Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

​Jarosław Kaczyński: Być może Wielka Brytania nie wystąpi z Unii Europejskiej

Wielka Brytania jeszcze nie wystąpiła z Unii i być może wydarzenia potoczą się tak, że nie wystąpi – powiedział na antenie Radia Koszalin prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Wielka Brytania jeszcze nie wystąpiła z Unii i być może wydarzenia potoczą się tak, że nie wystąpi – powiedział na antenie Radia Koszalin prezes Prawa i Sprawiedliwości. Jak dodał, aby nie doszło do Brexitu, należy „stworzyć odpowiednią płaszczyznę i szukać nowych rozwiązań”.

Jarosław Kaczyński był gościem koszalińskiej rozgłośni. W czasie rozmowy poruszono również temat wyniku referendum w Wielkiej Brytanii. – Pierwszą reakcją na Brexit jest dezintegracja, a to byłoby bardzo niebezpieczne i zdecydowanie trzeba iść w innym kierunku – powiedział prezes PiS. Jednocześnie zaznaczył, że nic nie jest jeszcze przesądzone.

Wielka Brytania jeszcze nie wystąpiła z Unii i być może wydarzenia potoczą się tak, że nie wystąpi, tylko trzeba stworzyć odpowiednią płaszczyznę i szukać nowych rozwiązań. Trzeba znaleźć równowagę między Unią, jako organizacją regionalną, a uprawnieniami suwerennych państw narodowych

– podkreślił Kaczyński.

Jak dodał, ma za sobą rozmowę z przedstawicielem prawa europejskiego. – Mam nadzieję, że się porozumiemy, co do pracy nad nowym kształtem traktatów europejskich – mówił prezes PiS.

To leży także w naszym interesie, bo żeby móc się szybko rozwijać musimy być suwerenni. Trzeba próbować tę chorobę, na którą Unia Europejska zapadła, leczyć, ale skuteczna metodą

– zaznaczył Jarosław Kaczyński.

 Źródło: radio.koszalin.pl,niezalezna.pl

 

#Wielka Brytania #Unia Europejska #UE #Jarosław Kaczyński #Brexit

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

plk
Wczytuję ocenę...
Wideo