Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

„Wróg zaatakował uderzając w ludność i obiekty cywilne”. Zełenski: Nie pozwolimy uniknąć odpowiedzialności

"Wróg znowu zaatakował uderzając w ludność i obiekty cywilne". Zełenski: nie pozwolimy żadnemu okupantowi uniknąć odpowiedzialności Wołodymyr Zełenski skomentował ostrzały osiedli mieszkaniowych w Humaniu i Dnieprze. - W nocy z czwartku na piątek wróg znowu zaatakował Ukrainę przy pomocy rakiet i dronów, uderzając w ludność i obiekty cywilne; ten rosyjski terror musi spotkać się ze sprawiedliwą reakcją Ukrainy i od świata - napisał prezydent Ukrainy.

Rosyjski atak na cywilów
facebook.com/zelenskiy.official/screen
"W Humaniu zniszczono około 10 wielopiętrowych budynków mieszkalnych. W jednym z nich zrujnowana została cała klatka schodowa, pod gruzami wciąż znajdują się ludzie. Niestety są zabici i ranni, w tym dzieci. W Dnieprze terroryści odebrali życie dziecku"

– relacjonował Zełenski.

"Każdy taki atak, każde zło wyrządzone naszemu krajowi i jego mieszkańcom tylko przybliża terrorystyczne państwo do porażki i kary. Oni myślą, że jest odwrotnie, ale to nieprawda. Nie zapomnimy o żadnej zbrodni i nie pozwolimy żadnemu okupantowi uniknąć odpowiedzialności"

– zadeklarował ukraiński przywódca.

W piątek nad ranem rosyjskie wojska przeprowadziły atak rakietowy na cele cywilne na Ukrainie. Według najnowszych doniesień przekazywanych przez władze w Kijowie, a także administracje ukraińskich miast i regionów, zginęło co najmniej 12 osób, w tym 10 w Humaniu w centralnej części kraju. Wojska agresora uderzyły tam w osiedle mieszkaniowe.

Wśród zabitych jest co najmniej dwoje dzieci z Humania i Dniepra. W drugim z tych miast pocisk zabił trzyletnią dziewczynkę i młodą kobietę, prawdopodobnie matkę dziecka.

Naczelny dowódca ukraińskich sił zbrojnych generał Wałerij Załużny poinformował, że obrona przeciwlotnicza zniszczyła 21 spośród 23 rakiet manewrujących, odpalonych przez wojska rosyjskie z bombowców strategicznych operujących w rejonie Morza Kaspijskiego.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Ukraina #wojna #Rosja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo