Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Polityk AfD zaatakowana … psimi odchodami

Polityk Alternatywy dla Niemiec (AfD) Beatrix von Storch została w piątkowy wieczór umazana psimi odchodami przez 35-letniego mężczyznę. Do ataku na przedstawicielkę skrajnie prawicowego ugrupowania doszło w Daun, leżącym w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat.

Logo Alternatywy dla Niemiec
X\@AfD

Około 100 osób demonstrowało w piątek w miejscowości Daun przeciw wystąpieniu polityk Alternatywy dla Niemiec (AfD) Beatrix von Storch. Jeden z mężczyzn poprosił o zdjęcie z von Storch, którą następnie wysmarował psimi odchodami, rzucając przy tym kartką, na której widniało hasło "gówno należy do gówna".

Chwilę później policja obezwładniła napastnika. Obecnie 35-letni mężczyzna przebywa w areszcie i toczy się przeciw niemu wstępne dochodzenie w sprawie znieważenia i usiłowania uszkodzenia ciała. 

Jest to już kolejny atak na przedstawicieli populistycznej i skrajnie prawicowej partii w ostatnim czasie. Kilkanaście dni temu w Augsburgu doszło do pobicia Andreasa Jurca.  Polityk utrzymuje, że powodem napaści miała być jego przynależność partyjna do AfD. Policja obecnie prowadzi dochodzenie w sprawie podejrzenia uszkodzenia ciała.
 
Według publikowanych w ostatnim czasie sondaży Alternatywa dla Niemiec (AfD) to druga siła polityczna w Niemczech, która może liczyć na około 21 proc. poparcia. 

 Źródło: niezależna.pl

 

#AfD #populizm #przemoc poityczna #Niemcy #Nadrenia-Palatynat #protest #demonstracja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wideo