Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

W imieniu Polski zdecydował Hiszpan. Szokujące okoliczności przyjęcia Paktu Migracyjnego!

"Magdalena Adamowicz, która jest członkiem komisji, na tę komisję nie przyszła i przekazała prawo głosu Hiszpanowi, i Hiszpan zagłosował za Paktem Migracyjnym" - poinformował Dominik Tarczyński (PiS) o szokujących okolicznościach dzisiejszego przyjęcia Paktu Migracyjnego przez komisję Parlamentu Europejskiego. Donald Tusk w swoim expose mówił, że nikt go w Unii Europejskiej nie ogra w sprawie migrantów. "No to właśnie go ograno. A właściwie przedstawiciele Platformy Obywatelskiej pozwolili sami się ograć, bo oddali głos" - ocenił Tarczyński w TV Republika.

Magdalena Adamowicz
Fotomag - Gazeta Polska

Jak już dziś informowaliśmy, komisja w Parlamencie Europejskim przyjęła dziś Pakt Migracyjny. Europoseł Dominik Tarczyński (PiS) zdradził wieczorem w Telewizji Republika, jak wyglądało samo przyjęcie. Okazuje się, że za Polaków zdecydował ktoś inny.

Bardzo ważne są okoliczności w jakich ten pakt został przyjęty. W kampanii wyborczej Tusk mówił, że nikt za Polaków nie będzie decydował o tym, jaka jest przyszłość Polski w sprawie paktu migracyjnego. Chciałbym oficjalnie powiedzieć, że Tusk kłamał. Dzisiejsze głosowanie to pokazało. Pani Adamowicz, która jest członkiem tej komisji, na tę komisję nie przyszła i przekazała prawo głosu Hiszpanowi. Hiszpan zagłosował za Paktem Migracyjnym, a więc, szanowni państwo, to nie polscy europosłowie decydowali o przyszłości Polski, ale ci, którym głos oddano - w tym przypadku Hiszpanie z grupy EPP

– mówił Dominik Tarczyński w rozmowie z Katarzyną Gójską.

"Całe rodziny polityczne Platformy Obywatelskiej, Hołowni, Lewicy - wszyscy ci ludzie głosowali za paktem migracyjnym" - dodał.

Podkreślił, że takie sytuacje jak ta z hiszpańskim europosłem są ważne, bo w kampanii wyborczej Donald Tusk "kreował wizerunek szeryfa, który będzie rządził i decydował, któremu nikt nic nie nakaże i nie poleci". Katarzyna Gójska przypomniała wypowiedź Tuska, który mówił, że "nikt go w Unii nie ogra".

No to właśnie go ograno. A właściwie przedstawiciele Platformy Obywatelskiej pozwolili sami się ograć, bo oddali głos

– odparł Dominik Tarczyński.

Zwrócił się też do wyborców Platformy Obywatelskiej i europoseł Adamowicz. "Wyobraźcie sobie, że właśnie oddaliście te wszystkie głosy na bliżej wam nieznanego posła Lopeza z Hiszpanii, który decydował w waszym imieniu. I to on podjął decyzję, a nie pani Adamowicz" - powiedział Tarczyński.

Polityk PiS przypomniał, że już dawno temu ostrzegał, że pierwszą ważną decyzją w przypadku powstania rządu Donalda Tuska będzie zgoda na wprowadzenie paktu migracyjnego. 


Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

 

#Magdalena Adamowicz #Parlament Europejski #Dominik Tarczyński #pakt migracyjny #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wideo