Krajowa Rada Sądownictwa
Bodnar usunął sędziów z Krajowej Rady Sądownictwa. Szefowa instytucji: "Pana decyzje naruszają prawo"
Przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa Dagmara Pawełczyk-Woicka skierowała list do ministra sprawiedliwości, w którym stanowczo zaprotestowała przeciwko odwołaniu sędziów z KRS. - Wzywam Pana do usunięcia skutków naruszenia prawa - wskazała.
Totalni chcą sparaliżować polskie sądy. Przewodnicząca KRS pokazuje, jakie byłyby skutki usuwania sędziów
- Uznanie powołań sędziowskich za nieważne doprowadzi do konieczności wznowienia postępowania w sprawach cywilnych. W sprawach do wznowienia dochodzi na wniosek, w sprawach karnych z urzędu. Czyli we wszystkich sprawach karnych doszłoby do wznowienia sprawy w urzędu a także do rozpoczęcia procesów na nowo. To są skutki absolutnie destrukcyjne dla wymiaru sprawiedliwości - powiedziała przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa, Dagmara Pawełczyk-Woicka podczas konferencji prasowej.
Dziś nadzwyczajne zebranie KRS na wniosek Ziobry. Tematem postępujące upolitycznienie sądownictwa
Na wniosek szefa MS Zbigniewa Ziobry dziś w trybie nadzwyczajnym zbierze się Krajowa Rada Sądownictwa, aby debatować nad "upolitycznieniem sądownictwa" i potrzebą dalszego reformowania wymiaru sprawiedliwości. Obrady rozpoczną się o godz. 10. "Mnożą się wyroki uniewinniające, bądź wyjątkowo łagodne, nawet w przypadkach ciężkich przestępstw popełnianych z użyciem przemocy" - argumentował Ziobro, wskazując, że dotyczy to szczególnie win ze strony opozycji, środowisk lewicowych i LGBT.