Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

„Powiemy głośno, co zrobił burmistrz Brukseli”. Europoseł PiS ostro o rozwiązaniu konferencji konserwatystów

- To jest obraz Brukseli AD 2024. To się musi zmienić, bo Parlament Europejski pewnie w tej materii zabierze głos i ta dramatyczna, głupia sytuacja, będzie przedmiotem debaty w przyszłym tygodniu. Powiemy głośno, co zrobił burmistrz Brukseli nasyłając na legalnie zorganizowaną konferencję, pokojową konferencję z profesorami, ekspertami, policję - powiedział na antenie TV Republika Bogdan Rzońca, europoseł PiS, odnosząc się do wkroczenia przez brukselską policję na teren budynku, w którym odbywała się Konferencja National Conservatism (NatCon).

Bogdan Rzońca
screen - Telewizja Republika

Belgia. Burmistrz Brukseli rozwiązał konferencję konserwatystów

W Brukseli zorganizowano spotkanie europejskich konserwatystów, czyli tzw. NatCon. W rozmowach mieli uczestniczyć polscy politycy, m.in. Mateusz Morawiecki, prof. Ryszard Legutko, Bogdan Rzońca, Jacek Saryusz-Wolski a także zza granicy: szef rządu Węgier Viktor Orban, kandydat na prezydenta Francji Eric Zemmour, brytyjski polityk Nigel Farage czy kardynał Gerhard Mueller.

Wydarzenie organizowane przez holenderską Fundację Edmunda Burke’a zostało jednak przerwane, gdy do budynku weszła policja, próbując przerwać trwającą konferencję.

Do tych wydarzeń odniósł się na antenie TV Republika Bogdan Rzońca, europoseł PiS. 

"O tym, że konserwatyści europejscy mają się zebrać, było wiadomo od dawna. Najpierw odmówiono im jednego pomieszczenia, potem znaleźli drugie. I tak socjalistyczny burmistrz Brukseli wysłał policję i po prostu chciał rozmontować całą tą konferencję. Policja stała przed budynkiem. Jeśli ktoś wyszedł z budynku to go już nie wpuszczała. Na konferencji jest pan premier Morawiecki i Éric Zemmour, były kandydat, konserwatysta, na prezydenta Francji, Nigel Farage z Wielkiej Brytanii i wiele innych osób, z Polski profesor Jacek Saryusz-Wolski i prof. Ryszard Legutko oraz wielu europosłów"

– poinformował.

Dalej wskazał, że "to jest wolność słowa po brukselsku - nie wolno konserwatystom się spotykać w Brukseli, nie wolno rozmawiać, bo pewnie by powiedzieli więcej prawdy a media pewnie by się zainteresowały tą prawdą na temat tego, w jakim miejscu jest Unia Europejska, z bardzo słabymi liderami, z bardzo głupimi, kosztochłonnymi ideologiami i z protestami, które są w różnych miejscach Europy przeciwko Zielonemu Ładowi, paktowi migracyjnemu, dyrektywie budynkowej".

"To wszystko po prostu więzi Unię Europejską w kontekście rywalizujących z Europą innych kontynentów – Azją czy Ameryką. Jeśli konserwatyści chcą powiedzieć prawdę, trzeba ich rozgonić, przymknąć, nie pozwolić im mówić. To jest ten obraz Brukseli AD 2024. To się musi zmienić, bo Parlament Europejski pewnie w tej materii zabierze głos i ta dramatyczna, głupia sytuacja, będzie przedmiotem debaty w przyszłym tygodniu. Powiemy głośno, co zrobił burmistrz Brukseli nasyłając na legalnie zorganizowaną konferencję, pokojową konferencję z profesorami, ekspertami, policję"

– oznajmił Rzońca.

 Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

 

#bogdan rzońca #Bruksela #konferencja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo