Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

W co grają Niemcy? Wzywają Scholza do "inicjatywy pokojowej"

Niemieccy politycy z grupa polityków partii SPD podpisała się pod apelem, wzywającym kanclerza Olafa Scholza (SPD) do podjęcia inicjatywy pokojowej dla Ukrainy. Trzeba "zrobić wszystko, aby doszło do szybkiego zawieszenia broni, (...) i znalezienia drogi do negocjacji" - napisano w apelu.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Autorami apelu są m.in. były szef niemieckiej federacji związków zawodowych (DGB) Reiner Hoffmann, były poseł SPD Michael Mueller oraz Reiner Braun z Międzynarodowego Biura Pokoju. Wśród sygnatariuszy znaleźli się także były przewodniczący Bundestagu Wolfgang Thierse i były komisarz UE Guenter Verheugen - pisze w sobotę portal dziennika "Berliner Zeitung".

Sygnatariusze zachęcają kanclerza Olafa Scholza wraz z Francją "do pozyskania do mediacji przede wszystkim Brazylii, Chin, Indii i Indonezji, aby szybko doprowadzić do zawieszenia broni". Z każdym dniem "rośnie niebezpieczeństwo rozszerzenia działań wojennych" - głosi apel zainicjowany przez historyka Petera Brandta, syna byłego kanclerza Niemiec Willy'ego Brandta (SPD).

Nad Europą zawisł "cień wojny nuklearnej", a świat nie może "osunąć się w nową wielką wojnę". Jest "najważniejszą rzeczą", by teraz "zrobić wszystko dla szybkiego zawieszenia broni, powstrzymania rosyjskiej wojny agresji i znalezienia drogi do negocjacji". Dopiero wtedy można "utorować drogę do wspólnego porządku bezpieczeństwa w Europie" - napisano w apelu opublikowanym przez gazety "Frankfurter Rundschau" i "Berliner Zeitung".

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Niemcy #SPD #Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo