Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Zakaz smartfonów, tabletów i smartwatchów w szkołach. Gdzie?

Holenderski rząd poinformował dziś, że od 1 stycznia 2024 roku - używanie telefonów komórkowych, tabletów i smartwatchów będzie od 1 stycznia 2024 roku zakazane w holenderskich szkołach. Celem takiego działania ma być ograniczenie czynniki utrudniające uczniom koncentrację w czasie lekcji.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/sweetlouise

Zwolnieni z zakazu korzystania z takich urządzeń będą uczniowie z niepełnosprawnościami, lub tacy, którzy muszą się nimi posługiwać z powodu choroby. Gadżety elektroniczne będą jednak dozwolone w czasie zajęć poświęconych technologii.

Jak napisał w komunikacie, minister edukacji Robbert Dijkgraaf: "nawet, jeśli telefony komórkowe wrosły w nasze życie, to jednak ich miejsce nie jest w klasie".

"Uczniowie muszą mieć możliwość skoncentrowania się i muszą mieć szansę na to, by dobrze się uczyć. Telefony komórkowe są dystrakcją, jak dowodzą badania naukowe. Musimy chronić przed tym uczniów"

– dodał Dijkgraaf, który wyjaśnił też, że szkoły mogą same zdecydować, w jaki sposób wdrożą nowy przepis, ale zastrzegł, że jeżeli nie przyniesie to wystarczających rezultatów do lata 2024 roku, to rząd wyda w tej sprawie kolejne regulacje.

Zakaz korzystania z telefonów komórkowych, tabletów i smartwatchów jest wynikiem porozumienia między holenderskim resortem edukacji, szkołami i związanymi z nimi organizacjami - podaje Reuters.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Holandia #dzieci #szkoły #świat #Europa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo