Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Ukraiński dron morski zapolował na rosyjski okręt zwiadowczy. Zobacz nagranie

W mediach społecznościowych pojawiło się dzisiaj nagranie z ataku ukraińskiego drona-morskiego na rosyjski okręt zwiadowczy Iwan Churs operujący na Morzu Czarnym. Bezzałogowiec wypełniony materiałem wybuchowym uderzył w burtę jednostki służącej we Flocie Czarnomorskiej. Jeszcze wczoraj rosyjski resort obrony informował o udanym odparciu ataku na Iwana Chursa.

Ukraiński dron morski zbliżający się do rosyjskiego okrętu Iwan Churs
Telegam

Ministerstwo obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało wczoraj o ataku jaki strona ukraińska przeprowadziła na rosyjski okręt zwiadowczy Iwan Churs operujący na Morzu Czarnym. Rosjanie utrzymywali, że trzy ukraińskie bezzałogowe bojowe drony wodne wypełnione materiałami wybuchowymi miały zostać wyeliminowane. Okręt należący do Floty Czarnomorskiej miał zaś nie zostać uszkodzony.

Do ataku trzech dronów-morskich doszło w środę nad ranem 74 km na północ od cieśniny Bosfor i 400 km od terytoriów kontrolowanych przez Ukrainę. 

Dzisiaj w mediach społecznościowych pojawił się film, na którym widzimy jeden z ukraińskich dronów-morskich, który uderzył w burtę rosyjskiego okrętu wojennego.  Nie znamy natomiast skali zniszczeń, jakie wywołał atak na rosyjski okręt zwiadowczy. 

Iwan Churs to jeden z dwóch rosyjskich okrętów zwiadowczych typu 18280, którymi dysponuje Marynarka Wojenna Federacji Rosyjskiej. Jednostka została wprowadzona na służbę do Floty Czarnomorskiej w roku 2018. Okręt wojenny o wyporności 4 tysięcy ton i długości 95 metrów wyposażony jest w nowoczesne systemy umożliwiające m.in. zbieranie danych wywiadowczych, walkę elektroniczną, rozpoznanie radioelektroniczne, jak i działania związane z dowodzeniem i kontrolą oraz łącznością. Iwan Churs może ponadto wykrywać i śledzić systemy obrony powietrznej. 

 Źródło: niezależna.pl

 

#Morze Czarne #Flota Czarnomorska #okręt wojenny #drony #rosyjska agresja #cieśnina Bosfor

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo