niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Sędzia, hazardzista, porywacz, morderca dziecka. Wkrótce wyjdzie na wolność

Dodano: 11.06.2017 [08:04]
Sędzia, hazardzista, porywacz, morderca dziecka. Wkrótce wyjdzie na wolność - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Krzysztof F. był sędzią w Koninie. Miał długi z powodu hazardu. Porwał 10-letniego Olka i zażądał okupu, ale zabił chłopca, zanim dostał pieniądze. Morderca wkrótce zakończy odsiadywanie wyroku. – Nie wyobrażam sobie, że mógłbym spotkać go na ulicy – mówi „Codziennej” zdenerwowany Wojciech Ruminkiewicz, ojciec ofiary.

Ta zbrodnia szokuje do dziś, choć minęło już ponad 20 lat. W styczniu 1996 r. porwano 10-letniego Olka, syna Wojciecha Ruminkiewicza, przedsiębiorcy z Konina. Wkrótce mężczyzna otrzymał żądanie okupu – miliard (dzisiejsze sto tysięcy) złotych. Zebrano pieniądze, a porywacz kazał zostawić torbę na przystanku przy drodze wylotowej z Konina. Policjanci przygotowali zasadzkę. Wkrótce zatrzymano Krzysztofa F.

Mężczyzna pochodził z prawniczej rodziny, ojciec był prezesem sądu, brat notariuszem, on sam także orzekał. Po trzech latach zdjął togę, prowadził własny biznes, planował uruchomienie kancelarii adwokackiej. Równocześnie był hazardzistą i pilnie potrzebował pieniędzy. Dlatego porwał chłopca. Po zatrzymaniu początkowo twierdził, że chciał wykorzystać okazję do wyłudzenia, a ze zniknięciem dziecka nie ma nic wspólnego. W końcu zwyrodnialec wskazał miejsce ukrycia ciała. W sadzie owocowym w starej studni. Sekcja zwłok wykazała, że Olka uduszono. Gdy F. żądał okupu, chłopiec już nie żył.

Sędziowie z Konina nie chcieli orzekać w tej sprawie, dlatego trafiła do Łodzi. Podczas pierwszej rozprawy zbrodniarz odwołał wcześniejsze wyjaśnienia, ale dowody były niepodważalne. Został skazany na 25 lat więzienia. Obecnie przebywa w Zakładzie Karnym w Sieradzu. Nie starał się o przedterminowe zwolnienie, ale wkrótce i tak zakończy odsiadywanie wyroku.

– Zostały jeszcze cztery lata. Nie wiem, co morderca zrobi po wyjściu na wolność, ale nie wyobrażam sobie, że spot­kam go na ulicy – mówi „Codziennej” Wojciech Ruminkiewicz. – On zabił mi dziecko, zniszczył moją rodzinę...


Niedawno spotkali się na sali rozpraw, bo Ruminkiewicz pozwał F. o odszkodowanie, które chce przekazać na cele charytatywne.

– Zapytałem, czy dręczy go sumienie. Stwierdził, że dręczy, ale dodał, że to nic nie wnosi do sprawy. To bardziej była formułka na użytek sądu niż prawdziwa skrucha – dodaje Ruminkiewicz.


W czwartek miał zapaść wyrok w procesie o odszkodowanie, ale pojawiły się nowe wnioski dowodowe. Dokładniej, ma być sprawdzony stan majątkowy Krzysztofa F., także spadek po zmarłych rodzicach. Kolejna rozprawa odbędzie się dopiero we wrześniu.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dlaczego nie podaje się nazwiska tego gnoja ????????? Został skazany,więc powinno się podać do publicznej wiadomości jego nazwisko.!!!!!

Zadziwiające raczej jest dlaczego tak łagodnie został potraktowany w więzieniu ? I czy on faktycznie w nim przebywał, bo to że tak piszą nie musi jeszcze oznaczać że tak było lub jest faktycznie.

Na miejscu tego ojca, wytropilbym sku..iela i do piachu go.

zasadniczo swoje odsiedział - więc w świetle prawa został ukarany.

natomiast trzeba zadać sobie pytanie czy może być groźny dla społeczeństwa.

Co o nim wiemy?

-hazardzista - to źle - bo wskazuje na defekt konstrukcji psychicznej.

-socjopata zdolny udusić dziecko by nie zostawiać świadka który może go rozpoznać.

-uważa się za wielkiego spryciarza - choć nie przewidział że go momentalnie złapią...

czy pobyt w pudle rozjaśnił mu w głowie? nie wiemy.

Ryzykujemy że wyjdzie na wolność człowiek uważający się za bardzo sprytnego a do tego zdolny do czynów okropnych i być może nadal uzależniony.

najlepiej byłoby uciąć nogi albo ręce, żeby już nikomu nie zagroził - ale polskie prawo tego nie przewiduje.

"nadzwyczajna kasta ludzi"
"środowisko prawnicze oczyści się samo"

i tyle w temacie...

W głowie się nie mieści, że to środowisko wydaje takich ludzi. Starch pomyśleć! Sędzia zbrodniarz.

Z sądzeniem nie jest taka łatwa sprawa jak się wydaje. Dlatego nie oceniałbym ani nikogo kto wymierzyłby karę po swojemu temu osobnikowi (ktoś pisał tutaj pan na tego osobnika- pomyśleć że ktoś- może ten sam- może mówić pan Bóg Miłosierdzia, Sprawiedliwości,- trudne . Nie oceniałbym też tego kto nie powstrzyma przed wolnością tego osobnika . Decyzje o sprawiedliwości nie są łatwe- przede wszystkim dla człowieka (nie mylić z osobnikiem - już mam obawy o nadużycie wobec Boga). Musimy sami odpowiadać za swoje czyny- być może sam starałbym się zgotować podobną śmierć temu osobnikowi, jaką on uczynił dziecku- uduszenie to właśnie piekło biologicznego życia a jakby ktoś miał wątpliwości, to niech sprawdzi, pozwalając komuś- najlepiej za pieniądze i bez świadków potrzymać się przyduszonym ok. 1,5 min np. poduszką .
Musimy przede wszystkim być sami gotowi na konkretny akt wymierzenia kary, by po niej móc całą mocą wspierać wyręczającego nas. Z tym bywa różnie. pijaństwo po-prl-owskie to jedno ale odpowiedzialność to drugie i nie powinno być usprawiedliwienia. Mamy Polskę uratowaną- raczej cudem- a poparcie dla PiS-u (wg cbos) - tylko - ok. 42%. Powiedzmy, że cbos nadal uzależniony jest od po-wsi-had-u i jeszcze po-dbiera ok. 10% . Powiedzmy że to jest 52% poparcia dla PiS-u a co z resztą ponad 30 %.... Gdzie ona jest.. - ucieka przed wizją rzeczywistości poza czubkiem nosa (mieso, alkohol, hałas nazywany życiem), ucieka przed wysiłkiem odpowiedzialności, świadomości, samodzielnego myślenia, zmierzenia się z nie byciem "modnym/nowoczesnym"o czym jest informowany w agenturalnych (najliczniejszych, bogatych, głośnych i kolorowych mediach antypolskich). ilu , ile czasu jeszcze inni , wartościowsi z powodu ich odpowiedzialności muszą czytać/oglądać chadaczy-symbol plugastwa ...- bo kolonizatorzy ze sztandaru demokracji zrobili zakładnika wobec ludzi bojaźliwych, dziesiątkując tym samym naród, Naród odpowiedzialny, czyniąc go za małym na veto .

drogi i zacny - jest znacznie gorzej - ok 50% Polaków
W OGÓLE NIE CHODZI NA WYBORY.

albo nie wierzą że coś mogą zmienić albo im to kompletnie zwisa...

Dla mnie sytuacja rok temu była jasna - mam do PiS swoje zastrzeżenia ALE FOCHY NA BOK - TYLKO PIS MOŻE ODSUNĄĆ PO OD WŁADZY a PO trzeba było odsunąć od władzy za wszelką cenę...

ale np mój teść uważał ze PO Polskę niszczy i rozkrada ale )*( nie ruszył by iść i zagłosować przeciw.

moja siostra też nie chodzi głosować - ale może i lepiej o nienawidzi PiS-u. a dlaczego nienawidzi? bo tak jej w TV powiedzieli... a niegłupia dziewczyna - ma dwie magisterki i studia podyplomowe...

Dokąd nie jest skazany, jest śledztwo, nazwisko może być ukrywane, dlaczego ukrywa się nazwisko już skazanego i odbywającego wyrok? Bo to "nadzwyczajna kasta", ale to morderca, wszystko powinno być wyłożone jak na talerzu aby jak wyjdzie unikać mordercy.
Co to znowu za poprawność polityczna? A sędzia morderca z PRL skazany prawomocnym wyrokiem. Kidnaper, za to są wszędzie największe kary we wszystkich krajach, dożywocie albo KS.

Za takie coś powinna być czapa, a nie karmienie i pilnowanie zbira przez 25 lat.

Typowy przyklad na NIENORMALNOSC w Polsce!
Sędzia + 25, hazardzista = bzdet, porywacz + 25, morderca + 27, a za to ze dziecka to DOZYWOCIE!
za przeproszeniem za te 'swoje wyczyny' powinien dostac przynajmniej po 25 lat za kazde przewinnienie i wtedy by nie bylo problemu!
Bez NASZEGO GRZECHU by musial zdechnac za kratami!
Po prostu - CHORE PRAWO i KONSTYTUCJA, dlatego az tyle bezkarnych Kurew Polskosci w moim Kraju!

Aż dziwne,że przeżył za kratami.Czyżby sam ten wyrok odsiadywał ?

Powinniście dodać że jeszcze bezczelnie pomagał szukać zaginionego chłopca bo był sąsiadem tej rodziny.. pamiętam dobrze tą sprawę ojciec dziecka w rozpaczy po całym mieście rozklejał plakaty z tym sędzią i opisem co zrobił A CO DO ODSIADKI chłopie a co miał nie przeżyć??? Teraz w pace luzik liczy się tylko papieros i kawa i zaraz ma pozycje, włos z głowy nie spadnie a jak zechce pójdzie na tzw cele chronione i lajcik nikt nie smie ruszyć a uderz go to Ci dowalą z pół roku wyroku więziennego to zobaczysz.. szwagier pracuje w SW to wiem jak jest

od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie, żeby wyrywać chwasty, tak coś w stylu "Rambo pomóż policji"

Autor jest niedoinformowany !
"W styczniu 1996 r. porwano 10-letniego Olka, syna Wojciecha Ruminkiewicza, przedsiębiorcy z Konina. Wkrótce mężczyzna otrzymał żądanie okupu – miliard (dzisiejsze sto tysięcy) złotych."
Denominacja w Polsce nastąpiła 1.01.1995 roku!!!

Przez jakiś czas w obiegu były stare i nowe nominały. Akurat w tym czasie.

Nie rozumiem, dlaczego podaje się imię i pierwszą literę nazwiska mordercy, kiedy wina została udowodniona, a winny zbrodni odsiaduje karę więzienia.

Nazwisko i zdjęcie zbrodniarza powinno wisieć wszędzie, gdzie to możliwe,, by rodzice chronili swoje dzieci przed zbrodniarzem i zwyrodnialcem, który za kilka lat wyjdzie na wolność .
Wszak odsiadywanie kary długoletniego więzienia, nie jest gwarantem zresocjalizowania zbrodniarza na tyle, że nie popełni innej, następnej zbrodni.

W mojej ocenie, ten typ spod ciemnej gwiazdy, powinien być skazany na dożywocie, bo 25 lat dla mordercy, to urlop i odpoczynek przed podjęciem następnych niegodziwości.

Aby była pełna jasność w tym temacie to ten pan nazywa się Krzysztof Fret. http://wiadomosci.onet.pl/tylk...
Tylko nie wiadomo czy po wyjściu nie zmieni nazwiska, w czym pomogą mu zapewne pozostali członkowie prawniczej rodziny.

Wystarczy setka dzikich i jaki bajzel. A co dopiero byłoby przy tysiącach, którymi chciała nas ubogacić ferajna kłamaczki przy aplauzie wściekłego lewactwa?

BO TO POLSKA WŁAŚNIE!
Zapraszam do UK,tu się nie pierd..ą ze zbrodniarzami,przed czy po procesie jadą równo z imienia i nazwiska.No ale wam w Polsce pod względem transparentnosci wymiaru "sprawiedliwości" ptrzeba na to czasu.
Jakieś 50-70 lat.Ale cóż to jest wobec wieczności?

"Po spotkaniu media w Kraju Drakuli nie szczędzą swojej drużynie gorzkich słów."- zwrociliscie na to uwage? to ...oni...Klingoni...z onetu..he, he....

Zniszczyć finansowo bandytę. Wyzerować do gołej doopy

To tez byl czlonek tej specjalnie uprzywilejowanej KASTY SEDZIOWSKIEJ III-ciej RP ???

Mysle ..... ze TAK !!!!

OJPD !!!!

ENDE

Chyba p.Ruminkiewicza stać kupić odpowiedni sprzęt i załatwic sprawę ostatecznie.

A znasz li Ty tą przypowieść : " oko za oko" .....ząb za ząb resztę sobie dośpiewaj.

Czym wtedy różniłby się od zwyrodnialca?

Czy Ty jesteś normalny?Nie widzisz różnicy między zamordowaniem 10 letniego dzieciaka dla pieniędzy potrzebnych na pokera a ukaraniem śmiercią tego zbrodniczego zwyrodnialca??!!

Tym czym kat od zwyrodniałego mordercy. Kat jest sługą sprawiedliwości. Niestety komusze machinacje wykreśliły karę główną z kodeksu i stąd mamy teraz taką patologiczną sytuację.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl