O czym przez trzy godziny Ewa Kopacz rozmawiała w Moskwie z Rosjanami?

Telwizja Republika

pb

Kontakt z autorem

Mnie interesuje to, czego nie ma. Czy fragmenty ciał (ofiar katastrofy smoleńskiej - red.) były usuwane, aby usunąć też ślady? - pytał Grzegorz Januszko, ojciec stewardessy, która poniosła śmierć 10 kwietnia 2010 roku. Dziś wieczorem był on gościem Telewizji Republika.

- To, co wydarzyło się ostatnio (po ujawnieniu badań ciał po ekshumacjach - red.), było w pewnym sensie do przewidzenia. Jest jednak grupa osób, która stara się bronić czegoś, czego nie da się obronić - mówił Grzegorz Januszko.

Pamiętamy, co mówił Donald Tusk, że odpowiada za podjęte decyzje i nie będzie się wykręcał żadną ucieczką za granicę, że będzie na każde zawołanie prokuratury. Tymczasem już teraz - zdaje się - zaczął kręcić nosem, że jego obowiązki w pracy mu nie pozwolą

- stwierdził.

Dodał, że „Ewa Kopacz nie pojechała do Rosji jako wolontariuszka, czy sanitariuszka, ale jako przedstawiciel rządu”.

Miała trzygodzinne spotkanie z minister zdrowia Rosji. Bardzo bym chciał wiedzieć, o czym one tam rozmawiały

- powiedział Grzegorz Januszko. Tłumaczył, że Ewa Kopacz i Tomasz Arabski, ówczesny szef Kancelarii Premiera, odsunęli pracowników Ambasady RP w Moskwie od kontaktów z Rosjanami i sami je przejęli.

Tuż po katastrofie odbyło się spotkanie w Kancelarii Premiera. Tam zebrał się sztab wizerunkowy. Byli tam przede wszystkim PR-owcy. Chciałbym wiedzieć, z jakimi autorytetami prawnymi ówczesny premier konsultował się w sprawie przyjęcia Konwencji chicagowskiej (dla wyjaśnienia przyczyn katastrofy - red.)?

- pytał Grzegorz Januszko.

Czytaj też: Politycy PO odpowiadający za ekshumacje powinni zniknąć ze sceny politycznej!

Odniósł się on też do deklaracji przedstawicieli władz z 2010 roku, jakoby nie wolno było otwierać trumien z ciałami ofiar.

Mówienie o tym to ignorancja albo kłamstwo

- powiedział.

Mam nadzieję na prawdę. Na pewno jej wyjaśnienie będzie bardzo trudne. Wiele dowodów będzie poszlakowych, tym bardziej, że wrak znajduje się w Rosji

- stwierdził Grzegorz Januszko.

Odnosząc się do spraw, które dopiero teraz wychodzą na jaw, stwierdził:

Trudno nam było wyobrazić sobie, że Polak Polakowi może gotować taki los. Kłamcy powinni mieć dobrą pamięć. A my pamiętamy.

Natalia Januszko (rocznik 1987) była najmłodszą ofiarą katastrofy w Smoleńsku.

Źródło: Telewizja Republika

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Uprowadzili dla okupu. Podczas zatrzymania…

Uprowadzili dla okupu. Podczas zatrzymania…

Gowin o Morawieckim: struktury europejskie…

Gowin o Morawieckim: struktury europejskie…

Kraków: szefem PiS został senator Marek…

Kraków: szefem PiS został senator Marek…

Dopiero 50. miejsce Justyny Kowalczyk

Dopiero 50. miejsce Justyny Kowalczyk

Bp Guzdek o okrucieństwie stalinowskich…

Bp Guzdek o okrucieństwie stalinowskich…

Uprowadzili dla okupu. Podczas zatrzymania padły strzaly

/ policja.pl

Do sądu trafił wniosek o tymczasowy trzymiesięczny areszt dla sześciu osób, mających zarzuty uprowadzenia ze szczególnym udręczeniem – poinformował dziś rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko.

Zatrzymani należą do grupy zajmującej się uprowadzeniami dla okupu. Policyjni antyterroryści ujęli podejrzanych w piątek. W trakcie zatrzymania jeden z podejrzanych zaatakował funkcjonariusza policji, usiłując wyrwać mu broń i oddać strzał w stronę innego policjanta. W odpowiedzi mundurowy postrzelił napastnika. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej podejrzany zmarł.

Podejrzani mężczyźni usłyszeli zarzuty uprowadzenia ze szczególnym udręczeniem połączone z rozbojem z niebezpiecznym narzędziem.

Jednemu z tych podejrzanych dodatkowo zarzucono posiadanie znacznej ilości kokainy. W trakcie śledztwa zatrzymano także inne osoby, których rola jest obecnie wyjaśniana.

Źródło: niezalezna.pl, PAP,

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl