Wstyd dla Polski w Parlamencie Europejskim. Belka rzucał oskarżeniami o łapówki od Putina - WIDEO

Skandalicznym zachowaniem "popisał" się Marek Belka podczas debaty w Parlamencie Europejskim na temat praworządności w Polsce. Nie spodobała mu się wypowiedź irlandzkiej polityk, w związku z czym zarzucił jej przyjmowanie łapówek od Władimira Putina. Polski polityk został upomniany przez prowadzącego sesję plenarną.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Marek Belka został upomniany za oskarżenia o łapówkę
Parlament Europejski

W Parlamencie Europejskim na wniosek Europejskiej Partii Ludowej przeprowadzono debatę na temat komisji ds. badania wpływów rosyjskich w Polsce. Polska opozycja wykorzystała tę okazję do powielania oskarżeń pod adresem rządu w kontekście łamania praworządności i wpływania na wynik wyborów. 

Głos w debacie zabrała też m.in. irlandzka polityk z Grupy Lewicy Clare Daly. To po jej wystąpieniu rozegrał się skandal z polskim politykiem. Gdy Daly wracała z mównicy na miejsce siedzące eurodeputowany Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów Marek Belka zarzucił jej przyjmowania "pieniędzy od Putina".

"Kolega tutaj właśnie zapytał mnie ile pieniędzy dostałam od Putina. Uważam, że jest to nie do przyjęcia, to jest oburzające i chciałabym, żeby ta uwaga została wycofana, bo to zakłada oszustwo, korupcję, łapówkę (...) Pyta pan ile pieniędzy otrzymałam od Putina? Zero!"

– mówiła po uwadze Belki Daly. Dodała, że to wstyd. Polskiego polityka upomniał też wiceprzewodniczący PE Rainer Wieland. "Chcę wyjaśnić jasno, że pytanie o tym ile pieniędzy pani otrzymuje jest insynuacją, że są jakieś pieniądze, które są płacone, a więc wzywam kolegę do porządku i nie zamierzam dłużej dyskutować na ten temat" - zagrzmiał Wieland.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Parlament Europejski #komisja ds. wpływów rosyjskich #Marek Belka

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo