Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

USA: Cztery ofiary śmiertelne wskutek burzy w Houston

Cztery osoby zginęły w Houston podczas burzy, która wczoraj powaliła drzewa i pozbawiła prądu prawie 900 tys. domostw i firm - przekazał John Whitmire, burmistrz tego miasta w amerykańskim stanie Teksas, w wywiadzie dla lokalnego kanału telewizyjnego Fox 26.

Burza
AbelEscobar - pixabay.com
"Niestety mamy cztery ofiary śmiertelne"

– powiedział burmistrz. Choć okoliczności tych zgonów nie są jeszcze znane, przyczyną mogły być powalane przez wiatr drzewa - podała AFP.

Służby meteorologiczne ostrzegały mieszańców południowo-wschodniego Teksasu przed drugim w tym miesiącu uderzeniem żywiołu. W wielu hrabstwach wydano ostrzeżenia o powodziach, burzach, wichurach a nawet tornadach.

"Schrońcie się teraz, jeśli znajdujecie się na drodze tej burzy. Skieruj się na najniższe piętro!"

– radziły służby na platformie społecznościowej X.

W całym regionie zalane zostały ulice i powalone drzewa. KHOU-TV pokazała zdjęcia rozbitych okien biurowca w centrum Houston.

Ze względu na pogodę wstrzymano loty na dwóch głównych lotniskach w Houston. Na terenie Bush Intercontinental Airport zarejestrowano wiatr osiągający prędkość 96 km/h.

Ponad 870 tys. odbiorców zostało pozbawionych prądu w hrabstwie Harris i jego okolicach, w tym w Houston. W hrabstwie mieszka ponad 4,7 miliona ludzi. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#USA #burza #świat #ofiary

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo