Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Hiszpańscy socjaliści sojusznikiem Putina. Chcą negocjacji z Rosją z uwagi na gospodarkę

Współrządząca w Hiszpanii demokratyczno-socjalistyczna partia Podemos opowiedziała się za negocjacjami z Rosją w celu „położenia kresu niestabilności gospodarczej w Europie”.

Gmmr3, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

„Cały wysiłek powinien zostać włożony w osiągnięcie układu pokojowego z Putinem, aby zakończyć wojnę na Ukrainie” - powiedział rzecznik Podemos Pablo Echenique podczas debaty w Kongresie Deputowanych.

„Powiedzmy sobie szczerze: jedyną drogą dla uniknięcia gospodarczej zapaści Europy jest porozumienie pokojowe” - podkreślił rzecznik.

Konserwatywny dziennik „La Razon” zwraca uwagę, że do inicjatywy pokojowej Podemos dochodzi w czasie, kiedy w Niemczech zaczynają pojawiać się zmiany w opinii publicznej i jest coraz mniejsze poparcie dla sankcji wobec Rosji w obawie przed surową zimą z powodu niedoborów gazu i rosnących cen energii. W RFN liderami protestów ulicznych przeciwko sankcjom wobec Rosji jest jednak prawicowo-populistyczna Alternatywa dla Niemiec (AfD).

Podziały w hiszpańskim rządzie koalicyjnym w kwestii rosyjskiej inwazji na Ukrainę pojawiły się od początku kryzysu i mogą narastać - pisze „La Razon”. Dziennik twierdzi, że te podziały szczególnie nasiliły się od czasu, kiedy Ukraina uznała za niewystarczające wysiłki Hiszpanii w udzielaniu pomocy wojskowej, co zmusiło rząd socjaldemokraty Pedro Sancheza do zareagowania i zwiększenia pomocy.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

wg
Wczytuję ocenę...
Wideo