Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

"Wolność słowa" po brukselsku. Burmistrz rozwiązał konferencję z udziałem Mateusza Morawieckiego

W Brukseli rozpoczęła się dziś Konferencja National Conservatism (NatCon) z udziałem polskich polityków: Mateusza Morawieckiego, prof. Ryszarda Legutko i Jacka Saryusz-Wolskiego. Do budynku, w którym odbywało się wydarzenie wkroczyła jednak policja, która rozwiązała wydarzenie na polecenie lewicowego burmistrza Philippe’a Close.

Mateusz Morawiecki
screen - twitter.com/MorawieckiM

Były premier Mateusz Morawiecki pojechał do Brukseli na spotkanie europejskich konserwatystów, czyli tzw. NatCon. Poza byłym premierem RP oraz polskimi europosłami, w rozmowach mieli uczestniczyć również: szef rządu Węgier Viktor Orban, kandydat na prezydenta Francji Eric Zemmour, brytyjski polityk Nigel Farage czy kardynał Gerhard Mueller.

Wydarzenie organizowane przez holenderską Fundację Edmunda Burke’a zostało jednak przerwane, gdy do budynku weszła policja, próbując przerwać trwającą konferencję.

Na miejsce przybyła policja z nakazem zamknięcia NatCon ze względu na zakłócanie porządku publicznego. Konferencja przebiega niezwykle spokojnie. Nie ma absolutnie żadnego zakłócenia porządku publicznego. Goście, w tym szanowani uczeni i wybrani przywódcy, z przyjemnością słuchają cywilizowanej dyskusji

– napisali na platformie X organizatorzy, którzy do udziału w konferencji zaprosili także burmistrza Brukseli.

Do sytuacji odniósł się Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris.

Międzynarodowa konferencja z udziałem premierów (w tym @MorawieckiM), europosłów (#Legutko), think-tanków... rozwiązana przez burmistrza Brukseli. Policja wyprowadza uczestników. Chcecie "mowy nienawiści" w Polsce? Rząd Tuska już zakończył opiniowanie ustawy w RCL...

– napisał na platformie X.

 Źródło: niezalezna.pl,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo