Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Przez Tennessee przeszło tornado. Są zabici [WIDEO]

Co najmniej 6 osób nie żyje w wyniku tornada, które przeszło przez centrum Tennessee. Ponad 20 innych zostało rannych. Domy i firmy w wielu miastach został uszkodzone. Do sieci trafiły nagrania przedstawiające zniszczenia.

Flaga USA
Michael Bußmann - pixabay.com

Trzy osoby, w tym dziecko, zginęły w wyniku tornada, które uderzyło w hrabstwo Montgomery na północ od Nashville, w pobliżu granicy stanu Kentucky, podają władze hrabstwa w komunikacie prasowym.

Centrum Operacji Kryzysowych w Nashville poinformowało w mediach społecznościowych, że w wyniku silnych burz zginęły tam trzy osoby. Urzędnicy hrabstwa Montgomery przekazali, że kolejne 23 osoby z powodu obrażeń trafiły do szpitali.

Zdjęcia opublikowane przez straż pożarną Clarksville w mediach społecznościowych przedstawiają zniszczone domy z gruzem porozrzucanym na trawnikach, przyczepę ciągnika przewróconą na bok na autostradzie i zerwaną izolację ze ścian budynków.

Biuro szeryfa hrabstwa Montgomery podało w oświadczeniu, że w miejscowym gimnazjum utworzono schronisko.

Według służb energetycznych w w sobotni wieczór około 85 tys. odbiorców energii elektrycznej w Tennessee nie miało prądu.


Burza nadeszła niemal dwa lata po tym, jak National Weather Service zarejestrował 41 tornad w kilku stanach, w tym 16 w Tennessee i 8 w Kentucky. W samym Kentucky zginęło wówczas 81 osób.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Tornado #USA

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo