Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

W Niemczech brakuje nauczycieli

Jak się okazuje, w bieżącym roku szkolnym w niemieckich szkołach brakuje łącznie aż 14 466 nauczycieli. Tak przedstawiają się wyniki ankiety przeprowadzonej w ministerstwach edukacji wszystkich 16 krajów związkowych przez portal Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND). Od czasu styczniowego badania RND liczba nieobsadzonych stanowisk wzrosła o 2125.

Zdjęcie ilustracyjne
Pexels/ThisIsEngineering

Według badania Nadrenia Północna-Westfalia ma największy niedobór w roku szkolnym 2023/24 z 6 715 nieobsadzonymi stanowiskami w pełnym wymiarze godzin. Kolejna jest Dolna Saksonia z 1 760 brakującymi nauczycielami, a następnie Berlin z 1 400 stanowiskami.

Wschodnie landy Niemiec również wykazują wysoki niedobór: w Saksonii 1 200 stanowisk jest nieobsadzonych w bieżącym roku szkolnym. W Turyngii potrzeba 800 dodatkowych nauczycieli, a w Saksonii-Anhalt brakuje 570 nauczycieli.

Z drugiej strony w Bawarii i Kraju Saary nie ma niedoborów. Szlezwik-Holsztyn ma niskie zapotrzebowanie w stosunku do średniej krajowej; kraj związkowy poszukuje 133 nauczycieli. Brema potrzebuje 86 specjalistów, Meklemburgia-Pomorze Przednie nie może obsadzić 157 stanowisk. W Nadrenii-Palatynacie brakuje 170 nauczycieli.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Niemcy #szkoły #nauczyciele

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo