niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Pamiętacie żale Michnika na brak kasy? Teraz w innej firmie (nie z Polski) mówią o stracie milionów

Dodano: 19.06.2017 [22:53]
Pamiętacie żale Michnika na brak kasy? Teraz w innej firmie (nie z Polski) mówią o stracie milionów  - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Przedstawiciel większościowego udziałowca Ringier Axel Springer Media żali się, że stracili miliony euro, bo w mediach należących do tego koncernu, jest znacznie mniej reklam spółek Skarbu Państwa. W podobny sposób narzekał kilka miesięcy temu Adam Michnik.

O wydawnictwie Ringier Axel Springer Media zrobiło się głośno w marcu tego roku, gdy  „Wiadomości” TVP 1 podały, że szefostwo koncernu medialnego oczekuje od swoich dziennikarzy w Polsce publikowania krytycznych ocen braku poparcia polskiego rządu dla Donalda Tuska przy wyborze na szefa Rady Europejskiej. Powołano się na list szefa koncernu.

„Byłem zawsze dumny z pracy w Axlu, a później w holdingu Ringier Axel Springer, nie wstydziłem się ani jednej przepracowanej tam chwili i ani jednej decyzji. Teraz wstydzę się, że w moim cv występuje okres pracy w kierowanej przez Pana firmie. (…) Dziękuję Bogu, że pod koniec 2011 roku nasze drogi się rozeszły” – napisał do Marka Dekana, szefa niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego Ringier Axel Springer działacz antykomunistyczny Jerzy Karwelis. 


CZYTAJ WIĘCEJ: Dziennikarz do szefa Ringier Axel Springer: „Byłem dumny z pracy w Axlu, teraz wstydzę się”

Teraz Marc Walder, CEO koncernu Ringier, większościowego udziałowca Ringier Axel Springer Media, pożalił się, że z powodu wycofania z jej tytułów reklam przez duże firmy państwowe zanotowała miliony euro strat.

"W wywiadzie dla „Neue Züricher Zeitung” Marc Walder stwierdził, że przeciw Ringier Axel Springer Media działają w Polsce media przyjazne rządowi, publikując nieprawdziwe informacje o firmie. Chodzi przede wszystkim o szeroko komentowany newsletter dla pracowników wysłany przez jej szefa Marka Dekana w marcu br." - informuje portal wirtualnemedia.pl

- Z wewnętrznego newslettera wyczytano, iż prowadzimy kampanie przeciwko rządowi. To nieprawda. Newsletter świadomie został źle i tendencyjnie zinterpretowany - twierdził Walder, ale szybko dowiedzieliśmy się skąd to biadolenie.

"Walder przyznał, że od pewnego czasu spółki Skarbu Państwa i inne firmy przyjazne rządowi mocno ograniczyły wydatki reklamowe w mediach Ringier Axel Springer Media. Jak duże straty to spowodowało? - szybko zaczęliśmy je liczyć w milionach Euro - przyznał menedżer" - piszą wirtualnemedia.pl


Czyli o kasę chodzi!

A pamiętacie ten występ Adama Michnika?

- Oni chcą nas zniszczyć metodą najprostszą. [...] Chodzi o pieniądze. Oni w nas walą tym, że likwidują prenumeraty w urzędach, że wstrzymali wszelkie ogłoszenia spółek skarbu państwa w tej gazecie. I to w nas strasznie walnęło. W związku z tym my mamy trudny moment w redakcji... mianowicie... bardzo to jest trudny moment... mianowicie mamy zwolnienia grupowe. To jest taka traumatyczna chwila - mówi redaktor naczelny "Gazety Wyborczej".


DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Niech ich Makrela przyjmie na listę płac albo swojego szefa w Szwajcarii.

Walnęło w GW, bo wcześniej walnęło w łysiejący, niedomyty, obrzydliwy łeb michnikowy, z zanikającym mózgiem, wskutek niedotlenienia nikotynowego. Koszmarny typ psychopatycznego padalca.

Pamiętam jak Michnik groził dla powstających pism, że "zginiecie, nie dostaniecie żadnej reklamy".

ŻENUJĄCY PRYMITYWNI GESZEFCIARZE!
Walder i Michnik, gdy tylko oderwano ich od cyca budżetowego, zaczęli płakać, że wolny rynek ich wykańcza. Ano taki był ten wolny rynek, ustawki i dotacje okradanego społeczeństwa, pod pozorem reklam psu na budę potrzebnych. Teraz tych reklam nie ma i gospodarka się kręci , nawet lepiej niż przedtem.

PRZEZ KIESZEŃ DO GŁOWY, PRZEZ PORTFEL DO ROZUMU! Po raz kolejny okazało się, że uderzenie po kieszeni boli najbardziej, mocniej niż po gołej du..ie!

Walder, czyt to prawda czy nie sami oceniamy. Takiej szczujni jaka odstawiają niemieckie, polskojęzyczne media nie sposób strawić. Wasze intencje są podłe jeśli na czołowe stanowiska wstawiacie takie hieny jak Lis.

Niemcy! Nie odpokutowaliście za dwie wojny światowe i nie chcecie za nie odpokutować. Więc przyjdzie na wasz adres rachunek za cierpienia bliźnich. Upadniecie gospodarczo i finansowo, a do tego zaleją was hordy miłujących pokój nachodźców. To początek waszego końca.

Należy radykalnie zaostrzyć i zmodernizować prawo ws. szpiegostwa w Polsce, mając na uwadze zdanie praktyków o nieposzlakowanej opinii.

Działania Niemiec na terenie Polski to agresywna wojna informacyjna oraz ingerencja w proces demokratyczny. Ich działania ws. katastrofy smoleńskiej powielają propagandę rosyjską, wroga w koncepcji NATO. Stąd zasadne pytanie, jaką rolę pelnią Niemcy w NATO? Ich dokrytna wobec Polski nie pozostawia bowiem złudzeń.

Trzeba dać narzędzia funkcjonariuszom oraz powołać dobrze finansowaną służbę kontrwywiadu, mającą na celu zwalczanie tego typu działań zwłaszcza na kierunku niemieckim oraz rosyjskim.

Szpiegostwo przeciwko Polsce, niezależnie czy na rzecz wrogów otwartych jak Rosja, czy skrytych jak Niemcy, musi nieść za sobą przeświadczenie o nieuchronności oraz dotkliwości kary.

Inaczej Polska będzie zawsze borykać się z niestabilnością sceny politycznej i "państwem teoretycznym", które doprowadzi do wyniszczenia narodu polskiego - w ten czy inny sposób.

Niech tymi działaniami kieruje odpowiedzialność wobec ofiar katastrofy smoleńskiej i wobec przyszłych pokoleń, tj. ponad podziałami politycznymi.

Polskę trzeba wyciągnąć z błota.

Brawo TY :)

Brawo ja. :)

POpłakałam się nad losem niemieckich i mniejszościowych mediów. Przecież haracz od Polaków należy się jak psu zupa.

Od 25 lat czekałem na tę chwilę, kiedy Polacy niemieckim świniom odbiorą koryto.
===
I doczekałem się: a kwik tych świń to miód na moje serce !

Hurra!!

Nie rozumiem dlaczego Rząd Polski z pieniędzy podatników ma finansować m.in. antypolskie media. Temat jest dość rozległy, gdyż antypolskość występuje w wielu dziedzinach - w tym w dziedzinach strategicznych dla Państwa Polskiego.

Po co spółki skarbu państwa mają się reklamować? Najczęściej ich przetargi mogą być ogłoszone na stronie internetowej i to wystarczy. Grono odbiorców jest niewielkie i po co mają niszczyć papier. A tak to pieniądze z kraju odpływają, a drogi mamy dziurawe i warto by je naprawić.

ta lewacka hołota musi zniknąć z naszej Ojczyzny wraz ze swoimi gazetami

To do WAS>>>>>>>>>>>>> Michniki... Springery...Lisy... itp...
NIE GRYZIE SIĘ RĘKI, KTÓRA KARMI.

Jeśli ktoś rządu lub PiS-u, na temat patriotyzmu Polski..etc..to jest wyzywany i PiS i rząd od : nacjonalistów , szowinistów ..ba - faszystów..
Jeśli , natomiast JEDNA NACJA kontroluje w Polsce ponad 80% mediów..ordynarnie , nimi manipulując..to ta NACJA to robi z pobudek internacjonalistycznych, "jedności" Europejskiej
i wszystkich innych dyrdymałów kamuflujących IMPERIALIZM NIEMCA..
Hitler . też mordował z powodów "wyższości cywilizacyjnego"
Obecne Niemcy..też nas mają za ..to co nas mili Niemcy w 1939 roku.
Jak to się dzieje , że lewactwo w Polsce i nie tylko , nie widzą działań NACJONALISTYCZNYCH -Niemiec , z mediami -choćby?
Jak to jest możliwe?
Niemieckie media ..są Polsce potrzebne tak jak ANTIFA..iberalesów.. katująca Polaków w dniu 11, listopada na ulicach Warszawy..

I tak wygląda wolny rynek w niektórych firmach które oplatały nasz kraj. Gdy wolny rynek się pojawi od razu poważne problemy finansowe...

Wszyscy krzyczymy TAK TRZYMAĆ!, BRAWO PIS!, NIEMCY NIECH WY*PIER*DA*LAJĄ!, a od niemca klamory kupujecie. Popatrzcie tylko jakie interesy w Polsce niemiecki kundel robi. Ile jest lidlów w Polsce? ile aldików, siemensów, boszów czy krupsów? a teraz jeszcze niemieckiego kundla z klamorem do Jawora wpuścili. Już budują obóz pracy dla Polaków, i o czym my tu krzyczymy, jak za naszymi plecami i tak wszystko się dzieje to co niemiecki kundel chce. Żeby śmieć przynajmniej jakieś podatki płacił to już byłoby lepiej, a to nic - ZERO podatków dla Polski. Mercedes aktywnie wspierał budowę obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu i potem miał z tego niezłe profity, a teraz kolejny obóz sobie otworzy w Jaworze i Polscy niewolnicy będą tam zasówać za 1450 zł. i będą się cieszyć, że żyją, a jak będą pracować po 16 godzin to nawet nie tylko na chleb, ale i na ubranko wystarczy i na piwo w sobotę. Fajno jest - co nie? Tak więc wszystko od wielu lat wskazuje na to, że My! Polacy! nigdy się od tego niemieckiego kundla nie uwolnimy. I nic nam po tym, że on upada jak i tak ciągle ujada i jest nad nami.

Oni chcą naaaaaas zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzeeezzzzzniszczyć:D
nikt nie chcę już czytać gggggggaaaaggagagagggaaazzzety

aż serce rośnie czytając takie nowiny

Tak trzymać dalej.Szwabskie mordy niech spi.....ja. Niemiec tak jak kacap nigdy nie był i nie będzie przyjaźnie nastawiony do POLSKI.

Tak powinno byc, że najgorszą kara dla różnych nieprzyjaznych Polsce i Polakom tytułów, to kara finansowa, bo one siej a fałszywą propagandę na temat Polski i rządu w Polsce.

Brawo PiS - Wreszcie walczymy o Polskę i Polskie media !
Szanujmy swoje pieniądze i nie rozdawajmy ich byle komu !
Niech niemiecki koncern zwija manatki i wraca do Niemiec.

Prosta rada, takze dla swiadomego obywatela: nie kupowac, nie klikac, nie zamieszczac ogloszen ani reklam w antypolskich mendiach.
Mozna rozwinac dalej: gdzie sie da - kupuj polskie, zatrudniaj Polaka i daj zarobic Polakom.
Proste?

Dopoki nie pozbedziemy sie tych 90% niemieckiego gowna w mediach to zawsze bedzie istnialo ryzyko ze szwaby wcisna nam starego albo kolejnego folksdojcza co to mial dziadka w SS.
Pani premier -nie odpuszczac wykonczyc do ostatniego a nawet przejac udzialy w zasranym Axel -Springer.

Nareszcie INTELEKTUALNY OSZUST robi w gacie . To samo robią jego szwabscy kumple . A jednak znalazła się na nich metoda. Uważam , że wszelkie reklamy i ogłoszenia powinne być zamieszczane tylko w polskich czasopismach i tak samo urzędy państwowe powinny prenumerować tylko polskie gazety . Żadnych niemieckich i szechterskich szmatławców .

Za chwilę to koncerny motoryzacyjne będą skarżyły wydawców i portale za to, że opisały ten cały "der schwindel" silnikowy, bo...no przecież utracili potencjalne zyski. Świnie niestety zawsze będą świniami, więc najlepiej przemilczeć to co oni mówią, a powiem wam, że jak nie oglądałem wiadomości na TVP przez ostatnie x lat, to teraz z ciekawością siadam przed odbiornik.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl