migranci
Mieszkańcy Ciągowic przerażeni! Rząd Tuska chce wybudować tam ośrodek dla setek migrantów
Rząd Donalda Tuska chce utworzenia zamkniętego ośrodka dla imigrantów w Ciągowicach w woj. śląskim, pomiędzy niewielkimi gminami Poręba i Łazy. Miałoby tu trafić kilkaset osób. Mieszkańcy są przerażeni. Między innymi w Porębie odbyły się protesty w tej sprawie. Radni Łazów jednogłośnie zdecydowali, że takiej placówki nie chcą. Planom sprzeciwiają się także radni powiatu zawierciańskiego i Rada Miejska Poręby. - Przeciwni powstaniu placówki są mieszkańcy, idziemy za ich głosem - mówi nam Krzysztof Hamerlik, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Porębie. Janusz Nawrot, radny pobliskiego powiatu będzińskiego ocenia, że w kwestii migrantów Donald Tusk oszukuje naiwnych.
Niepokojące doniesienia niemieckich mediów. Powstaje "tajny plan", a w nim rola rządu Tuska
Przyszły kanclerz Friedrich Merz pracuje z sąsiednimi krajami nad "tajnym planem" dotyczącym odsyłania migrantów z Niemiec - donosi "Welt". Nad rozwiązaniem problemu Berlina ma pracować m.in. polski rząd. Niemieckie media wskazują, że sprawę ułatwić ma ustawa, którą niedawno przeforsowano w Warszawie.
Premier chce zawiesić prawo do składania wniosków o azyl. Migranci to już nie "biedni ludzie"?
Apeluję do Pana Prezydenta, aby jak najszybciej podpisał ustawę, która umożliwi czasowe zawieszenie prawa do składania wniosków o azyl. Presja migracyjna na granicy z Białorusią znowu wzrasta – powiedział premier Donald Tusk przed wylotem do Brukseli.