Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Nakaz aresztowania rosyjskiego zbrodniarza Putina. Biden wprost: "Decyzja uzasadniona"

Wczoraj Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania Władimira Putina, odpowiedzialnego za wszczęcie wojny na Ukrainie, jak i za wszystko, co spotyka ukraińskich cywilów właśnie w konsekwencji rosyjskiej agresji. Do tej decyzji MTK odniósł się amerykański prezydent, Joe Biden, który w rozmowie z dziennikarzami w Białym Domu, przyznał: "bez wątpienia Władimir Putin popełnił zbrodnie wojenne i nakaz jego aresztowania wydany przez Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) jest "uzasadniony".

Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Joe Biden przypomniał też, że Międzynarodowy Trybunał Karny nie jest uznawany przez wszystkie kraje, "także przez nas". Mimo to, decyzja MTK to "bardzo mocny sygnał" - dodał amerykański prezydent.

"Nie ma wątpliwości, że Rosja popełnia zbrodnie wojenne na Ukrainie. Popieramy pociągnięcie do odpowiedzialności zbrodniarzy wojennych"

- oznajmił wcześniej Biały Dom w oświadczeniu cytowanym przez CNN.

"Wszyscy widzieliśmy zbrodnie wojenne popełniane przez Rosję od początku tej wojny. Popieramy ich rozliczanie"

- przekazał rzecznik Departamentu Stanu, komentując wydanie przez Międzynarodowy Trybunał Karny nakazu aresztowania Władimira Putina.

Zbrodniarz zostanie rozliczony...?

Międzynarodowy Trybunał Karny wydał wczoraj nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina. Sędziowie przychylili się do wniosku prokuratury, uznając, że są realne podstawy by sądzić, że Putin jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenne polegające na bezprawnych deportacjach dzieci z okupowanych terenów Ukrainy do Rosji. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Joe Biden #Władimir Putin #USA #Stany Zjednoczone #Rosja #wojna #Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo