niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

Tak działał rząd Tuska po katastrofie smoleńskiej. SKANY DOKUMENTÓW

Dodano: 19.06.2017 [17:41]
Tak działał rząd Tuska po katastrofie smoleńskiej. SKANY DOKUMENTÓW - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Korespondencję i notatki służbowe związane z katastrofą w Smoleńsku ujawnili właśnie dziennikarze Telewizji Republika. Dokumenty to m.in. „informacja z działań w związku z katastrofą prezydenckiego Tu-154M”. Rzuca ona nowe światło na to, jak działali urzędnicy rządu PO-PSL i jak odnosi się to do ostatnich wyjaśnień po ujawnieniu wyników sekcji zwłok tragedii. Poniżej zamieszczamy skany dokumentów.

W jednym z pism czytamy m.in., że „minister Ewa Kopacz 11 kwietnia 2010 r. poleciała do Moskwy i wraz z zespołem pomagała rosyjskim patomorfologom w identyfikacji ofiar katastrofy”. Jest tam także raport z przekazania raportu końcowego rosyjskiego MAK na temat przyczyn tragedii.

Tymczasem coś zupełnie innego sugerowała Ewa Kopacz kilka tygodni temu.

Byłam tam (w Moskwie - red.), ponieważ chciałam w tych bardzo trudnych chwilach zaopiekować się rodzinami tych, którzy zginęli. Czułam, że to wyższa konieczność, obowiązek i powinność. Zostałam wyznaczona jako reprezentant rządu do spraw opieki nad rodzinami ofiar. Decyzja została podjęta na moją prośbę. To była moja jedyna rola tam na miejscu

- pisała na Facebooku 31 maja, w dniu przesłuchania jej przez prokuraturę w charakterze świadka w sprawie m.in. nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

Po wyjściu z prokuratury Kopacz zapewniła, że w Rosji „nie wykonywała czynności związanych z Ministerstwem Zdrowia”, a pojechała jedynie opiekować się rodzinami smoleńskimi. Potem w mediach potwierdzał to m.in. Grzegorz Schetyna. Czy tak jednak było naprawdę?

Czytaj też: Kopacz i spółka powinni zniknąć z przestrzeni publicznej! „Mają krew na rękach...”

Jak wynika jednego z dokumentów, w Moskwie pracował specjalny zespół. Znajdowali się w nim ówczesny szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasz Arabski, podsekretarz stanu w MSZ Jacek Najder oraz Ewa Kopacz. Zespół - czytamy w materiale - „zajmował się kwestią organizacji pomocy dla rodzin ofiar tragedii w Smoleńsku oraz ustaleniami związanymi z procedurą identyfikacji ofiar”.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

W mojej ocenie za morderstwem 96 w Smoleńsku stoi mafijny, polityczno-wojskowy układ z Komorowskim na czele i z agenturą WSI w tle, którą wciąż przesiąknięte jest dowództwo Wojska Polskiego. To, że do Rosji wysłano po tej katastrofie niepełnosprawną umysłowo, a do tego notoryczną kłamczuchę Ewę Kopacz wraz z całym zespołem tytułowanych krętaczy to było celowe zadanie, po to żeby z tej sprawy zrobić to co zrobiono.Jeden wielki syf w którym ciężko się połapać. To tak jak by dzikiego człowieka wpuścić na salony - nie będzie wiedział co się dzieje, jak się zachować i zrobił by kupę na środku perskiego dywanu. Wszystko było zaplanowane. A rozbawionego Komorowskiego nad trumnami na lotnisku nie zapomnę....

Tak działał rząd Tuska
...grupa cwanych sqrvieli trzymających koryto...
scorpion valdi

Oceni ich kiedyś HISTORIA. Brak słów na dalszy komentarz......

My, Polacy i patrioci oceniamy Tuska z ekipą nierządu dzisiaj jako zdrajców, zamachowców i aferałów. PO - jako organizacja przestępcza powinna być zdelegalizowana nie tylko za smoleński mord.

Ruscy upomnieli Klich, żeby się nie uśmiechał na zdjęciu i zdjęcie powtórzyli. Śmiać się czy płakać?!

jciec syna któremu muzumanin poderznol gardlo media tego nie podaly dziś wjechal samochodem w muzumanow TO JEST SPRAWIEDLIWOSC wiec rodziny zamordowanych mezow zon syow corki bracia siostry tak wygląda sprawiedliwość dla tych co robili z waszymi bliskimi kapujecie o co chodzi nie czekajcie na sady na wyroki nigdy ich nie będzie nigdy sprawiedliwość jest w waszych rekach

piekne szambo

PO = OP

organizacja przestepcza

Ciekawi mnie jedno- czy Tusk, kopacz i cała reszta dobrze śpią w nocy.

Nie oczekiwałbym od takich kanalii jakichkolwiek wyrzutów sumienia. To bolszewickie bękarty, które za grosz honoru nie mają.
Jedyne, co im może zakłócać spokojny sen, to strach.
Oni nadal są przekonani, że robili wszystko najlepiej.

Jedno jest pewne: oni naprawdę myśleli, że będą "rządzić" do końca świata. Dlatego z Polski zrobili sobie prywatny folwark.

tym ludziom powinno odebrać się obywatelstwo polskie,bo działają na niekorzyść kraju,służą obcym jako ich marionetki,to widać,słychać ale nie czuć,za kłamanie i wprowadzanie w bład opinii w sprawie zamachu powinni stanąć przed TS,pozdro

3 (słownie trzech) pracowników ABW, w tym jeden tłumacz, do oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczenia dowodów!!! Rosjanin żąda od Edmunda Klicha, aby ten się nie uśmiechał do aparatu w chwili robienia zdjęć z przekazywania raportu!!! Plus kłamstwa dotyczące identyfikacji i działań Ewy Kopacz.
Te fakty wystarczą, żeby dowiedzieć się, czym było państwo tuska.

Ciekawe: "... na QAR nie ma 2,5 sekund lotu, a we wcześniejszych 2 sekundach zapisu są nieprawidłowości". Piszą to Rosjanie( nie Macierewicz)! Przy prędkości schodzenia 270 km/h w ciągu 4,5 sekundy lotu tupolew pokonał 337,5 metra. Czyli komisja Anodiny nie dysponuje wiarygodnym zapisem ostatniej fazy lotu, ale wie, co i dlaczego się stało. A banda z komisji Millera daje opinii publicznej rosyjską wersję do wierzenia i bredzi o "sekcie smoleńskiej", mówiąc o tych, którzy nie kupują tej bajki. Kiedy ci ludzie trafią przed oblicze sądu za poświadczanie swoim podpisem nieprawdy w dokumentach urzędowych?

Tak będzie zawsze gdy do władzy dopuści się DZIECIARNIĘ, kacapską dzieciarnię.

Haczyk - to zapamiętam, że drzwi zamyka się na haczyk, chyba z drugiej strony.

Pamietacie starą kobietę - koło 70 ki, która poniżała Polkę, dziennikarką i mówiła do niej 'jesteś gównem", wtórowała jej druga taka sama młoda. Okazuje się, że to dwie eSBeczki. Było to na Krak.Przedmieści to UBywatele RP przeszkadzali w miesięcznicy. Swołocze, stare i podłe. Brac się za nie, karać.

Z raportu Żurkowskiego z pażdziernika 2010r, jednoznacznie wynika, że prezentacja Raportu Końcowego MAK odbyła się, a strona polska nie dość, że nie miała nic do powiedzenia, to jeszcze ruskie coś im nakazywali ... było to tylko "odfajkowanie", aby formalności stało się zadość. Kto i co jest odpowiedzialny za to???? ano Tusk i Kopacz - emisariusz Tuska, która w kwietniu 2010roku na wspólnej konferencji, z udziałem Putina, tak gorliwie wykonywała polecenia Tuska, łgając w żywe oczy przed kamerami i z takim uwielbieniem dla Rosjan oddawała im hołd, że aż kamienna z natury twarz Putina, była lekko zdziwiona....tak się baba zatraciła w swojej zdradzieckiej misji!!!!

Całkowicie zdano się na Rosjan i im podporządkowano. Dlaczego???? odpowiedz sobie sam Polaku

Wzbierają się u minie odruchy wymiotne, jak widzę tę dwójkę na fot. Człowiek rozwolnienia może dostać, jeśli zbyt długo patrzy się na tych dwoje krętaczy, zwłaszcza jak są razem :O(( Skrzyżować ich dwoje, to uzyskało by się niezwykle silne stężenie toksyczne.

Jakim cudem ci ludzie nie trafili jeszcze za kraty? Malo tego! Niektorzy sa poslami a inni awansowali!

kwestia dla Studentow nauk politycznych we wszystkich Uczeliach w Polsce...., niech ucza sie jak stworzyc panstwo na miare potrzeb 38 mln Narodu w srodku Europy, nawet tej zjednoczonej.....

Przeciez ta cala PObolszewicka antypolska bande powinni osondzic za zdrade i pod sciane z Tuskiem, Komoruskiem, Kopacz Arabskim,Niesiolowskim,Klichem,Parulskim,Janickim,Laskiem Millerem na czele.

Nie jest Polakiem ktoś, kto po polsku wysławiać się nie potrafi.

Zakłamanie POwców to tryb normalny wg ich pseudo sumienia.
Byle kasa się zgadzała.

Mam nadzieję, że ujawnione dokumenty będą niebawem przedmiotem odpowiednich śledztw i rozstrzygania przez sądy. Jest tego na tyle dużo, by winni nie wywinęli się od poniesienia odpowiedzialności karnej i odsiadki na wiele lat.
Samo ujawnianie dowodów czynów przestępnych, nie zastąpią kary.
Tusk oficjalnie ogłosił, że bierze odpowiedzialność za wszystko co związane jest z jego działaniami i działaniami jego ministrów.
Nie należy czekać na końcowe wyjaśnienie i ujawnienie przyczyn tragedii smoleńskiej, bo w świetle ewidentnych zaniechań i celowych zaniedbań, winni tragedii smoleńskiej sami się ujawnili.
A więc za kołnierze i przed sąd !

czy CI ludzie kiedykolwiek i w innych sprawach mowili prawde ? jak ta banda tylko lgac w zywe oczy umie

Prosze, wymagam: Wiecej I wiecej ujawnienia takich pism. Polacy nie gesi I swoj rozum maja! W jednosci sila narodu. Narod Polski, z pomoca ujawnionych pism, przejmie sprawiedliwosc w swoje rece - my nigdy nie poddamy sie obcej wladzy. Jestesmy narodem pracowitym, wytrwalym z zawsze w Bogu Ojcu pokladamy nasz los. Agentow czujemy na odleglosc.
My nigdy nie poddamy sie. To co mamy Polska, Ojczyzna nasza to nasza najwieksza wartosc.

Dla mlodego pokolenia polecam trylogie Paulliny Simons: "Jezdziec Miedziany", "Tatiana & Aleksander" & ""Ogrod letni". Paullina Simons urodzila sie w leningradzie w rodzinie dysydenckiej. Jej dziadkowie I rodzice, ciezko doswiadczeni przez wojne I komunizm, wyemigrowali do Stanow Zjednoczonych w 1973 Roku, kiedy Paullina miala 10 lat. Jej rodzina, Rosjanie stali sie ofiarami okrutnego zywiolu. Uciekli z ZSRR/Rosji, kraju nazwanego pozniej "imoerium zla". Polecam ta trylogie gdyz czytelnik bedzie mogl zrozumiec na czym polega imperium zla.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl