Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Zamach na premiera Słowacji. Stan Ficy jest poważny

Premier Słowacji Robert Fico wymaga intensywnej opieki, jego stan jest poważny. Informację na ten temat przekazał wicepremier Robert Kaliniak. Polityk zaznaczył jednak, że stan zdrowia szefa słowackiego rządu nie zagraża jego życiu.

Robert Fico
By EU2017EE Estonian Presidency - Tallinn Digital Summit. Welcome dinner hosted by HE Donald Tusk. Arrivals, - CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=91607220

Takie wnioski wypłynęły z porannej konsultacji lekarzy, poinformował przedstawiciel szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Dodał, że premier potrzebuje dużo czasu, aby dojść do siebie.

„Głęboko wierzymy, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku, ale ponownie musimy podkreślić, że stan zdrowia premiera jest nadal bardzo poważny”

– powiedział.

Zdaniem Kaliniaka ranny w zamachu w środę premier potrzebuje odpocząć, zwłaszcza że nadal wymaga intensywnej opieki, a rekonwalescencja i powrót do zdrowia zajmą co najmniej tygodnie. Wicepremier poinformował, że obecnie transport rannego nie jest możliwy i pozostanie on w szpitalu w Bańskiej Bystrzycy.

„Najgorsze, czego się obawialiśmy, na razie minęło”

– dodał.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo