Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Kontrowersyjna decyzja! Wiceprezes TSUE chce kar finansowych. Odrzuciła wszystkie wnioski Polski

To kolejna kontrowersyjna decyzja TSUE! Polska zobowiązana została do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów w pobliżu czeskiej granicy. Rosario Silva de Lapuerta oddaliła wszystkie wnioski Polski, w tym ten o... wysłuchanie stron.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W komunikacie Trybunału podano, że wiceprezes Rosario Silva de Lapuerta oddaliła wniosek Polski dotyczący uchylenia postanowienia z 21 maja 2021 r. dotyczącego zaprzestania wydobywania węgla brunatnego w kopalni Turów.

Wiceprezes TSUE zobowiązała też Polskę do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej kary w wysokości 500 tysięcy euro dziennie, począwszy od dnia doręczenia Polsce postanowienia aż do chwili, w której Polska zastosuje się do postanowienia wiceprezes z 21 maja.

Ponadto wiceprezes Rosario Silva de Lapuerta oddaliła złożone przez Polskę wnioski o przekazanie sprawy wielkiej izbie Trybunału oraz zarządzenie wysłuchania stron. Uznała, że nie ma potrzeby kierować sprawy do Trybunału.

- Zdaniem wiceprezes, ze względu na to, że akta sprawy zawierają elementy wystarczające, aby wydać rozstrzygnięcie, nie ma konieczności zarządzania wysłuchania stron

- napisano w uzasadnieniu.

"Przekroczenie granic"

- Kolejne bezczelne przekroczenie granic kompetencji TSUE

- komentuje tę decyzję poseł Janusz Kowalski (Solidarna Polska). W jego ocenie, to "bezprecedensowa próba uderzenia w suwerenność energetyczną Polski".

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Polska #Turów #TSUE

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo