Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

„Klęska brukselskich radykałów!”. Szydło: Na obradach Rady Europejskiej nie będzie kwestii zmiany Traktatów UE

- Media donoszą, że na przyszłotygodniowych obradach Rady Europejskiej nie pojawi się kwestia zmiany Traktatów Europejskich mającej na celu centralizację władzy nad Europą w Brukseli. Powstrzymanie szybkiej zmiany Traktatów to sukces wszystkich z nas, którzy sprzeciwili się planowanej centralizacji Unii. Ale to jeszcze nie konie - napisała na portalu X europoseł PiS Beata Szydło.

Unia Europejska
Filip Błażejowski - Gazeta Polska

Zmiany w unijnych traktatach. Głosowanie w PE 

22 listopada Parlament Europejski poparł rezolucję wspierającą propozycje zmian w traktatach unijnych. Przyjęte przez PE w środę sprawozdanie komisji ds. konstytucyjnych ma trafić - zgodnie z zapowiedziami prezydencji hiszpańskiej - 12 grudnia pod obrady Rady ministrów ds. europejskich.

Główne zmiany zapisane w dokumencie to rezygnacja z zasady jednomyślności w głosowaniach w Radzie UE w 65 obszarach i przeniesienie kompetencji z poziomu państw członkowskich na poziom UE m.in. poprzez utworzenie dwóch nowych kompetencji wyłącznych UE - w zakresie ochrony środowiska oraz bioróżnorodności - oraz znaczne rozszerzenie kompetencji współdzielonych, które obejmowałyby siedem nowych obszarów: politykę zagraniczną i bezpieczeństwa, ochronę granic, zdrowie publiczne, obronę cywilną, przemysł i edukację.

Szydło: "Klęska brukselskich radykałów!"

Beata Szydło, europosłanka PiS, opublikowała na portalu X wpis, w którym poinformowała, że na przyszłotygodniowych obradach Rady Europejskiej nie będzie dyskutowana kwestia zmiany Traktatów Europejskich. 

"Klęska brukselskich radykałów! Media donoszą, że na przyszłotygodniowych obradach Rady Europejskiej (czyli spotkaniu szefów rządów państw członkowskich UE) nie pojawi się kwestia zmiany Traktatów Europejskich mającej na celu centralizację władzy nad Europą w Brukseli"

– czytamy we wpisie Szydło.

Dodała, że "według dziennikarzy, europejscy przywódcy uznali, że to „trudny temat” i nie chcą się nim zajmować".

"No proszę, a brukselscy radykałowie tak się starali, żeby przepychać zmianę Traktatów jak najszybciej.Powstrzymanie szybkiej zmiany Traktatów to sukces wszystkich z nas, którzy sprzeciwili się planowanej centralizacji Unii. Ale to jeszcze nie koniec. Brukselska biurokracja działa i się nie poddaje. Sprawa zmiany Traktatów ma trafić 18 grudnia pod obrady Rady ds. Ogólnych. Zwolennicy centralizacji będą nadal próbować przeforsować swój projekt. Nie pozwolimy im na to"

– podsumowała.

Oglądaj TV Republika na YouTube

 Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

 

#wybory 2023 #Parlament Europejski #zmiana unijnych traktatów #traktaty UE #Beata Szydło #Unia Europejska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo