niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

​Niewygodny fakt nt. relokacji uchodźców. Premier Szydło znów o nim przypomniała

Dodano: 19.06.2017 [11:50]
​Niewygodny fakt nt. relokacji uchodźców. Premier Szydło znów o nim przypomniała - niezalezna.pl
foto: P. Tracz/KPRM
– Nie tylko Polska, Węgry i Czechy nie wypełniają swoich zobowiązań. To dotyczy też innych krajów. Niektóre z nich przyjęły garstkę – przypomniała w wywiadzie dla belgijskiego dziennika „Le Soir” premier Beata Szydło. Niedawno Prawo i Sprawiedliwość zapytało w interpelacji, dlaczego Komisja Europejska wszczęła procedury za odmowę relokacji uchodźców tylko przeciw trzem państwom, skoro inne kraje unijne także „w wysokim stopniu” nie wykonują decyzji w tej sprawie.

Premier Szydło udzieliła wywiadu „Le Soir” w związku z odbywającym się w Warszawie szczytem państw Grupy Wyszehradzkiej, czyli Polski, Słowacji, Czech i Węgier oraz krajów Beneluksu – Belgii, Holandii i Luksemburga.

Jednym z głównych wątków rozmowy była odpowiedź UE na kryzys migracyjny, zwłaszcza krytykowana przez państwa naszego regionu polityka relokacji uchodźców z Grecji i Włoch. W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska formalnie wszczęła procedurę przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku „z niewywiązywaniem się tych państw” z decyzji o relokacji uchodźców.

Premier skrytykowała tę decyzję podkreślając, że zwiększa ona niechęć Europejczyków do polityki Brukseli. Zwróciła uwagę, że relokacja realizowana jest przez wszystkie państwa unijne w bardzo niewielkim stopniu – ze 160 tys. osób dotychczas udało się przenieść około 20 tys. 

Nie tylko Polska, Węgry i Czechy nie wypełniają swoich zobowiązań. To dotyczy też innych krajów. Niektóre z nich przyjęły garstkę – to nie rozwiązuje problemu 

– podkreśliła szefowa rządu.

Zaznaczyła też, że Polska wspiera potrzebujących pomocy. 

Zwiększyliśmy od zeszłego roku pomoc humanitarną dla ofiar wojny w Syrii poprzez programy realizowane z organizacjami pomocowymi lub z innymi krajami jak na przykład z Niemcami. Polska uczestniczy w europejskim programie wsparcia na rzecz uchodźców w Turcji, poprzez który skierujemy 250 milionów złotych do końca 2019 roku. Odbudowujemy szpitale, dostarczamy pomoc medyczną. Mamy bezsporne informacje, że to jest nie tylko tańsze, ale przede wszystkim bardziej efektywne 

– wskazała.

Premier kolejny raz powiedziała, że unijna polityka migracyjna jest nieefektywna i nie powstrzymuje kolejnych fal migrantów, którzy chcą przybyć do Europy. Dodała przy tym, że migranci nie chcą się zatrzymać w Polsce, Czechach, czy na Węgrzech, bo zmierzają do bogatszych krajów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Juncker musi być zaskoczony. PiS zapytało o coś, o co nikt dotąd nie pytał

Beata Szydło podkreśliła, że w zachodniej Europie mało znany jest fakt, iż w ostatnim roku Polska wydała 1,2 mln wiz Ukraińcom, którzy przyjeżdżają do naszego kraju do pracy i chcą u nas zostać. Odpowiadając na pytanie, co powiedziałaby tym, którzy zwracają uwagę, że Polska otrzymała 87 mld euro w budżecie na lata 2014-2020, a teraz nie chce okazać solidarności odparła, że nie można zapominać, iż Polska łoży duże sumy do kasy UE. 

Mówienie, że odmawiamy solidarności jest nieprawdziwe 

– a premier.

Szefowa rządu zwróciła uwagę, że Polska wysyła funkcjonariuszy Straży Granicznej na zewnętrzne granice UE, do Bułgarii, Grecji, czy na Węgry. Natomiast jeśli chodzi o fundusze europejskie – dodała – obliczono, że za każde euro, które trafia do Europy Wschodniej, 70 centów wraca do Europy Zachodniej. – Korzyści finansowe są dla obu stron – zaznaczyła. Premier zwróciła uwagę, że rząd przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa obywateli oraz niesienia pomocy potrzebującym. – Ale nie boimy się krytykować nieefektywnej polityki migracyjnej – stwierdziła.

Pytana o pomysł prezydenta Andrzeja Dudy dotyczący referendum w sprawie przyjmowania uchodźców Szydło odrzuciła sugestie, że może to prowadzić do wzrostu nastrojów ksenofobicznych i nietolerancji. 

Nie zauważam tego w tej chwili w Polsce. Ale widzę to w krajach, które mają problem z nielegalną migracją, gdzie zakłócony jest porządek publiczny. (...). Polacy nie wpadają łatwo w ksenofobiczne nastroje 

– zaznaczyła Beata Szydło. 

Premier odrzuciła również tezę, że Polska jest rzekomo izolowanym krajem w UE. Przypomniała, że była niedawno w Kopenhadze, niedługo do Polski przyjedzie premier Szwecji, w poniedziałek odbywa się szczyt z udziałem krajów Beneluksu i V4, a w lipcu odbędzie się wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nazwa Komisja Europejska nie jest tu na miejscu . To jest Mafia lewackich bandytów którzy na celu mają niszczenie Kontynentu islamskimi najeźdźcami . Dla tej przestępczej Organizacji nie ma znaczenia ilu rdzennych mieszkańców Europy zginęło już w zamachach z rąk islamistów którzy ściągani są na ich zaproszenie .

Warto posłuchać Anglików. Naprawdę warto.
https://www.youtube.com/watch?...

Może czas przypomnieć Niemcom,ze Polska przyjęła tysiące uchodźców w 1938,zaraz po ich sławetnej Nocy Kryształowej i nie Marsjan tylko Żydów.A niby kraj taki antysemicki.Niechże ktoś im to wbije w te zakute łby.

Kto tu rządzi europą?
Kto tu jest uczciwy człowiek?
Kto tu nauke reprezętuje?
Kto tu mądrość pokazuje?
Co oni z europy zrobili?
Kto tyle głupot narobił?
Kto zawinił,wyborcy,czy wybrani?
Wszystkim w głowach pomieszało,
Oj nie mało,oj nie mało?
Kto porządki zrobi w tych krajach?
Bo oszołomów mamy niemało?
Czy oni to potrafią?
Kto podejmie się tej sprawy?
Rasija czy Ameryka?

Jak to pomagać? To już pomoc Związku Radzieckiego nie wystarcza? Przecież Putin wybombardowal już całą Syrię i jeszcze potrzebują pomocy? Nam w PRL ZSRR pomagał, to skutek był taki, ze nie było nic do zjedzenia, nawet kości na zupę były na specjalne wejściówki do rzeźni dla milicjantów i członków partii robotniczej , a kotlety schabowe były dobrem nieosiągalnym dla szarego obywatela tego "Bloku państw socjalistycznych".

To nie sa zadni uciekinierzy przed śmiercią w wojnie, to są poszukiwacze nakrytego stołu na szerokim świecie. Jak ktoś ucieka przed wojna to ma sie zatrzymać w pierwszym kraju w którym nie ma wojny. Kropka, a nie jechać przez 6-7 państw do Niemiec , bo jakaś wariatka "ich zaprosiła".
Przez to "przyjmowanie" tych Arabow w Europie powstanie pierwsza i jedyna grupa rozsianych po wszystkich krajach Europy grupa ludności posługująca sie ponad narodami europejskimi swoim wspólnym jezykiem, który jest i będzie niezrozumiały dla Europejskich Policji czy innych. Oni swojego języka nie porzuca za 1000lat, tak jak Turki w domu zawsze od 60 lat mowa w RFN, czy Szwajcari, Austrii, Szwecji i Danii po turecku.

A propozycja tej szalonej alte Tante Merkel aby Europea uczyli sie tych arabskich wężyków pisanych od prawej do lewej to szczyt bezczelności i czysty surrealizm tych lewackich "elyt" z CDU i CSU, którzy niby rządzą od lat w RFN i to sa niby chrześcijańskie partie. Boze co to będzie jak co z SPD, Gruene czy nomen omen KPD dojdzie do władzy.

Takie same głupoty o nauce arabskiego trzepie Liberadzki Z Sojuszu Lewych Dochodów! Dlaczego przedstawiciele tych naszych "elyt" z (pożal się Boże) opozycji nie porozmawiają na temat przyjmowania islamistów z przeciętnymi obywatelami naszego kraju, przed formułowaniem swoich "złotych myśli" na temat nachodźców, beżowej hołoty, czy jak ich tam zwał?!

Tfuska tak uderzyla wypowiedz pani Premier, poniewaz uderzyla wlasnie ,w tych wszystkich rzadzacych EU, gdyz nie wypelniaja zobowiazan, do ktorych zostali powolani. Nie chronia naszych granic i bezpieczenstwa obywateli EU. Typowe dla bandytow! Najlepsza obrona to atak, ktory bardzo dobrze zostal zneutralizowany. Nikt przeciez juz nie mowi, iz to Tfusk, Junkers, Schulz Merkel i inni sa odpowiedzialni za zamachy w EU i za cale to nieszczescie zwiazane z nachodzcami islamskimi.
Ja powiem wiecej, to wlasnie premierzy tych panstw do ktorych dotarli goscie z afryki powinni namawiac do tego, by nie popelniac tych wszystkich bledow, ktore sami poczynili, bylaby to autentyczna solidarnosc europejska. A tu prosze jakie manipulacje socjotechniczne by zakryc przed ludkiem, ktory jest bezbronny i kupi wszystko, nawet to ze muzulmanie maja swoje kraje bogate , w ktorych mogliby sie realizowac w sferze gospodarczej jak i religijnej. Takich mamy przywodcow europejskich, ktorych trzeba jak najszybciej zaczac sadzic w sadach za zaniechania.
Ostatnio slyszalem, ze EU jest panstwem prawa i ze trzeba wypelnic zobowiazania wobec podpisanych kwot! A ja sie pytam gdzie jest prawo skoro kazdy kto chce doplywa do Europy bez koniecznosci okazywania wymaganych wiz i innych dokumentow. To wszystko zmierza nieuchronnie do konfrontacji, gdzie policja i wojsko bedzie stac na strazy nachodzcow, a nie tych ktorzy niejako placa za ta policje ,czy wojsko! Europo powstan z kolan!

"Trzeba pomagać, tym ludziom trzeba stworzyć normalne warunki normalnego życia, ale to trzeba robić u nich, tam gdzie mieszkają". Sorry, a co to do cholery mnie, nas obchodzi? Jak my zdychaliśmy pod rosyjskim butem nie mając co do geby włożyć, to znikąd żadnej pomocy nie było widać, a Araby z Libii czy jakiś Tunezji przyjeżdżali na tanie polskie prostytutki i sie śmiali z biedy Polaków. Opowiadali mi to te Araby po latach w RFN. Ile jest w Polsce nienajedzonych dzieci ile starych Polakow i Polek bez opieki a ta będzie mi raic jakiś Arabow, niech im te zboje z tej Arabi Saudyjskiej pomagają. Co nam z tego?

Nic dodać, nic ująć Pani Premier. Ale do głuptaków lewaków i tak nic nie dotrze.

To rządy/politycy Europy Zach. ponoszą winę za śmierć Europejczyków mordowanych przez islamską dzicz!To oni ponoszą odpowiedzialność za to co się teraz dzieje na ulicach Europy!To politycy Europy Zach. ponoszą odpowiedzialność za to co się teraz dzieje!
Każde społeczeństwo ma określone granice tolerancji i jeśli te granice zostaną przekroczone, to społeczeństwo zaczyna się bronić.
Rządy Europy Zach. przyjmowały – wbrew woli swoich narodów – zbyt wielką liczbę imigrantów i w ten sposób doprowadziły do buntu swoich społeczeństw,które zaczynają się czuć zagrożone i zaczynają reagować.

Ile zarobiły mafie na przemycie,, uchodźców,,?
I jaką dolę odpaliły lewakom za pijar o uciekających matkach z dziećmi.Kiedy na filmach widać nachodźców,młodych byków,przeważnie czarnych i tylko 1-10% pochodzi z Syrii.
KTO KRĘCI LODY? ILE SAWICKICH W UE?

Prezydent gra o Polskę. Nie ma, co Go pospieszać, to merytorycznie ważne sprawy. Czy chciałabyś, żeby ciebie mąż popędzał przy gotowaniu zupy ? Zadyszki dostaniesz od tego popychania siebie i innych.

Eurosowchoźnicy się spieszą,wybory do Europarlamentu mogą wymieść tą bandę. A tak sprowadzimy parę milionów, szybciutko azyl i obywatelstwo.No i mamy wyborców, co będą nas całować po nogach.Od szejków zaś poleci kasa.,,Po nas choćby potom" słowa Mułamara Niesiołowskiego,to motto tej bandy.

W CO GRA prezydent dlaczego nie podpisuje kandydatow na ambasadorow co sie dzieje jak długo będzie gral gdzie jest aneks WSI gdzie jest cd śledztwa ks Popieluszki dlaczego blokuje Polsce dojście do prawdy p premier pytamy my wyborcy

szukaj, szukaj, czasu masz niewiele, natomiast odpowiedz na piśmie dostaniesz za dwie niedziele

nie bac taki do przodu bo ci tylu braknie jeden siem slizgal i siem wyskizgnol SPRAWA SIE RYPNIE BEDZIE GORZKO

Nasza p.Premier Szydło-to jest dar Niebios.Prawdziwa Premier, Polka, dba o nasz Naród,dąży do pełnego zabezpieczenia naszego Kraju. Spełnia obietnice przedwyborcze-oczywiście w miarę możliwości. Bo przecież ta zajadła grupa wściekłej opozycji wszystko robi by w tym Jej przeszkadzać. Wręcz niewyobrażalną sytuacją jest dalsze znoszenie tego obniżania prestiżu Polski przez ten zajadły, podły szczekot zdrajców.Ostatnie ataki po wypowiedzi p. Szydło w Oświęcimiu to zwykłe draństwo,podłość najgorszego kalibru!!!My Pania Premier szanujemy za Jej troskę o nasze rodziny,za Jej szacunek dla każdej grupy społecznej.

A na cholere nam kraje Beneluksu?
Co to jakis nowy kon trojanski w Grupie Wyszechradzkiej naslany przez niemcurow?
Polacy nie badzcie takie miekkie cioty.
Dolaczmy wreszcie do grupy panstw powaznych
(przyp. aut. S Michalkiewicz).

Albo rządy poszczególnych państw poradzą sobie z najazdem dziczy,albo ludzie wezmą sprawy w swoje ręce jak ten z Londynu, a to oznaczałoby wojnę.

W kwestii azjatyckich i afrykańskich imigrantów każde ustępstwo byłoby zdradą w skali historycznej. Za zadną cenę i pod żadną groźbą nie wolno zrobić ani pół kroku wstecz
A co do "izolacji - spokojnie, jesteśmy i nie będziemy izolowani. Jak między ludźmi, tak i między państwami nie słucha się tych, którzy tylko potakują i ustępują, ale nie tych, którzy twardo bronią swojego interesu, szanując interes innych, ale nie pozwalając narzucać sobie ich woli.

Zabrakło wliczenia żołnierzy pracujących w Afryce – oni tam nie sa, aby zabijać!

To jest dylemat „sumienia” Korporacji wielkiego przemysłu UE – ten bałagan społeczny i polityczny w Afryce wspomagany przez rosnąca ekspansje Chin rozwiązuje ich problemy z potrzebna duża ilością tanich pracowników.
/Skąd to znamy?/
To jest poważne oskarżenie, zerowania na ludzkiej krzywdzie z wmawianiem, ze wyzyskiwacz sam jest ofiara. My mamy być poszkodowani tym fałszem, dlatego cos niby chcą nawet bezsensownego.
Jeżeli my utrzymujemy 25 tys. żołnierzy to, np. wg PKB Niemcy powinny utrzymywać w Afryce 200 tys.
Przepraszam, ale 200 mln € pomocy to jest po 1 tysiąc € na 1 żołnierza, policjanta, doradcę.
Licząc cala UE to wypadamy jakbyśmy byli o wiele bogatsi od Norwegów.
To jest tak poważne oskarżenie, ze my tego fałszu nie możemy zrozumieć – przyjąć do świadomości.

Może jest nieprawdziwe, bo można postępować odwrotnie.

Tak samo jak my odsunęliśmy naszych głupków POPSL tak samo musza zrobić korporacje z władzami UE i będzie taniej i bezpiecznie.
Ile kosztuje ich Tusk, jeżeli potrzebna jest milionowa armia doradców, policjantów, żołnierzy w końcu bedzie potrzebna w samej UE także a można tego uniknąć rozwijając w Afryce społeczeństwo i rynek konsumentów i pracowników.

No, ale Korporacje wola Tuska z ferajna zamiast pieniędzy dla udziałowców.

Tak samo w prace dla klimatu nie jest wliczana praca kilku milionow emigrantwo .......

Dlaczego?

Z samego rana dziś usłyszałem przepraszam od człowieka ( 42lat) całkowicie obezwładnionego nienawiścią do PIS a wszystko to dlatego ,że nie miał wiedzy. Nie wiem jak dużo w tym prawdy ponoć ani razu nie oglądał TV publicznej od co najmniej 10 lat i wczoraj obejrzał zmuszony jakiś program w TV publicznej i to było powodem do przeproszenia mnie . Byliśmy absolutnie wrogami politycznymi zachowując się umiarkowanie . Co usłyszał co zobaczył co było powodem nagłej zmiany frontu jeszcze nie wiem ale po pracy pogadamy . Mam nadzieję ,że usłyszał lub zobaczył prawdę na własne oczy i wreszcie coś dotarło.Jestem mocno zaskoczony bo przecież wiem kto on był politycznie do PIS a jeżeli nawet on dostrzegł coś co tak mocno go poruszyło no to DOBRA NASZA no to DOBRA ZMIANA ma się dobrze .Czapki z głów dla Pani Premier Szydło ! dla PAD i całej ekipy rządowej .pozdr.

Zauwazyliscie ze szalecy i zwyrodnialcy lewaki zawsze wysluguja sie innymi?!

zdecydowanie za malo mowi sie w mediach o uchodzcach z Ukrainy ponad milion! aby zamykac paszcze lewakom.

Kazde zdanie powinno zaczynac sie ze pomoglismy ponad milion uchodzcom Ukrainy i wowczas UE nie widziala problemu i nie pomagala POlske! Pytac dlaczego?!

Pomoglismy ponad milionom ludzo czego nie robily i nie robia inne kraje!?
Dlaczego wygania sie syryjczykow z zmiemi swietej, czyzby definitywnie czyscili zimie z katolikow?

U nas lewaki zwyrodnialcy swoimi czerwonymi lapami bezczelnie chca kosciolowi wcisnac ludzi z innej wiary, a kosciol namawia zwyklych ludzi o przyjmowania islamistow.

Kto za to ma oplacic, ich utrzymywac, zywic, opierac, ponosic koszty ich fukcjonowania zwykli ludzi? NIE MA ZGDY !!!

Nie dajmy sie zwariowac ludziom opetanym z nienawisci do chrzescijan! To zadne milosierdzie jak probuja wmawiac lewaki i wycierac geby nosnymi haselkami!!

Dlaczego z Syrii wygania się rodowitych Syryjczyków? Bo trzeba żydom miejsce zrobić, Palestyna się nie daje, trzeba znależć inne miejsce.

BERLIN Minister ds. pomocy rozwojowej G. Mueller (CSU) ostrzegł przed falą emigracji z Afryki, która może osiągnąć poziom nawet 100 mln osób. Mueller skrytykował koncern Apple, za przyczynianie się do głodowych wynagrodzeń w Afryce, głównie kopalniach koltanu (mieszanina kolumbitu i tantalitu, rud tantalu), surowca potrzebnego do produkcji urządzeń telekomunikacyjnych koncernu. DLACZEGO LEWAKOM NIE PRZESZKADZAJĄ GŁODOWE PENSJE ROBOTNIKÓW W AFRYCE, NAPĘDZAJĄCE NIELEGALNĄ EMIGRACJĘ DO EUROPY? Pytajcie o to lewackie media, takie jak TVN, GW, itp.

No właśnie....mało wiemy na temat, tego co się dzieje w Afryce pod względem uczciwego wynagradzania za pracę!!!! Głośno się mówi o niewolnictwie XXI wieku w Chinach, a cicho sza, jeśli chodzi o Afrykę.

....i okaże się, że kapitał tych państw, które teraz wciskają nam na siłę afrykańskich przybyszy, robił i robi świetny interes na ich niewolniczej pracy....byłoby to nowe światło rzucone na to co się obecnie dzieje.

Chciałbym żeby w Polsce ludzie zarabiali jak w Chinach./jesteśmy ze 100 lat za chinczykami/. Lub ( może lepsze porównanie) jak "upadli Grecy".

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl