niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Orban opisał obecną Europę: „Deficyt współpracy”. Będzie gorzej, czy zaczną słuchać Grupy V4?

Dodano: 19.06.2017 [18:48]
Orban opisał obecną Europę: „Deficyt współpracy”. Będzie gorzej, czy zaczną słuchać Grupy V4? - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
W Europie mamy deficyt współpracy, a w Europie Środkowej jest siła, wola walki i wspólne cele - mówił dzisiaj w Warszawie premier Węgier Viktor Orban podczas uroczystości przekazywania Węgrom przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej.

Orban, przyjmując od premier Beaty Szydło prezydencję w V4, podkreślił, że w Europie mamy obecnie do czynienia z deficytem współpracy i brakiem jedności w działaniu.

- I to nas szczególnie jeszcze bardziej umacnia. Dzisiaj Europa Środkowa przedstawia obraz jak kiedyś było w Rzymie, dawno temu. Tu jest siła, wola walki, wspólne cele. I my jesteśmy krajami, które są zdolne do działania - przekonywał premier Węgier.


Dziękował Beacie Szydło oraz szefom rządów Czech - Bohusławowi Sobotce oraz Słowacji - Robertowi Fico za to, że przez ostatni rok pomagali Węgrom w obronie ich granic.

Mogę powiedzieć, i to bez patosu, po prostu trzymając się faktów, że broniliśmy we czwórkę nie tylko granic Węgier, ale w ogóle południowych granic Unii Europejskiej

- zaznaczył Orban.

Według niego, gdyby Polska, Węgry, Czechy i Słowacja nie zjednoczyły się, to „dziś wciąż setki tysięcy ludzi szłoby w kierunku Europy, dalej psując bezpieczeństwo narodów europejskich”.

Ja osobiście odważyłem się na to, żeby bronić granic, ale do tego potrzebowałem poparcia pozostałej trójki. Zawsze powtarzam - cały czas czułem, że pozostali premierzy są bliscy i Węgry nie pozostaną osamotnieni, kiedy walczą o swoje prawa do obrony granic

- zaznaczył Orban.

Szef węgierskiego rządu ocenił przy tym, że Polska podczas swojego rocznego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej osiągnęła wielkie sukcesy.

I to będzie godne zakończenie prezydencji, kiedy za parę dni spotkamy się z nowym prezydentem Francji, jeszcze pod kierownictwem pani premier Beaty Szydło

- dodał Orban.Czytaj też: Niewygodny fakt nt. relokacji uchodźców. Premier Szydło znów o nim przypomniała

Wcześniej premier Beata Szydło zwróciła uwagę:

Chcemy, żeby Unia Europejska rozwijała się tak, jak rozwija się Grupa Wyszehradzka: bezpiecznie, szybko, nastawiona na sprawy swoich mieszkańców.


- Łączy nas nie tylko polityka, łączy nas nie tylko Unia Europejska, łączy nas prawdziwa przyjaźń naszych regionów i zrozumienie dla własnych spraw - podkreśliła szefowa polskiego rządu.
Autor: Źródło: , ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wystarczyły jedne odwiedziny chazarskiego wodza Netanjahu w Niemczech i zaraz potem zaczął się najazd islamistów na Europę .

Francja i Niemcy posłuchają i to już niedługo - wszystko co teraz się toczy OJCIEC KLIMUSZKO przewidział już 50-lat wstecz i wszystko się sprawdza co do joty - i to z Polski wyjdzie wyzwolenie RUROPY od najazdu niewiernych !!!

Dlaczego kategorycznie odmawia sie TRAKTATU POKOJOWEGO?
Czy wowczas slowa Pani Premier-laczy nas polityka,laczy nas nie tylko UE,laczy nas prawdziwa przyjazn,naszych regionow i zrozumienia wlasnych spraw.Pragne,jeszcze raz serdecznie podziekowac Pani Premier za madre,wzruszajace wystapienie na uroczystosci Auswitz,w Narodowym Dniu Pamieci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozow Koncentracyjnych w Oswiecimiu.Niemiecvkie barbazynstwo,rezim,upadek czlowienstwa sprzed 77lat-Zawsze Wszyscy na Swiecie w Europie musimy pamietacTych zbrodni,nie mozna tuszowac,przedstawiajac ogolniki,jest to zbyt tragiczno-dramatyczna zbrodnia,w ktorej 6mln Polakow Stracilo Zycie.Byl jeszcze oboz w Birkenau ,przeznaczony do zabijania Zydow.Politycy pokolenie,historycy,intelektualisci nie majacy nic wspolnego z katami,moga doskonale,zakonczyc ten tragiczno -dramatyczny rozdzial historii i zgodnie z Konstytucja Niemiecka stary traktaktat z czasow hitlerowskich zastapic nowym Traktatem Pokojowym- z obecna rzeczywistoscia
(suwerennoscia,niepodlegloscia i demokracja,na zdrowych przejrrzystych ,klarownych zasadach2017.Zgoda Zaufanie -Zawsze Buduje! Zostawmy Mlodym Pokoleniom Znak Przyjazni ,Dobroci i Milosci.To moje mocne marzenie,sorry.

A w zamian Jewropa nagrodzi nas rozbiorami, ile trzeba dostać kopniaków w d..., aby wreszcie rozum trafił do głowy.

Poczytk ojca KLIMUSZKE to może do twojej trafi - o czym napisałem::))!!!

Ależ są mi znane opisane wizje Ojca Klimuszki , tylko ratowanie Jewropy przez Polaków, uważam że szkoda trwonić energii narodu na ratowanie zgnilizny.

Nie zgodzę się w pełni z Twoją opinią, myślę, że właśnie naszym obowiązkiem jest ratowanie tej "zgnilizny" ale...mądrze i tylko wtedy gdy będziemy mieć z tego zysk. Skoro Europa może płacić USA za jej protekcję to powinna również płacić Polsce za jej wysiłki.

bardzo sie ciesze,iz ktos jeszcze wnikliwie sledzi rysowane optymalne wizje dla Polski,przez wybitnego jasnowidza utalentowanego zakonnika KS.KLIMUSZKE.
Zwroc uwage iz spoleczenstwo,otworzylo oczy,wybierajac Prawdziwy Polski Rzad i ZDOLNEGO WYBITNEGO PREZYDENTA RP.Mamy 1raz Rzad ktory slucha ,co ma do powiedzenia prawdziwe polskie spoleczenstwo.Mamy powody do radosci,ktore musimy pielegnowaca-by nie tylko swiat widzial iz mamy IDEALNA Pania Premier ale tez Polska bedzie kojarzona,przez uzycie slowa Sukces.Nie zmarnujmy polskiego cudu,wspierajmy Polska Wladze z calych sil.ZA DARMO Z POMOCA JEZUSA-Damy Rade,.

Raczej Niemcy i Francuzi posłuchją , bo ta dzicz afrykansko-azjatycka ich wytnie co do nogi::))!!!

to poprawność polityczna ICH ZABJE!

"Chcemy, żeby Unia Europejska rozwijała się tak, jak rozwija się Grupa Wyszehradzka: bezpiecznie, szybko, nastawiona na sprawy swoich mieszkańców."

- zakrawa to na kpiny i zwykłe ględzenie, UE to niebawem będzie Kalifat z wszechogarniający prawem szariatu całą tą Jewropejską zgniliznę.

Tam już nie ma szans, aby coś zmienić, bo same te narody nic w tej materii nie robią. Przestańmy sobie zawracać d..ę tym tworem i całe V4 EXIT z tego szamba islamskiego. Na jaki cud liczy Premier B.Szydło, jak Makrela nie ustępuje w sprawie przyjmowania islamistów i jeszcze naciska, aby ich wcisnąć Polsce. Co jest grane ze strony polskiego rządu w tej materii?, kupy się to wszystko nie trzyma.

Szanowny Panie sęp,
Czy Pan uważa Pana premiera za durnia?, powiedział wyraźnie chcemy, tzn. chce tego czworokat wyszechradzki, ale doskonale wie Pan premier Victor Orban, że UE tego nie chce. A więc w mojej opinii, mówimy dobrze, ale robimy swoją politykę dla zachowania tożsamości jak to równiez powiedział Pan Victor Orban w dzisiejszym oświadczeniu. Dalej, proszę zauwazyc, że idziemy z gospodarką do przodu, a to dopiero poczatek, juz jest podpisana umowa - memorandum z Danią na Baltic-pipe, a Nord Stream 2, zostanie za kilka tygodni "rozwalony" przez Donalda Trumpa. Dlatego też nie bardzo rozumiem zastrzeżeń pańskich do rządów Pani premier Beaty Szydło, oraz wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

"Chcemy, żeby Unia Europejska rozwijała się tak, jak rozwija się Grupa Wyszehradzka: bezpiecznie, szybko, nastawiona na sprawy swoich mieszkańców."

Musisz Pan przyznać ,że jednak kupy się to nie trzyma. Czyli z tego wynika, że w UE, będziemy mieli Unię V4 i ta UE ma się rozwijać tak jak V4. To Q...a jakiś bezsensowny bełkot, albo jesteśmy w UE, albo z niej wy ....y i rozwijamy V4 lub na tej bazie, tworzymy coś większego. Jak na razie to dużo gadania i roztaczania wizji a ceny rosną , jeszcze w lutym br. masło kupowałem za ok. 18 zł/kg teraz poniżej 22zł/kg nie uświadczy a rewaloryzacja emerytury 10zł/mc. Propaganda sobie a życie sobie, obietnicami chlebka Pan nie posmarujesz.

Szanowny Panie Sęp.
Jeszcze 2 lata temu za rządó PO kupowałem
PB95 za 5,67zł/litr , a LPG za 2,69zł/litr.
Teraz na tych samych stacjach muszę "bulić" ("u"-zawistnie):
odpowiednia PB95 4,21zł/litr a LPG 1,76zł/litr.
Cytując Pana:
"""Propaganda sobie a życie sobie"""

Trzeba to rozumiec w ten sposob ,ze juz za wkrotce to Unia V4 bedzie tym co pozostanie po obecnej UE. Francja i Niemcy stana sie kalifatami i popadna w ruine gospodarcza.Wielki kapital ucieknie stamtad i ten proces juz sie rozpoczal.
W nowej UE wiodacymi panstwami beda te z Unii V4 i do nich przylacza sie te kraje,ktore zechca zachowac swoja tozsamosc narodowa. Centrum UE przesunie sie do Europy Srodkowej i Wschodniej w procesie realizacji projektu Miedzymorze.

Studencino trza było sie uczyć Przyrody Polskiej , bo Hitstorii to probas nigdy nie pozna - Taka OSA i powali na kolana HARPAGONA::))!!!

Raczej będzie gorzej. Niemcy i Francuzi nie będą słuchali „Europejczyków drugiej kategorii”, którzy na dodatek kumają się a to z Rosją (Czechy i Węgry), a to ze Stanami Zjednoczonymi (Polska).

To wsiadaj do tego autobusu pierwszej prędkości.Albo jakiś koleś wysadzi się w środku,albo autobus wpadnie za parę lat w objęcia szariatu. I tak, i tak katastrofe.

cha, cha, cha...to bardzo niebezpieczny moment... Gebelsowskie media informuja o ATAKU terrorystycznym na wyspach, gdzie miejscowy, tubyxlczy obywatel dokonal operacji dydaktyczno-wychowawczej na tzw arabach(dziczy afrykanskiej). W sytuacji gdy afrykanska dzicz morduje(zarzyna nozami) europejskie nastolatki i dziewczeta na skale masowa, a dzialania takie sa opisywane jako tzw. incydenty.cha, cha...?
A MOZE BASTA?!?! najwyzszy czas wezwac na dywanik ambasadorow tych pseudopanstw takich jak niemczykowo srodkowoeuropejskie, anglikowo jak zwykle monstrualne i franczyki makaronowe eksnowoczesne. Najlepsza obrona jest atak. Oni atakuja, bo robia siare i sa WINNI!!!!!!, a bajdelej, czy wy rowniez jak ja nie mozecie sie doczekac nowej krwawej masakry? IGRZYSKA ponad wszystko. Nauczylismy sie z tym zyc - nie mozemy bez tego zyc. Barbarzyncom nalezy postawic tame!!! ODWET na arabskich bandytach to TERRORYSTYCZNa zbrodnia. BASSTA!!! Ten Brytyjczyk nie byl szalencem. On zostal szalencem(odwetowcem -mscicielem), bo sprowadza sie do europki bandytow. Kto tu jest swiremß

Znacie jakiegoś sojusznika Polski który nie zdradził tego sojuszu po dość krótkim czasie? Tak do przemyślenia dalszej polityki zagranicznej.

Brawo Panie Orban. Albo Międzymorze albo po nas wszystkich ... nas, was i pozostałych w regionie.

Premier Holandii Mark Rutte: Zazdrościmy Polsce jej świetnych wyników gospodarczych.

"Takie słowa nigdy nie powinny paść od holenderskiego premiera w takim miejscu i czasie"

ale TROLE UB-SBecki starych bekarty T.Z. nadają , POLACY na was szczają ruskie prymitywy

W co pan gra Panie Orban?

1. Jedyne co laczy Polske I Wegry to wspolne zdanie/polityka w sprawie imigrantow z bliskiego wschodu. Wszysko inne dzieli Polske I Wegry a takze Polske I wszystkie inne ktage G4.

2. Pamietamy ze w momencie gdy Polska zamknela granice przed ruskimi ciezarowkami w odwecie za zamkniecie ruskiej granicy dla naszych kierowcow, Wegry I Slowacja zaraz zorganizowaly ruskim objazdy.

3. Pamietamy jak przyjmowal pan Putina I ze jest Pan zwolennikiem zniesienia sankcji.

4. Wiemy ze uzaleznie Pan calkowicie Wegry od rosyjskich surowcow energetycnych I ze spi Pan z tym spokojnie po wypiciu kilku kieliszkow na prywatneh daczy Putina.

4. Wiemy ze w przeciwienstwie do Polski preferuje Pan wspolprace z Rosja, a nie z Ukraina. Do Uktainy ma pan roszczenia!!!

5. Pamietamy ze glosowal Pana na Tuska, chociaz moim zdaniaem zapewnial Pan Polske inzczej.

6. Jestem ciekaw ja odnosi sie Pan do ostatnich sankcji USA przeciw Rosji. Niemcy I Austria wystapily z ich bezprecendensowa krytyka, a pan?

7. Jak Pan odnosi sie do wystapienia Czech, ktore oficjalnie zakominikowaly ze nie moga nawet w ramach Grupy Wyszechradzkiej popierac Polskiej jak to nazwali antyniemieckiej polityki zagranicznej. Widac ze Czechy nie beda czascia Miedzymoza, ktory to project oficjalnie krytykuja. Co pan na to?

8. Polska, Wegry, Slowacja, Czechy konkuruja o zachodni a w szczegolnosci niemiecki kapital. To Pan Orban daje Niemcom niebotyczne zwolniena podatkowe I subwencje. Tak podkupil miedzy innymi inwestycje Mercedesa, ktora miala byc w Polsce. Dziekujemy, czy to wynik uzgodnien G4?

Panie Orban, gdzie Pan stoi?

TY MUSISZ BYĆ RUSKIM LUB NIEMIECKIM TROLLEM

Panie Student, nie wiem, gdzie stoi Orban, wiem natomiast skąd Pan pisze. Nawet nie dali Pnu serwera przenoszącego polskie litery . . . . KOGO Pan chce nabrać na TAK PRYMITYWNĄ propagandę ??? Polaków ??? Znowu sie Pan obudzi z ręką w przysłowiowym nocniku, choć aspiruje pan do Der Dziennika.....

Znalazlem jeszce dwa wspolne punkty.

Waluta. Wegry I Polska chca zachowac wspolna walute.
Slowacja przyjela Euro, Czech przyjma zeby nie byc na drugiej a moze na 100-tnej predkosci. Wegry I Polska pozostana przy swoich walutach. tak mamy wspolny punkt.

EU. Wegry I Polska chca Unii cofnietej do poziomu EWG.
Wspolnota gospodarcza, to wszyustko. To aktualnie jest najwazniejszy punkt, ale jednoczesnie ten punkt to zmniejszenie jakiejkolwiek wspolpracy miedzy Polska a Wegrami, bo Wegry ciagna w strone Putina, a my w strone niezaleznego mocarstwa srodkowo-europejskiego, cokolwiek to jest.

Student postudiuj jeszcze trochę, prawdy jeszcze widać nie odkryłeś .....

Dawid, to Ty?

ty POubek jacy my pamiętamy ? WY UB-SBeckie bekarty to wypad do kacapi ruski głupie

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl