Wielka Brytania ma problem z nielegalnymi imigrantami

Od początku bieżącego roku już ponad 3000 nielegalnych imigrantów przedostało do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche. Jest to jest liczba ponad dwa razy większa niż w analogicznym okresie zeszłego roku - poinformowała dziś stacja GB News.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/stevepb

Według statystyk ministerstwa spraw wewnętrznych do niedzieli włącznie do brzegów Wielkiej Brytanii dopłynęło 70 małych łodzi bądź pontonów, na których były łącznie 2953 osoby. W poniedziałek rano reporter GB News widział, że straż graniczna przejmuje ok. 120 osób, które przypłynęły na kolejnych trzech łodziach, co oznacza, że łączna liczba na pewno przekroczyła 3000.

Stacja przypomina, że w takim samym okresie zeszłego roku przez kanał La Manche przedostało się mniej niż 1500 nielegalnych imigrantów. Ponad dwukrotny wzrost miał miejsce mimo trudnych warunków pogodowych w styczniu i lutym, gdy było niewiele dni nadających się do podejmowania takich prób.

We wtorek brytyjski rząd ma przedstawić długo obiecywany plan walki z nielegalną imigracją przez kanał La Manche. Jak się oczekuje, złożony projekt ustawy będzie przewidywał, że osoby, które nielegalnie przedostaną się do Wielkiej Brytanii, automatycznie stracą prawo do ubiegania się o azyl w tym kraju i ponownego wjazdu do niej po deportacji. Nałoży także na ministra spraw wewnętrznych obowiązek deportowania "tak szybko, jak to rozsądnie możliwe" tych osób do Rwandy, z którą rząd zawarł w zeszłym roku umowę w tej sprawie, lub do innego bezpiecznego kraju trzeciego.

W zeszłym roku przez kanał La Manche przepłynęło 45 755 nielegalnych imigrantów, co oznacza wzrost o 60 proc. w stosunku do 2021 r. i najwyższą liczbą w historii.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#La Manche #migranci #Wielka Brytania #Francja

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo