sądy
Marszałek Sejmu na spotkaniu z wiceprzewodniczącą KE. „Wygraliśmy w demokratycznych wyborach”
Kwestie związane z polską reformą sądownictwa były głównym tematem rozmowy marszałek Sejmu Elżbiety Witek z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej Verą Jourovą, która przebywa dzisiaj w Warszawie. - Jesteśmy nowoczesną demokracją z wielowiekowymi tradycjami. Obecny obóz rządzący wygrał w demokratycznych wyborach, zgodnych z międzynarodowymi standardami. Jedną z podstawowych obietnic była reforma systemu sądownictwa - podkreśliła marszałek.
Wywołana do tablicy, Gersdorf zabrała głos. Ma pretensje do prezydenta Dudy
W wydanym dzisiaj oświadczeniu I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf przerwała milczenie. - Czas skończyć z narracją, że w tym całym sporze sędziowie walczą o swój status, że są niechętni zmianom i występują przeciw władzy. Jest to całkowita nieprawda - napisała. Zaznaczyła także, iż sytuacji obecnej nie byłoby, gdyby prezydent "pod osłoną nocy" nie przyjął w grudniu 2015 r. ślubowania od osób wybranych na miejsca już obsadzone w Trybunale Konstytucyjnym.