Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Żaryn: „Kreml podszywa się pod Ministerstwo Obrony Ukrainy”. Działania wymierzone są również w... Polskę!

"Kreml podszywa się pod Ministerstwo Obrony Ukrainy. Sfałszowany dokument ukraiński ma być "dowodem" na zaangażowanie Polski w wojnę oraz przygotowania do aneksji Zachodniej Ukrainy" - poinformował w Twitterowym wpisie pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Pexels

Sekretarz stanu w kancelarii premiera podkreślił, że Rosja kontynuuje operacje dezinformacyjne przeciwko Polsce i Ukrainie.

"Kreml podszywa się pod MO Ukrainy. Sfałszowany dokument ukraiński ma być 'dowodem' na zaangażowanie Polski w wojnę oraz przygotowania do aneksji Zachodniej Ukrainy. Rosyjskie służby specjalne podszywają się pod Szefa Sztabu Generalnego Ukrainy"

– napisał dziś na Twitterze Stanisław Żaryn.

Zauważył też, że sfabrykowany dokument eksponowany przez rosyjską propagandę mówi o rzekomych ułatwieniach w przekraczaniu granicy Polska-Ukraina przez żołnierzy chcących wspierać Ukrainę.

"Dokument wskazywać ma na ułatwioną procedurę wjazdu przez jednostki międzynarodowego kontyngentu, które pojawią się albo powstaną w Polsce"

– zaznaczył pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej.

Dodał, że publikowany dokument stanowi dla Rosji „dowód” na bezpośrednie zaangażowanie Polski w wojnę po stronie Ukrainy, a także okazję do powtarzania kłamstw na temat rzekomych przygotowań Rzeczpospolitej do aneksji zachodniej Ukrainy. "Kreml od wielu miesięcy prowadzi operację dot. rzekomego ataku Polski na Ukrainę" - podał Żaryn.

Jak podkreślił fałszowany "dokument" jest kolportowany w kanałach komunikacji kontrolowanych przez rosyjskie służby specjalne.

"Niewykluczone, że w najbliższym czasie Kreml podejmie próbę transferowania tego kłamstwa do innych obszarów językowych"

–  napisał Żaryn.

Zaznaczył, że to już kolejna operacja dezinformacyjna dowodząca, że Rosja zamierza kontynuować operacje dezinformacyjne przeciwko Rzeczpospolitej, traktując je jako element działań wojennych przeciwko Ukrainie. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Rosja #Ukraina #wojna #cyberprzestrzeń #hakerzy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo