niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Włamał się do ponad stu radiowozów! Ten poseł PiS będzie gościem „Wywiadu z chuliganem”

Dodano: 18.06.2017 [19:45]
Włamał się do ponad stu radiowozów! Ten poseł PiS będzie gościem „Wywiadu z chuliganem” - niezalezna.pl
foto: TV Republika
- Młodzi ludzie muszą mieć jakąś busolę moralną. Jeżeli żołnierze podziemia antykomunistycznego byli bohaterami, to kim byli ci, którzy ich zwalczali? Byli zdrajcami i nie da się tego rozmyć, jak chciał Michnik. Nie można zbudować niepodległej Polski na tradycji KPP, SDKPiL-u i Komitetu Obrony Demokracji – mówi poseł Stanisław Pięta, wiceszef Parlamentarnego Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Będzie on gościem Piotra Lisiewicza w „Wywiadzie z chuliganem” dziś o 21.30. w Telewizji Republika.

Stanisław Pięta, na temat którego Jerzy Owsiak wykrzykiwał w ubiegłym roku wulgarne wyrazy ze festiwalowej sceny, wychował się książkach Józefa Mackiewicza, Sergiusza Piaseckiego i legendzie Stanisława Bułak-Bałachowicza.

- Radykalizm Józefa Mackiewicza to było coś nie do zaakceptowania dla dzieci ubeków i towarzyszy, którzy przyjechali tu na ubeckich czołgach. Tradycja Komunistycznej Partii Polski czy Gwardii Ludowej, cała ta gangrena komunistyczna, wewnętrzna czy zewnętrzna, to wszystko musi zostać wypalone, wycięte doszczętnie z duszy polskiej – uważa.


W „Wywiadzie z chuliganem” po raz pierwszy opowie on całą prawdę o wydarzeniach z końcówki lat 80., gdy wraz z grupą nastolatków z Bielska-Białej zorganizował grupę, która okradała milicyjne radiowozy zaparkowane pod komendami. Za to niedawno zaatakowany został przez TVN.

- To była adrenalina. Byliśmy młodzi, szybcy, w 20 sekund byliśmy stanie włamać się do radiowozu – wspomina Stanisław Pięta. Włamywali się po to, by zdobyć broń i amunicję i przygotować się na wybuch przyszłego powstania.

- Wielkie wrażenie zrobiła na nas lektura szkolna - „Kamienie na szaniec”. Z opowieści ojca z 1956 r. wiedziałem, że wtedy walczący używali broni zabranej milicjantom. Ale amunicja bardzo szybko się kończyła. Chcieliśmy się przygotować na sytuację, gdy dojdzie do powstania, będzie jakaś nowa godzina „W” i my wtedy będziemy mieć własną amunicję – wspomina.Przyszły poseł Stanisław Pięta i prowadzący „Wywiad z chuliganem” Piotr „Lenin” Lisiewicz w czasie antykomunistycznego happeningu w Poroninie, 2002 rok

Z radiowozów i innych samochodów zaparkowanych przed komendami kradli też pieniądze, za które kupowali… piwo.
- Piwo w sklepach było wówczas od czasu do czasu, a wojsko nie wychodziło na przepustki. Dlatego piwo w jednostce wojskowej to był rarytas. Przechodziliśmy do niej przez rzekę Białkę po takich deskach spiętrzających wodę. Wartownik przechodził co trzy minuty. Jak poszedł, to machaliśmy ręką do żołnierzy służby zasadniczej pokazując im piwo. To będzie twoje piwo, ale musisz przynieść trzy sztuki amunicji do kałasznikowa – opowiada Stanisław Pięta.

Jeszcze większe sukcesy odnosili na bielskich Błoniach, gdzie była strzelnica.

- Przyjeżdżaliśmy na ostatni przystanek „dziesiątki”. Jak tylko widzieliśmy czerwoną flagę na maszcie, wiedzieliśmy, że trwa strzelanie. Podchodziliśmy maksymalnie blisko do jakiegoś zagajniczka i tam czasami się nawet udawało za jedną butelkę dostać 20 sztuk w tekturowym pudełeczku – mówi.


Jak mówi, zgromadził całkiem niezły arsenał. – Do powstania byliśmy dobrze przygotowani, tylko okazało się, że historia potoczyła się inaczej – żartuje poseł Pięta. Gdy organizował pierwsze akcje, miał 15 lat, a wraz z grupą kolegów okradał radiowozy przez trzy lata, między 1986 a 1988 rokiem.


Nastoletni Staszek Pięta, działacz KPN

Potem założył w Bielsku oddział KPN, drukował ulotki „Katyń pomścimy” czy „Bolszewicy do kostnicy”. Uważa, że zapał młodej, antykomunistycznej opozycji został na przełomie lat 80. i 90. zmarnowany. - To był wielki kapitał. Pamiętam ludzi z tamtego czasu, ich zaangażowanie. To zostało całkowicie zmarnotrawione. I to jest wina ludzi, którzy siedzieli przy okrągłym stole, a potem obalili rząd Olszewskiego. Tak naprawdę dopiero teraz, po 27 latach, możemy realizować politykę, którą wtedy powinniśmy realizować. Wreszcie Polacy mogą oddychać pełną piersią i być odpowiedzialni za swój kraj – uważa.


Okradał milicję, czyli sensacja w tabloidach po materiale TVN

Później działał w Lidze Republikańskiej. Stanisław Pięta jest pierwszym posłem, który został zaproszony do „Wywiadu z chuliganem”, którego 35 odcinek ukaże się dzisiaj. Dlaczego? Największą zarazą w polityce są dziś posłowie „plastikowi”. Niezależnie od opcji jednakowo ubrani, z jednakowym uśmiechem, jednakowo pozbawieni kręgosłupa, indywidualności, charakteru. Staszek Pięta jest ich żywym zaprzeczeniem. Ale jednocześnie daleko mu do ekscentryków bluzgających na przeciwnika przy każdej okazji. Ostrych słów używa zawsze wtedy, kiedy jest to niezbędne do nazwania prawdy po imieniu. Choćby bezczelnego panoszenia się w polityce komunistów czy zdrajców – uzasadnia prowadzący program Piotr Lisiewicz.

Pięta uważa, że to Jerzy Owsiak na początku lat 90. Przyczynił się do rozmycia wśród młodzieży antykomunistycznych nastrojów.

- To była operacja wymyślona bardzo zręcznie. Walter Chełstowski, który wymyśli WOŚP, jest też autorem pomysłu powołania KOD. To towarzystwo nie jest bezpłodne intelektualnie, oni cały szukają skutecznych sposobów na walkę z tradycją, polskością, patriotyzmem, ideą niepodległości, samostanowienia Polaków - stwierdza.

Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

dla Pana Posła, Stanisława Pięta - duży Szacunek i Pozdrowienia - tak trzymać! Siła polskiego charakteru, to potęga nie do zniszczenia.

Tak, taki MichnikSierakowski i wielu, wielu innych byli zdrajcami i są do dzisiaj i jeszcze si ę tym chwalą, że biorą pieniądze za swoja zdradę, ale to im na zdroiwie nie wyjdzie , a i prawo jest do dyspozycji.

- ale niech to pozostanie tajemnicą. W każdym razie w jednej z akcji byliśmy na dachu Komendy Wojewódzkiej MO :) a dalej(............. ) przejeżdżajacy radiowóz "suka" nie raz dostal kartoflem z okna :) dziś wiem że milicjantów powinno sie atakować i ich wlasnych domach -tam byli najmniej czujni i najlatwiejsi do netralizacji.Milicjanty kradli amunicję. Po jednym który się wyprowadzil po przeszukaniu znaleźliśmy calą paczkę 9mm do broni krótkiej (mial rewizję w domu :) widzę że opór w Narodzie narastal i przechodzil do dzialań fizycznych.Jeśli nie bylo by okraglego STOLCA w Magdalence to z pewnością doszlo by do konfrontacji fizycznej na dużą skalę.

jakby dorastał 20 lat później to by się włamywał do kiosków ruchu i też byłby z tego dumny...

Popraw swojego nicka na ... zwykły UBek!

Rozumiem, że pan poseł kradł pieniądze tylko z radiowozów. Nie włamywał się do innych samochodów? Może pan poseł potwierdzić lub zaprzeczyć ponieważ na mieście chodzą różne plotki o tych włamach.

A tak z ciekawości: co się stało z tym zgromadzonym arsenałem? :)

wroccie do Ewangelii - porzuccie polityke! - żąda funkcjonariusz polityczny Szejnfeld! Auszwic powstal dla Polakow! - proby wpedzanie nas w wine za niemiecka MEGAzbrodnie skoncza sie zle dla probujacych - to nie jest temat do zartow i jest to jak najbardziej nasza sprawa i to my i tylko my oprocz merytorycznych ofiar planu zaglady i ich potomkow mozemy ustalac co komu, kiedy, jak i gdzie wolno mowic o tamtych haniebnych czasach. Tak bedzie najprosciej i najlepiej. Elementarna logika.
. Oazowcy! Macie nowych duchowych liderow z pezetpeeru! cha, cha...wierze, ze tez sie cieszycie...he, he...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl