Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

USA: Pięć ofiar śmiertelnych tornada [WIDEO]

Pięć osób zginęło, a co najmniej 35 odniosły rany podczas tornada, które przeszło przez miasteczko Greenfield w amerykańskim stanie Iowa we wtorek wieczorem - poinformowały władze lokalne.

Tornado w USA
@ReedTimmerUSA - twitter.com

Departament Bezpieczeństwa Publicznego stanu Iowa uważa, że liczba rannych jest prawdopodobnie większa. Spośród ofiar śmiertelnych cztery zginęły w samym miasteczku, a piąta straciła życie w pobliżu Greenfield, kiedy tornado zepchnęło jej samochód z drogi - poinformowała agencja AP.

Żywioł zrywał dachy, powalał domy, łamał drzewa i przewracał słupy energetyczne. Wśród uszkodzonych w Greenfield budynków znalazł się lokalna klinika z 25 łóżkami. Rannych trzeba było przewieźć do innych placówek.

Według Centrum Prognozowania Burz NOAA w tym roku przez Stany Zjednoczone przeszło aż 859 tornad, o 27 proc. więcej niż wieloletnia średnia. Najwięcej jak dotąd - 81 - zanotowano w stanie Iowa.

Po tornadzie mieszkańcy obszaru w promieniu 160 kilometrów od Greenfield zamieszczali w mediach społecznościowych zdjęcia przyniesionych przez wicher znalezisk: zdjęć rodzinnych, drobiazgów, dokumentów, druków. Mieszkanka leżącego o około 145 kilometrów od Greenfield Ames znalazła przyklejoną do drzwi garażu pożółkłą kartkę z pieczątką "Książka jest własnością okręgu szkolnego Greenfield". 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#USA #Tornado #świat

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo