Zabrze
Niemiecka firma, chaos w mieście i śledztwo prokuratury. Afera śmieciowa w Zabrzu
Prokuratura Okręgowa w Gliwicach prowadzi śledztwo dotyczące okoliczności, w jakich niemiecka firma PreZero uzyskała wielomilionowy kontrakt na odbiór i zagospodarowanie odpadów w Zabrzu. Jak informuje lokalny tygodnik "Głos Zabrza", w sprawie zabezpieczono dokumenty w urzędzie miejskim, a zeznania składali już m.in. była prezydent miasta Agnieszka Rupniewska oraz prezes PreZero w Polsce Kamil Majerczak.