydent.

Wyjaśnił, że chodzi o "porozumienie tematyczne" – rozmowy dotyczą wspólnego głosowania na rzecz naprawy obecnej sytuacji w mieście.

Chodzi m.in. o sprawę rewitalizacji, transportu i nielegalnego składowania odpadów. Wołosz przekonywał, że nie wszyscy rozumieją specyfikę Bytomia – miasta, które jest w trudnej sytuacji i wymaga szerokiego porozumienia.

Po doniesieniach prasowych, informujących o zawarciu koalicji KO i PiS w Bytomiu "zdecydowane oburzenie i sprzeciw" wyraził zarząd śląskiego regionu Komitetu Obrony Demokracji. "Nie zgadzamy się na zawieranie żadnych porozumień w samorządach, których stroną jest ugrupowanie polityczne naruszające Konstytucję, zasady demokratycznego państwa prawa i dążące do faktycznego wyprowadzenia Polski z wielkiej rodziny wolnych narodów europejskich - Unii Europejskiej" – napisali działacze KOD.

Mam swój pogląd na ten temat, ale zapraszam KOD-owców do siebie na rozmowę. Chciałbym pokazać, jak wygląda to naprawdę

– skomentował Wołosz.

Ocenił, że po publikacjach prasowych pojawiło się wiele komentarzy, "najczęściej nieprawdziwych", w których "jest więcej spekulacji niż prawdy".

Prezydent Wołosz poinformował na konferencji, że powołał swoich zastępców – Michała Biedę i Adama Frasa (obaj także byli kandydatami KO). Ten skład – jak mówił Wołosz – na razie nie zostanie rozszerzony. Prezydent zaprzeczył pojawiającym się m.in. w mediach społecznościowych pogłoskom, by wiceprezydentem został dotychczasowy prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, który w ostatnich wyborach przegrał w drugiej turze z Danielem Begerem. "Były to plotki, w żadnym miejscu przez nas niepotwierdzone. Nic podobnego nie będzie miało miejsca" – oświadczył prezydent.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl